Najnowsze

Najnowsze

Japończycy chcą zbudować drugie Tokio. Na wszelki wypadek

Japońskie władze rozważają wybudowanie repliki Tokio w przypadku gdyby oryginalna stolica została zniszczona np. w trzęsieniu ziemi. Miasto zajmowałoby powierzchnię 1000 akrów, byłoby siedzibą rządu, domem dla 50 tys. mieszkańców, a także miejscem pracy dla 200 tys. Japończyków.

Mazury utonęły we mgle

Mgła to dość niebezpieczne zjawisko atmosferyczne, któremu jednak nikt z nas nie odmówi uroku. Szczególnie pięknie prezentuje się na Mazurach, co możecie sami zobaczyć na zdjęciach Reportera 24.

Pożary w Australii widoczne z kosmosu

Okres, w którym Australię trawią pożary zazwyczaj dobiega końca w październiku. Rok 2011 jest jednak pod tym względem wyjątkowy. Jest połowa listopada, a Australijczycy wciąż zmagają się z ogniem. Zobaczcie, jak pożary w stanie Queensland wyglądają z kosmosu.

Kongo: spektakl wybuchającego wulkanu

Park Narodowy Wirunga w Kongo do tej pory był znany głównie ze swoich niezwykłych mieszkańców - goryli górskich wpisanych do czerwonej księgi gatunków zagrożonych wyginięciem. Jednak od 6 listopada, kiedy wybuchł wulkan Nyamulagira, można odbyć nocną wycieczkę w kierunku wulkanu.

Wyż zostaje. Będzie zimno

W ciągu najbliższej doby wyż znad Rumunii przemieści się nad Serbię. Polska nadal będzie pod wpływem tego wyżu.

Włosi powtórzyli eksperyment. Neutrino znowu szybsze od światła

Naukowcy z włoskiego Instytutu Fizyki Jądrowej w swoich testach potwierdzili teorię, że cząsteczka neutrino jest szybsza od światła. Zastrzegają jednak, że ostateczne poszukiwania odpowiedzi jeszcze się nie zakończyły. - Usunęliśmy tylko niektóre potencjalne błędy - twierdzą.

Ciągle jest nadzieja, że "Chomik" dotrze na Marsa

Uczeni nadal nie mogą połączyć się z rosyjską sondą Fobos-Grunt, na pokładzie której znajduje się polski penetrator geologiczny "Chomik". - Nadzieja cały czas jest, ale coraz mniejsza - powiedział Rafał Przybyła z Centrum Badań Kosmicznych PAN

Wielki test polskich satelitów. Na żywo także w Internecie!

Astronomowie z Polskiej Akademii Nauk wypuścili w niebo balony, które mają jeden cel - stratosfery. - Szykuje się prawdziwe widowisko - zapowiadał w rozmowie z TVN Meteo Grzegorz Woźniak z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika. Aby uczestniczyć mogli w tym wszyscy zainteresowani, organizatorzy przygotowali transmisję w Internecie.

Nad ranem w Polsce się zabieliło

Nad ranem w wielu rejonach Polski zrobiło się biało, między innymi w Łodzi, w Białymstoku i w Ostródzie. - Mógł padać śnieg ziarnisty w rejonach, gdzie wystąpiły mgły. To rodzaj zamarzniętej mżawki - komentuje synoptyk TVN Meteo, Wojciech Raczyński.

Na drogach lokalnie mgły

W piątkowy poranek zalecamy kierowcom zachowanie szczególnej ostrożności. Drogi będą śliskie od szadzi, a widoczność ograniczona przez mgły. W ciągu dnia się rozpogodzi i ociepli, dzięki czemu warunki drogowe znacznie się polepszą.

Niż tylko na północy

Nad Europą północną zalegają układy niżowe. Pozostałą część kontynentu obejmuje potężny wyż z centrami nad Alpami i Bałkanami.

Na zachodzie zimy nie będzie. Temperatura sięgnie 8 st. C

Od piątku 18 listopada do wtorku 22 listopada pogoda będzie zmienna. Słoneczne dni będą przeplatać się z pochmurnymi, gdzieniegdzie prognozowane są nawet opady deszczu. Większość z nas odczuje chłód, ponieważ temperatury maksymalne utrzymają się na poziomie 2-8 st. Celsjusza.

Mglisty poranek, pogodny dzień

W piątek rano będzie mgliście i zimno. Przejaśnienia pojawią się dopiero około południa, przede wszystkim w Polsce zachodniej i południowej.

Mgła utrudniła ruch na lotnisku w Łodzi

Mgła znów przyczyniła się do utrudnień w ruchu lotniczym. W czwartek wieczorem samolot z angielskiego East Midlands, który miał wylądować na łódzkim lotnisku im. Władysława Reymonta, został przekierowany na lotnisko w Katowicach.

Piranie zaatakowały co najmniej 15 osób

Co najmniej 15 Brazylijczyków kąpiących się w rzece Paragwaj zostało na początku tygodnia dotkliwie pogryzionych przez piranie. Władze miasta Caceres przyznają, że jeszcze nigdy nie miały tak dużego problemu z tymi rybami.

Meteorolog drży przed butami

Powoli zbliża się sezon zimowo-narciarsko-łyżwiarsko-saneczkarski. I jak co roku ze strachem myślę o kupowaniu mojej córce butów narciarskich.

Tak wygląda Ren. Statki czekają

Postępujący spadek poziomu wody w Renie utrudnia poruszanie się po rzece statkom towarowym. - Wiele z nich pływa, będąc zapełnionymi tylko w połowie - poinformowali w środę niemieccy przedsiębiorcy. Synoptycy nie przewidują opadów deszczu, dzięki którym poziom wody w rzece mógłby się podnieść.

Tykająca bomba przykryta lodowcem

Dym spowijający ten islandzki wulkan odkrywa chyba każdy odcień szarości. Kłęby pary i pyłu unoszą się wysoko, bo ogromna temperatura wewnątrz góry topi przykrywające ją zwały lodowca.

Jezioro lawy na zdjęciu z orbity

Kongijski wulkan Nyamuragira przyzwyczaił nas już do niezwykłych zdjęć jego erupcji. Takiego jednak jeszcze nie widzieliśmy. Przedstawia bowiem potężne jezioro lawy u stóp góry.

Wody głębinowe wstrząsają Alpami

Od początku 2011 roku w małej wiosce Fadalto położonej w Alpach Weneckich co jakiś czas dochodziło do niezwykłego zjawiska, które niepokoiło miejscową ludność. Po wielkim huku, ziemia zaczynała się trząść.

Meteorolog rozgrzany od kominka

Kominiarz przynosi szczęście. Wczoraj przyniósł i mi. Nie dość, że sprawdził drożność kominowo–gazową, to zajrzał do kominka i zasugerował małą poprawkę.

Urokliwe oblicze resublimacji

W czwartkowy poranek w wielu miejscach Polski zrobiło się biało. Na drzewach, łąkach czy płotach pojawił się biały osad – szron. Internautom udało się uchwycić to urokliwe zjawisko.

Tornada zabijają Amerykanów

Co najmniej cztery ofiary śmiertelne, kilkunastu rannych, setki zniszczonych budynków i powalonych drzew. Tak przedstawia się bilans nawałnic, które w środę przeszły nad południowym wschodem Stanów Zjednoczonych.

Na księżycu Jowisza może być życie

Amerykańscy naukowcy odkryli nowe dowody istnienia na księżycu Jowisza - Europie zbiorników wodnych pod grubą zewnętrzną skorupą lodową. Analizując zdjęcia powierzchni Europy wykonane przez międzyplanetarne sondy, doszli do przekonania, że zbiorniki wody mogą znajdować się znacznie bliżej powierzchni niż sądzono.

Nad ranem mróz i mgły. Potem słonecznie

Czwartkowy poranek przywita nas mglisto i mroźno. W ciągu dnia się rozpogodzi i w wielu rejonach kraju na niebie pojawi się słońce. Synoptycy prognozują 7 st. C na Dolnym Śląsku, będzie to dziś najcieplejsze miejsce w Polsce.

Drogi suche przy -25 st. C i kamery na pługach. Drogowcy chcą wygrać tej zimy

Wpatrzeni w monitory, czekają na znak, po którym ciężkie maszyny ruszą do boju. Śnieg ma być w tym roku bez szans, bo drogowcy zaopatrzeni są w innowacyjną chemię, nowoczesną technologię i... lata trudnych doświadczeń. W największych polskich miastach sprawdzamy, czy w tym sezonie slogan "zima zaskoczyła drogowców" odejdzie w niepamięć.

Rano drogi będą bardzo śliskie

Rano mgły osadzające szadź mogą znacznie utrudnić warunki na drogach. W ciągu pogoda się poprawi. Kierowcy nie będą mieli większych problemów z poruszaniem się po Polsce.

Najaktywniejszy wulkan w Afryce wybucha

Trwa, być może największa od 100 lat, erupcja najaktywniejszego wulkanu w Afryce, Nyamuragira. Władze kongijskiego parku narodowego, na terenie którego znajduje się wulkan, zamierzają na niej zarabiać.

Tak wyż znad Skandynawii zdobi Tatry

Wyż znad Skandynawii, który jeszcze przez jakiś czas będzie miał wpływ na pogodę w Polsce, przyniósł ze sobą mgły, przymrozki, ale też sporo słońca. Choć te zjawiska zwiastują nadejście zimy, przez co nie każdemu dobrze się kojarzą, jednego nie można im odmówić - są niesłychanie malownicze. Szczególnie w Tatrach, o poranku.