Najnowsze

Najnowsze

Oto Winston - pierwszy amerykański pies z pozytywnym testem na koronawirusa

Mops o imieniu Winston z Karoliny Północnej uzyskał pozytywny wynik w teście na obecność koronawirusa. Jak twierdzą naukowcy z Duke University w Durham, to pierwszy wykryty przypadek koronawirusa u psa w Ameryce. Wielu specjalistów i weterynarzy przypomina jednak, że nie ma dowodów na to, że zwierzę towarzyszące może przenosić zakażenie na człowieka.

Szukają drzewa, które poradzi sobie z suszą

Niemcy szukają sposobu na działanie przeciwko suszy. Jak mówią leśnicy, marzec i kwiecień są najtrudniejszymi miesiącami. Spalone w ubiegłorocznych pożarach tereny przeznaczono na testy najbardziej wytrzymałych na trudne warunki roślin.

Koronawirus mógł ukształtować tegoroczny sezon grypowy

Jak wykazały badania japońskich naukowców, w niedawno zakończonym sezonie grypy odnotowano dużo mniej chorych. To oznacza, że środki zastosowane przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa mogą oddziaływać także na inne schorzenia. Jednak by w pełni to potwierdzić, konieczne są dalsze obserwacje.

Druga fala szarańczy w Afryce. "Młode osobniki zjadają wszystko"

We wschodniej Afryce pojawiła się druga w ciągu kilku miesięcy inwazja szarańczy pustynnej. Młodsze i bardziej agresywne osobniki wylęgły się i rozprzestrzeniły w regionie, który już dotknięty jest głodem. Teraz zasoby żywności mogą się jeszcze bardziej zmniejszyć, ponieważ szarańcza pożera uprawy.

Szef WHO: aby kontrolować koronawirusa, będziemy potrzebowali szczepionki

- Przed nami długa droga i dużo pracy - powiedział dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus. Po raz kolejny wezwał wszystkie kraje do testowania, izolowania i leczenia chorych na COVID-19. Zaznaczył, że znoszenie obostrzeń powinno przebiegać w sposób stopniowy i kontrolowany.

Bliskie spotkanie Księżyca i Wenus. Wiosenne niebo pełne atrakcji

Czym jest ten świecący punkt na nocnym niebie, który towarzyszy Księżycowi? To nasza sąsiednia planeta - Wenus. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy kosmiczne obserwacje z niedzielnego wieczoru. Jednak dla wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli uwiecznić naszej sąsiadki na zdjęciach, mamy dobrą wiadomość. W poniedziałek również będzie ją świetnie widać.

Wirusolog: jesteśmy na początku drogi, to nie koniec epidemii

Do potencjalnej drugiej fali zakażeń świat będzie lepiej przygotowany, powstaną specjalne narzędzia i będziemy rozumieć, jakie zagrożenie niesie - mówił w programie "Wstajesz i wiesz" Krzysztof Pyrć, wirusolog z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.