Najnowsze

Polska sprząta po nawałnicach

Najnowsze

Trasa Toruńska w Warszawie odblokowana po ulewie (TVN24)

Trwa usuwanie skutków nawałnicy w Warszawie. Trudna sytuacja panowała również na południu Polski. W Skarżysku-Kamiennej prezydent miasta ogłosił alarm powodziowy.

Rano został przywrócony ruch w różnych - zamkniętych przez noc - punktach stolicy. Objazdy do trasy S8 zostały zniesione.

Od niedzielnego popołudnia działa już też metro - na całej trasie. Podziemna kolejka została zalana i unieruchomionaw niedzielę na kilka godzin.

CZYTAJ WIĘCEJ O SYTUACJI W STOLICY

Utrudnienia komunikacyjne po nawałnicy w Warszawie (TVN24)

Nawałnice z silnym deszczem przeszły także nad województwem podlaskim. Najgorzej sytuacja wygląda w Zambrowie. Tamtejsi strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic bloków i domów jednorodzinnych.

Woda zalała Zambrów (TVN24)

Zalane południe

Popołudniowa nawałnica przeszła także w niedzielę nad Skarżyskiem-Kamienną. Prezydent Skarżyska ogłosił w mieście alarm powodziowy. W wyniku ulewy zalane zostało centrum miasta. Woda utrudnia też ruch na trasie S7 od strony Kielc.

Skarżysko-Kamienna pod wodą po nawałnicy (TVN24)

W województwie dolnośląskim w Świeradowie Zdroju odnotowano 25 interwencji PSP. W Czadrowie w powiecie kamiennogórskim pompowano wodę z trzech budynków i kotłowni szpitala. W powiecie zgorzeleckim najwięcej interwencji odnotowano w: Działoszynie, Posadzie i Bratkowie.

Podtopione domy i gospodarstwa w Witkowie (TVN24)

Woda w piwnicach i garażach

Ulewy nie ominęły Wrocławia. Zalane piwnice i garaże, połamane konary drzew. To skutki burzy, jaka przeszła w niedzielę wieczorem nad stolicą Dolnego Śląska.

- Dostaliśmy kilkanaście zgłoszeń o zalanych piwnicach. Woda wdarła się do budynków i garaży m.in. przy ul. Szkockiej, Świętojańskiej, Zielnej i Pionierskiej. Usuwaliśmy również kilka złamanych konarów drzew. Mamy bardzo dużo interwencji - poinformował dyżurny wrocławskiej straży pożarnej. Gwałtowne opady deszczu pojawiły się nad stolicą Dolnego Śląska około godz. 20. Zalane zostały również okoliczne gospodarstwa m.in. w Sobótce i Brzeziej Łące.

CZYTAJ WIĘCEJ O SYTUACJI WE WROCŁAWIU

Gwałtowne burze mogą wrócić

Służby zarządzania kryzysowego w województwach dolnośląskim, mazowieckim, podlaskim i świętokrzyskim są w stanie najwyższej gotowości. Jak informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, na terenie kraju obowiązuje 13 ostrzeżeń 1. stopnia dotyczących możliwości wystąpienia burz, lokalnie z gradem.

Gwałtowne zjawiska mają ominąć województwa pomorskie, kujawsko-pomorskie i zachodniopomorskie.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWĄ PROGNOZĘ POGODY

Reporterzy 24 przysyłają setki zdjęć i nagrań dokumentujących skutki niedzielnych nawałnic:

Autor: tvn24.pl, GDDKiA,MAC / Źródło: adsz//kdj/js/rs

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/iza, PiotrKujko,Flopik/TVN24