W sobotę na terenie całego kraju mogą wystąpić opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej. W górach spadnie sam śnieg. Chwilami dość silnie powieje, będzie chłodno.
Eksperci z różnych dziedzin w Kanadzie badają powód tajemniczych zaburzeń mózgu u grupy osób z prowincji Nowy Brunszwik. Od 2015 roku, kiedy zdiagnozowano pierwszy przypadek, do tej pory liczba chorych zwiększyła się do 43. Chorobę tę uznaje się za przyczynę śmierci kilku z nich.
Święta, jak i następnie dni upłyną na ogół pod znakiem pochmurnej aury, w niektórych regionach kraju z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Będzie porywiście wiać, a po Wielkanocy zanotujemy spadek temperatury.
Rój pszczół w aucie - taki widok zastał mieszkaniec miasta Las Cruces w stanie Nowy Meksyk po powrocie z zakupów. Było ich przeszło 15 tysięcy i znajdowały się na tylnym siedzeniu pojazdu. Mężczyzna wystraszył się i wezwał pomoc.
Gęsta mgła spowiła Szanghaj, miasto położone we wschodnich Chinach. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne przed tym zjawiskiem, co wpłynęło na rozkład lotów i promów.
Szkodliwy wpływ pestycydów na pszczoły i inne owady zapylające od 2005 roku wzrósł ponad dwukrotnie, pomimo spadku ilości stosowanych środków ochrony roślin - informują naukowcy z niemieckiego Uniwersytetu w Koblencji-Landau.
O tym, że niektóre zwierzęta w Australii mogą być niebezpieczne, przekonał się niedawno na własnej skórze pewien geolog. Mężczyznę zaatakowała ogromna ośmiornica.
Tatrzański Park Narodowy został zmuszony do zamknięcia szlaków w rejonie Doliny Gąsienicowej. Wszystko z powodu trzech niedźwiedzi: matki i dwóch młodych, które postanowiły już obudzić się ze snu zimowego.
Lasy Państwowe odebrały kilka dni temu dane z nadajnika jednego z bocianów czarnych (Ciconia nigra), który w połowie września ubiegłego roku wyleciał "do ciepłych krajów". Okazało się, że przez trzy tygodnie podróży przebył aż 5,1 tysiąca kilometrów.
W najbliższych dniach będą pojawiać się regiony, gdzie spadnie nieco deszczu. Najcieplej będzie w lany poniedziałek – termometry wskażą maksymalnie 14 stopni Celsjusza.
Od ponad 30 lat lwy morskie zamieszkujące zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych były dziesiątkowane przez wyjątkowo agresywną odmianę nowotworu. Zwierzęta nazywano "pływającymi guzami". Naukowcom z Marine Mammal Center w Kalifornii udało się określić przyczynę ich choroby.
Z analizy maleńkich drobin wydobytych ze szczytu na Antarktydzie wynika, że 430 tysięcy lat temu znalazł się nad nim meteoroid, który eksplodował. Wybuch przypominał ten z Czelabińska, jednak skale obu wydarzeń były nieporównywalne.
Wraz z nadejściem cieplejszych dni żmije, które hibernowały przez ostatnie miesiące w zimowych kryjówkach, stają się aktywne. Leśnicy apelują, aby uważniej patrzeć pod nogi w czasie spacerów i nie zabijać gadów.
Naukowcy muszą lepiej przygotować się na następną pandemię - ostrzega międzynarodowy zespół badaczy. Według nich należy opracować zaawansowany system informacyjny. Ich wnioski opublikowano w piśmie "IUCrJ".
Reporter 24 podczas przejażdżki rowerowej w okolicy Izabelina natknął się na młodego łosia – zwierzę samo podeszło do mężczyzny. Cała zdarzenie czujnie obserwowała matka zwierzęcia. Nagranie dostaliśmy na Kontakt 24.
Środa w Polsce przyniosła wartości temperatury przekraczające 24 stopnie Celsjusza. W Dobrogoszczy i Otmuchowie padły rekordy dla marca. Jak zaznaczyli eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, to niejedyne miejsca w Polsce, gdzie było wyjątkowo ciepło.
Leśniczy z Nadleśnictwa Maskulińskiego w województwie warmińsko-mazurskim miał niesamowite szczęście. Udało mu się nagrać gigantycznego rysia odpoczywającego na stercie drewna.
Nadchodzące dni upłyną pod znakiem dynamicznej pogody. Czwartek przyniesie nam wyładowania atmosferyczne i maksymalnie 21 stopni na termometrach. Potem znacznie się ochłodzi, miejscami wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Sprawdź, jaka pogoda będzie towarzyszyć nam w Święta Wielkanocne.
Sezon kwitnienia wiśni w japońskim Kioto w tym roku osiągnął szczyt najszybciej od ponad 1200 lat, czyli od rozpoczęcia obserwacji. Zdaniem naukowców, jest to związane ze zmianami klimatu i wzrostem globalnej temperatury powietrza.
Wszyscy żyjemy przygodami łazika Perseverance, trochę zapominając o jego poprzedniku, który wciąż przygląda się Czerwonej Planecie. Badający Marsa łazik Curiosity zrobił w ostatnim czasie wyjątkowe selfie. To autoportret na tle skalistej góry, składający się z kilkudziesięciu fotografii.
Chłopiec, kopiąc w ziemi w przydomowym ogrodzie w Anglii, natrafił na skamielinę, której wiek może wynosić setki milionów lat. A to dzięki zestawowi do odkryć archeologicznych dla dzieci, który dostał w prezencie.
Lokalnie na południu Polski pokrywa śnieżna będzie topnieć, przed czym ostrzega Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W ciągu kolejnych dni opady śniegu mogą wrócić w te strony kraju , a w innych regionach możliwe są burze.
- Jest to pierwszy i jedyny obecnie na świecie preparat profilaktyczny przeciwko COVID-19 dla zwierząt - powiedział Konstantin Sawienkow, wiceszef rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego o szczepionce CarniVacCov.
Tej bezdomnej kotce z Turcji instynktu macierzyńskiego nie można odmówić. Sama przyprowadziła swoje kocięta do weterynarza. Na miejscu okazało się, że faktycznie potrzebują pomocy.