Za kilka dni w Polsce będzie ponad 20 stopni, ale ta fala ciepła nie potrwa długo. Sprawdź długoterminową prognozę pogody prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.
Na początku kwietnia nad Polskę nadciągną burze z silnym wiatrem. Od razu po tym jednak dość drastycznie się ochłodzi, a z niższą temperaturą będą związane opady deszczu ze śniegiem.
Od kilku dni wszystkie gatunki słoni na świecie oficjalnie są zagrożone wyginięciem. Międzynarodowa Unia Ochrona Przyrody dokonała aktualizacji w Czerwonej księdze gatunków zagrożonych.
Stolica Chin w niedzielę obudziła się ogarnięta gęstym pyłem o wysokim stężeniu szkodliwych zanieczyszczeń dla zdrowia. To efekt burzy piaskowej, spowodowanej wiatrem wiejącym znad północno-zachodniej części kraju i Mongolii.
Klasztor we francuskiej Burgundii uruchomił w internecie awaryjną sprzedaż swoich rzemieślniczych serów, które przez pandemię COVID-19 tonami zalegają w piwnicach.
W niektórych regionach kraju w niedzielę popada deszcz. Będą miejsca, gdzie silniejszy wiatr zwiększy odczucie chłodu, a już na termometrach zobaczymy niższe wartości niż poprzedniego dnia.
W sobotę wieczorem odbyła się akcja WWF "Godzina dla Ziemi". O 20.30 na godzinę zgasło światło na wielu ważnych budynkach w miastach na całym świecie, w tym także w Warszawie.
Dlaczego islandzki wulkan w masywie Fagradalsfjall jest teraz spokojniejszy niż sycylijska Etna? Jak tłumaczyła geolog profesor Ewa Słaby, gwałtowność erupcji wulkanów zależy między innymi od składu stopu (upłynnionych skał) tworzących lawę. Ekspertka opowiedziała też, czy możliwe jest przewidywanie wybuchów wulkanów.
W nadchodzących dniach będzie wietrznie, nie zabraknie też opadów deszczu. Lokalnie mogą pojawić się burze. Temperatura sięgnie nawet 21 stopni Celsjusza.
Prognoza pogody na kolejne dni to temperaturowa sinusoida. Co czeka nas w Święta Wielkanocne? Przedstawiamy najnowsze wyliczenia modeli meteorologicznych.
Kolejna w marcu seria potężnych tornad na południu Stanów Zjednoczonych zabiła co najmniej sześć osób i raniła dziesiątki innych. Żywioł niszczył całe dzielnice.
Zmiany klimatu dużo szybciej i poważniej wpłynęły na stabilność oceanów niż wcześniej sądzono - wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie "Nature". Naukowcy biją na alarm w związku z potencjalnymi konsekwencjami ocieplenia klimatu dla naszych oceanów.
Na terenie lasów Warmii i Mazur można natknąć się na pierwsze zaskrońce, które wybudziły się z zimowego snu. "To oznaka, że chyba wreszcie mamy wiosnę" - skomentowali leśnicy z Nadleśnictwa Susz.
W nadchodzących dniach gdzieniegdzie będzie padał deszcz, a nawet zagrzmi. Z każdym dniem będzie coraz cieplej. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 21 stopni Celsjusza.
W Londynie doszło do poważnego ataku psa na wypoczywające na wybrzeżu szczenię foki pospolitej (Phoca vitulina). Mimo błyskawicznej reakcji służb ratunkowych i wolontariuszy z organizacji zajmującej się ochroną dzikiej przyrody, rany Freddiego były zbyt poważne, by go uratować.
Astronomowie Teleskopu Horyzontu Zdarzeń pokazali nowy wizerunek pierwszej sfotografowanej czarnej dziury. Widać na nim pole magnetyczne otaczające obiekt znajdujący się w galaktyce M87.
W jednym z lasów pod Kołobrzegiem natknięto się na rysia. Warto mieć na uwadze, że to dzikie, drapieżne zwierzę i w związku z tym zachować zdrowy rozsądek.
Rosyjskie władze zdecydowały o wysłaniu żołnierzy i pirotechników do wysadzenia lodu na niektórych rzekach. W ten sposób chcą zapobiec corocznym powodziom spowodowanym piętrzeniem się pokrywy lodowej i wylewaniu rzek.
Czwartek przyniósł mieszkańcom Alabamy i zachodnich stron Georgii gwałtowną pogodę. W regionie doszło do silnych burz, w wyniku których utworzyły się potężne tornada. Zginęło co najmniej pięć osób.
Piątek przyniesie pogodną aurę w większości kraju. Miejscami mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 stopni Celsjusza.
Senat poparł projekt noweli, według której minimum pół procent polskiego PKB będzie przeznaczone na walkę ze smogiem. Ustawa miałaby wprowadzić szereg rozwiązań, w tym także pomoc finansową, by ograniczyć szkodliwe emisje.
W niektórych lasach można jeszcze trafić na drzewa z tajemniczymi, wydrążonymi znakami. Swoim kształtem przypominają pióra. Lasy Państwowe tłumaczą, skąd się one wzięły.
Dawniej społeczeństwa miały zdolność radzenia sobie z historycznymi wahaniami klimatu - wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie "Nature". W obliczu pogłębiającego się kryzysu klimatycznego - jak ocenia doktor habilitowany Adam Izdebski - "są one dla nas źródłem nadziei".