Najnowsze

Najnowsze

Częstsze zalania, więcej szkód. Do 2050 r. podwoi się ryzyko powodziowe w Europie

Ryzyko powodziowe na naszym kontynencie w 2050 roku może być dwa razy wyższe niż obecnie - Przewidują naukowcy. Według nich szkód przybędzie przede wszystkim ze względu na rozwój zabudowy, a także za sprawą coraz częstszych rozległych powodzi podobnych do tej, która w 2013 roku nawiedziła środkową Europę. Jeśli te prognozy się sprawdzą, za ponad 30 lat straty będą nas kosztować około 18,6 mld euro więcej niż obecnie.

Siedem rzeczy, które w "Grawitacji" pokazano źle

Zdobywca siedmiu Oskarów, film "Grawitacja", jest powszechnie chwalony za wyjątkowe odwzorowanie kosmosu i panujących w nim warunków. Nie wszystko zgadza się jednak z rzeczywistością. Krytyka dotyczy szeregu aspektów, w tym najważniejszych scen. Twórcy przekonują jednak, że nie mieli wyboru. Jak powiedział tvn24.pl Neil Corbould, jeden z twórców efektów specjalnych, inaczej film byłby nudny.

Część z nas czeka jazda przez "mleko"

Poranne mgły utrudniają podróże po północnej, wschodniej i południowej Polsce. Na pozostałych obszarach kierowcy mogą liczyć na dobre warunki. W ciągu dnia możliwe są lokalne opady, ale tak słabe, że nie powinny mocno obniżać komfortu jazdy.

Gwiazdy mogą odetchnąć z ulgą. Oscarowa gala ma upłynąć przy dobrej pogodzie

Przechodzące w ostatnich dniach przez Kalifornię ulewy wystawiły na próbę wytrzymałość organizatorów 86. ceremonii wręczania Oscarów - burze zdążyły m.in. sponiewierać czerwony dywan rozłożony przed Dolby Theater w Los Angeles. Niedzielny poranek w LA był pogodny, a to niesie nadzieję na równie ładną aurę w czasie gali.

Słońce dopisało, ale nie wszędzie. W części kraju wygrała "zgniła" pogoda

Pogodną aurą i słońcem mogli się w niedzielę cieszyć mieszkańcy zachodniej i południowej Polski. Jak słonecznie było chociażby na Śląsku, możemy przekonać się oglądając zdjęcia Reporterki 24 Jaga_. W centrum i na wschodzie kraju, mimo optymistycznych prognoz, było dość ponuro. Konkurujące wpływy wyżu i niżu sprawiły, że mgły i chmury nie zaniknęły około południa i przeważyła "zgniła" pogoda.

Naukowcy odnaleźli cząstkę, która tworzy ciemną materię?

Specjaliści od astrofizyki twierdzą, że odnaleźli kolejny ślad istnienia ciemnej materii. W mijającym tygodniu naukowcy poinformowali, że odkryli pewien rodzaj cząsteczek elementarnych zwanych sterylnymi neutrinami. Dlaczego to takie ważne? Według ekspertów to właśnie ten konkretny rodzaj neutrin odpowiada za "zaginioną" ciemną materię.

Miejscami widzialność jest ograniczona do 100 metrów

Dużą część naszego kraju spowiły gęste mgły. - Miejscami widzialność ograniczona jest do 100 metrów - informuje Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo. Na szczęście, do godzin południowych powinny one ustąpić i w kraju zrobi się pogodnie.

Pierwszy dzień wiosny w obiektywie Reporterów 24

Od soboty mamy meteorologiczną wiosnę. W wielu miejscach zrobiło się naprawdę malowniczo. Reporterzy 24 na bieżąco fotografują zmieniającą się pogodę i przesyłają swoje zdjęcia na Kontakt Meteo. Zobacz, jak pierwszy dzień wiosny wyglądał w części Polski.

"Straszą nas potężną burzą śnieżną". Gwałtowne załamanie pogody w USA

- Straszą nas potężną burzą śnieżną - pisze internautka z Pensylwanii (północny wschód USA). Synoptycy ostrzegają mieszkańców Stanów Zjednoczonych, że do końca weekendu pogoda będzie wyjątkowo nieprzyjemna. Prognozowane są śnieżyce, ulewy i wichury. Eksperci zaznaczają również, że mogą pojawiać się słabe tornada.

Potężna lawina zeszła na amerykańskie miasto

Potężna lawina zeszła na miasto Missoula w stanie Montana. Ze wstępnych doniesień wynikało, że pod śniegiem znalazły się co najmniej cztery osoby. Tylko trzy z nich udało się uratować. Eksperci ostrzegają przed lekceważeniem alarmów, ponieważ w górach robi się coraz bardziej niebezpiecznie.

"Jechałam samochodem i nagle spadło na mnie drzewo!"

W jednej z kalifornijskich miejscowości wieje na tyle silnie, że drzewa wyrywane są z korzeniami. Jedno z takich drzew zostało powalone na dwa samochody. Sytuacja była naprawdę dramatyczna, bo w jednym z pojazdów znajdował się kierowca.

Kosmiczne wpadki i awarie. Utonięcie we własnym skafandrze i upadek on-line

Awarie i usterki potrafią być niebezpieczne na Ziemi, a co dopiero w kosmosie. Przekonał się o tym m.in astronauta Luca Parmitano, któremu podczas jednego z kosmicznych spacerów do kasku zaczęła napływać woda. Choć śmierć przez utonięcie w kosmosie brzmi absurdalnie, szansa na tragiczny finał była ogromna. O awariach i wpadkach w kosmosie opowiada Karol Wójcicki.

Przelotny deszcz utrudni jazdę na wschodzie

W ciągu dnia warunki drogowe będą dobre, gdy ustąpią poranne mgły ograniczające widzialność. Jedynie na wschodzie i południowym zachodzie kraju mogą wystąpić lokalne opady deszczu, a drogi w tym regionie staną się śliskie.

Prognoza pogody na dziś: umiarkowane zachmurzenie i przelotny deszcz

W sobotę utrzyma się umiarkowane zachmurzenie i przelotne, słabe opady deszczu na południowym zachodzie i wschodzie kraju. Synoptycy spodziewają się także, że na przeważającej większości kraju odczuwalny będzie komfort termiczny, a negatywny biomet odnotują jedynie mieszkańcy wschodniej i północno-wschodniej części Polski.

Zorze rozświetliły niebo na wysokości Krakowa

Lśniące czerwone i zielone światła podziwiali w czwartek mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Na niebie pojawiło się rzadko spotykane - w tej szerokości geograficznej - zjawisko zorzy polarnej. Aurora borealis była widoczna na szerokości geograficznej, która odpowiada szerokości południowej części Polski.

"Łowca komet" z polskimi przyrządami dotarł już w okolice Saturna

Sonda kosmiczna Rosetta dotarła już w okolice Saturna. Lądownik Rosetty pod koniec roku rozpocznie główny etap swojej misji. Wówczas osiądzie on na pędzącej komecie i zacznie przesyłać na Ziemię tysiące danych. Wkład w tę misję mają również Polacy, którzy stworzyli znajdujący się na pokładzie sondy instrument MUPUS.