Najnowsze

Najnowsze

Trwa "wyścig po szczepionkę" na COVID-19. Co o nim wiemy? Pytania i odpowiedzi

Firmy farmaceutyczne i ośrodki badawcze na całym świecie pracują nad szczepionką na COVID-19. W toku są testy z udziałem dziesiątek tysięcy uczestników. Jeden z producentów w poniedziałek ogłosił, iż jego eksperymentalny preparat okazał się skuteczny w ponad 90 procentach. Co wiemy na temat "wyścigu po szczepionkę" przeciwko koronawirusowi? W formie pytań i odpowiedzi informacje zebrała agencja Reutera.

Nie zdążyli odetchnąć po ostatnim, nadciąga kolejny huragan

Mieszkańcy państw spustoszonych niecałe dwa tygodnie temu przez Etę z niepokojem oczekują nadejścia kolejnego huraganu. Iota - obecnie huragan trzeciej kategorii - może jeszcze przybrać na sile, przynosząc "katastrofalny wiatr, zagrażające życiu fale sztormowe i ekstremalne opady deszczu".

Są śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt. Naukowcy apelują o zmianę przepisów

Próba przeskoczenia przez ogrodzenie dla jeleni, łosi czy saren nie zawsze kończy się szczęśliwie. Naukowcy zwracają uwagę, że ostre elementy płotów są dla nich śmiertelnym zagrożeniem, zwierzęta bowiem często giną w męczarniach, zawieszone na nich. Eksperci zwracają uwagę na potrzebę zmiany przepisów. To miałoby pozwolić uniknąć takich zdarzeń.

Pogoda na dziś: front obejmie wiele regionów

Nieduża część kraju w poniedziałek pozostanie bez przelotnych opadów deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 13 stopni Celsjusza. Pogoda w strefie opadów niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Europa może świecić w ciemności

Najnowsze badania sugerują, że Europa - lodowy księżyc Jowisza - może świecić w głębokich ciemnościach z dala od światła słonecznego. Naukowcy wykazali, że intensywne promieniowanie środowiska Jowisza może być przyczyną blasku, jakim bije ten naturalny satelita.

Start rakiety Falcon 9. Co kryje się za jej fenomenem

W nocy z niedzieli na poniedziałek odbędzie się drugi lot załogowy rakiety kosmicznej Falcon 9. O tym, dlaczego jest to tak wyjątkowe wydarzenie, opowiadał na antenie TVN24 Karol Wójcicki, popularyzator astronomii.

Badanie pulsoksymetrem. O czym pamiętać, by pomiar wyszedł poprawnie?

Ministerstwo Zdrowia postanowiło uruchomić system zdalnego monitoringu parametrów u chorych na COVID-19. Pacjenci z grup podwyższonego ryzyka mają otrzymywać pulsoksymetry, by badać poziom tlenu w krwi tętniczej. Resort podzielił się infografiką, w której poinformował, jakie czynniki mogą wpłynąć na nieprawidłowy pomiar urządzeniem.

30. nazwana burza na Atlantyku zagraża Karaibom i Ameryce Środkowej

Tropikalna burza Jota, która w piątek uformowała się w rejonie Zatoki Meksykańskiej, może przekształcić się w poważny huragan. Zdaniem synoptyków, swoim zasięgiem obejmie Karaiby, a na początku przyszłego tygodnia uderzy w Amerykę Środkową. Zaledwie kilka dni temu te same regiony zmagały się z huraganem Eta.