Najnowsze

Najnowsze

Koronawirus SARS-CoV-2. Jak atakuje płuca

W najcięższych przypadkach choroby COVID-19 powodowanej przez zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 dochodzi do zapalenia płuc. W jaki sposób koronawirus infekuje układ oddechowy? Jak rozwija się zapalenie płuc?

Koronawirus na świecie: ilu chorych, ilu zmarłych, ilu wyzdrowiałych

Na całym świecie odnotowano ponad 380 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W Chinach kontynentalnych znacznie wzrosła liczba tak zwanych "importowanych" przypadków, czyli osób przyjeżdżających z zagranicy. Jak podała tamtejsza państwowa komisja zdrowia, we wtorek infekcje wykryto u 74 osób.

O izolacji wie najwięcej. Astronauta podpowiada, jak sobie z nią radzić

Astronauci muszą przede wszystkim radzić sobie z przebywaniem w zamkniętej przestrzeni przez długi czas. Przestrzeganie harmonogramu, prowadzenie dziennika, rozwijanie hobby oraz kontakt z bliskimi to pomysły astronauty Scotta Kelly'ego na to, jak najlepiej zorganizować sobie czas podczas długiej izolacji podczas epidemii.

WHO: pandemia COVID-19 przyspiesza, ale możemy zmienić jej trajektorię

Od pierwszego przypadku zakażenia do pierwszych 100 tysięcy minęło 67 dni. By osiągnąć kolejne 100 tysięcy potrzeba było 11 dni. By osiągnąć wynik 300 tysięcy zakażonych starczyły następne cztery dni - wyliczył podczas konferencji prasowej dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Dodał, że przypadki zakażeń są obecnie zgłaszane w prawie każdym kraju na świecie.

Jak poprawnie zdjąć rękawiczki jednorazowe

Jednorazowe rękawiczki wielu z nas ma w domu. Obowiązek ich zakładania w sklepach mamy już od początku kwietnia. Jak bezpiecznie je zdjąć? Tłumaczyła na antenie TVN24 Margita Ślizowska, instruktorka nurkowania i pierwszej pomocy.

Walka z pandemią COVID-19. "To, że jesteśmy w stanie zatrzymać ten enzym, jest świetną informacją"

Zespół badaczy z Politechniki Wrocławskiej przebadał enzym, którego działanie może okazać się przełomowe w walce z koronawirusem. Co więcej - nie opatentował wyników, które uzyskał, dzięki czemu mają do nich dostęp naukowcy z całego świata. O tym, jak wielkie nadzieje pokłada się w działaniu enzymu, mówił w niedzielę we "Wstajesz i weekend" na antenie TVN24 profesor Marcin Drąg.

Pandemia COVID-19 a pierwsza pomoc. Jak ratować życie

Gdy jesteśmy w sytuacji, w której zagrożone jest czyjeś życie, musimy zadbać o bezpieczeństwo zarówno tej osoby, jak i swoje. O tym, jak to zrobić w czasie pandemii COVID-19, opowiadał Jarosław Sowizdraniuk z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Koronawirus zatrzymuje nas w domach. Jak przetrwać? "Drobne rytuały, higiena bycia ze sobą"

Od tygodnia w związku z pandemią COVID-19 zamknięte są szkoły, niektóre sklepy, często też pracujemy zdalnie, a w związku z wprowadzonym stanem epidemii w najbliższych tygodniach się to nie zmieni. Specjaliści powtarzają, że aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, powinniśmy zostać w domach. Jak przetrwać ten trudny okres? Jak przywyknąć do tego nietypowego stanu, który nagle stał się codziennością?

WHO do młodych ludzi: nie jesteście niepokonani

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w związku z pandemią COVID-19, zwrócił się do młodych osób. - Nie jesteście niepokonani. Ten wirus może położyć was w szpitalu na długie tygodnie, a nawet zabić - powiedział. Dodał, że młodzi także powinni zachowywać ostrożność i unikać dużych skupisk ludzi.

Pogoda na 5 dni: tylko 2 stopnie i powrót śniegu

Początek wiosny będzie chłodniejszy niż wiele zimowych dni. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia miejscami wyniesie zaledwie 2 stopnie Celsjusza. W wielu regionach w najbliższych dniach będzie słonecznie, ale pojawią się też opady śniegu.