Najnowsze

Najnowsze

Pogoda na 5 dni: idą zmiany

Po wielu dniach bez opadów, w ciągu najbliższych dni mieszkańcy niektórych regionów kraju powinni spodziewać się deszczu. Z kolei w innych miejscach przez chmury będzie przebijać się słońce. Nadal jednak czekają nas mgliste poranki.

Kontynuacja obostrzeń. Jak wpłynie na rozwój epidemii w Polsce?

Jakiego rozwoju epidemii COVID-19 w Polsce można spodziewać się, zakładając, że nadal będzie obowiązywać tak zwany częściowy lockdown, czyli aktualne obostrzenia? Eksperci z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego przygotowali prognozę na następne tygodnie.

Doktor Sutkowski: jesteśmy blisko lockdownu, przespaliśmy kilka miesięcy

Polska nieuchronnie zmierza w kierunku całkowitego lockdownu, ponieważ wciąż wiele osób lekceważy obostrzenia - przekazał Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Ekspert zwrócił także uwagę, że zarówno dzienna liczba nowych przypadków zakażeń, jak i dzienny bilans śmierci ustabilizowały się na bardzo wysokim poziomie.

Psychoza, majaczenie. Objawy infekcji koronawirusem SARS-CoV-2

Gorączka i majaczenie mogą być wczesnymi objawami COVID-19 - informują hiszpańscy naukowcy. W badaniach, prowadzonych w chińskiej prowincji Wuhan oraz w Wielkiej Brytanii, u ponad jednej trzeciej pacjentów chorych na COVID-19 wystąpiły zaburzenia świadomości.

Jak leczyć COVID-19? Profesor Flisiak przedstawił najnowsze rekomendacje

Leczenie choroby wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 zależy od stadia choroby, w którym jest pacjent. Pierwsze jest bezobjawowe lub skąpoobjawowe, drugie powinno już być leczone w szpitalu. W stadium trzecim dochodzi do burzy cytokinowej, a w czwartym toczy się już walka o życie - wylicza profesor Robert Flisiak.

Pogoda na 5 dni: miejscami tylko kilka stopni

Nadchodzące dni będą na ogół pochmurne. Miejscami wystąpią przejaśnienia, ale za to w innych regionach może słabo popadać. Lokalnie zrobi się chłodno - na termometrach zobaczymy minimalnie 5 stopni Celsjusza.

Wykorzystają sprzęt wojskowy, by zapobiec atakom głodnych niedźwiedzi

W podbiegunowych okolicach Kanady wprowadzona zostanie sztuczna inteligencja, by monitorować ruch niedźwiedzi polarnych. Głodnym, z powodu niewystarczającego pożywienia, zwierzętom zdarza się atakować mieszkańców. Radar ma być przetestowany w okolicach norweskiego Svalbardu, w którym w tym roku doszło do śmiertelnego wypadku.

Gęsta mgła. Obowiązują ostrzeżenia IMGW

W niektórych regionach pogoda może stwarzać zagrożenie. Wystąpią mgły, które miejscami znacznie utrudnią widzialność. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Morze pokonuje brzeg, niszczy drogę i wdziera się do domów

Burze z silnym wiatrem i obfitymi opadami deszczu wywołały we wtorek chaos w jednej z miejscowości na Krecie. Nagranie z drona pokazuje, jak woda z Morza Kreteńskiego pokonuje brzeg, niszczy drogę i wdziera się do miejscowości, zmiatając samochody z powierzchni ziemi i zalewając budynki.

Zima w parku Yosemite

W Parku Narodowym Yosemite spadł śnieg. Zapanowała iście zimowa aura. To dobra wiadomość dla przyrody po miesiącach suszy i pożarów.

Miami jak Wenecja. Woda na ulicach po przejściu Ety

Floryda odczuwa skutki przejścia burzy tropikalnej Eta. Ulice Miami zmieniły się w rwące potoki. Żywioł się nie poddaje. Synoptycy nadal ostrzegają przed ulewnymi deszczami i powodziami na Florydzie oraz na Kubie.

Brytyjscy naukowcy: COVID-19 nasila szumy uszne

Szumy uszne dotykają szacunkowo co ósmego dorosłego człowieka i najczęściej polegają na wrażeniu dzwonienia, piszczenia lub buczenia w jednym uchu, w obu lub we wnętrzu czaszki. Podczas pandemii COVID-19 dolegliwości te się nasiliły.