Najnowsze

Najnowsze

Remdesivir lekiem na COVID-19? WHO: nie wykazano znaczącego wpływu. Lekarz: to niepokojące

"Zebrane dowody nie wykazały żadnego znaczącego wpływu na śmiertelność, potrzebę mechanicznej wentylacji pacjentów, czas zdrowienia" - wyliczała w piątkowym komunikacie Światowa Organizacja Zdrowia, nie rekomendując stosowania przeciwwirusowego remdesiviru w leczeniu hospitalizowanych chorych z COVID-19. Jako "bardzo niepokojące" ocenił te zalecenia w rozmowie z TVN24 doktor Tomasz Karauda. Wcześniejsze badania prowadzone w USA sugerowały, że lek sprzyja skróceniu czasu chorowania.

"Huragan zabrał wszystko. Wszystko". Skala zniszczeń na nagraniach z drona

Liczba ofiar śmiertelnych huraganu Jota przekroczyła 40, część zginęła w osuwiskach ziemi spowodowanych przez ulewne opady deszczu. Spośród tych, którzy przeżyli, wielu zostało bez dachu nad głową. Od północnej Kolumbii po południowy Meksyk żywioł dewastował niemal wszystko, co spotykał na swojej drodze.

Śnieg przykrył część Polski

Minionej nocy w Polsce były miejsca, gdzie poprószył śnieg. To o poranku zaowocowało białymi krajobrazami, które pokazujecie na Kontakt 24. Według prognozy pogody na piątek, to nie koniec opadów.

Lodowiska zamiast chodników. Mroźna pogoda szaleje w Rosji

Do niektórych zachodnich regionów Rosji napłynęło wyjątkowo zimne powietrze. Pojawiły się marznące opady i silniejszy wiatr. Władze i służby bezpieczeństwa zaapelowali do mieszkańców miast takich jak Moskwa, by poruszając się na zewnątrz, zachowywali bezpieczeństwo.

NASA wróciła do planów budowy teleskopu na Księżycu

Przed kilkoma laty NASA rozważała pomysł budowy ogromnego teleskopu na Księżycu, który miałby służyć obserwacjom pierwszych gwiazd. Niedawno naukowcy powrócili do tej koncepcji. Ultimately Large Telescope, bo tak roboczo nazwano instrument, miałby mieć średnicę 100 metrów i zwierciadło ciekłe oraz korzystać z energii słonecznej.

Asteroida Apophis zmieniła trajektorię. Co to oznacza dla naszej planety?

300-metrowa asteroida Apophis zmieniła nieznacznie swoją trajektorię. Prognozowano, że w nadchodzących dziesięcioleciach minie naszą planetę dwa razy. Naukowcy wywnioskowali, że z powodu oddziaływania specyficznego efektu, wpływającego na jej orbitę, spotkanie, do którego dojdzie w 2068 roku, może być potencjalnie niebezpieczne.