Najnowsze

Najnowsze

Radioaktywny pierwiastek w pyle znad Sahary

W lutym nad wiele europejskich krajów, w tym nad Francję, nadciągnęła chmura pyłu saharyjskiego. Tamtejsza instytucja pozarządowa badająca stężenie promieniowania radioaktywnego wykryła w próbkach pyłu śladowe ilości cezu-137, czyli radioaktywnego pierwiastka chemicznego.

Zrobi się ślisko. Prognoza zagrożeń IMGW

W środę o poranku niebezpieczne były przede wszystkim mgły, zagrożeniem dla kierowców w ciągu następnych dni mogą być z kolei śliskie nawierzchnie dróg. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie oblodzeń.

Wiedzą, kiedy ludziom na Ziemi skończy się tlen

Kiedy ilość tlenu w ziemskiej atmosferze przestanie być wystarczająca do tego, aby nasza planeta nadawała się do zamieszkania dla ludzi i zwierząt? Na to pytanie odpowiada serwis New Scientist, cytując badaczy z Japonii i Stanów Zjednoczonych.

Rzeka niejeden ma kolor. Zmiany widać na zdjęciach satelitarnych

Rzadko można spotkać rzeki w jednym kolorze. Na całym świecie występują w odcieniach żółci, zieleni, błękitu i brązu. Zmiany w środowisku mogą przyczyniać się do zmian koloru wody, przez co odbiega ona od typowego dla siebie odcienia. Badania pokazują, że w ciągu niemal 35 lat w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych zmienił się kolor około jednej trzeciej rzek.