Najnowsze

Najnowsze

Mała rybka może zagrozić ekosystemowi Odry

Ten gatunek może zniszczyć cały ekosystem Odry, ostrzegają ekolodzy. Chodzi o niewielką rybkę, żyjącą zwykle w Morzu Czarnym. Spory przyrost jej populacji może zakończyć się fatalnie dla organizmów autochtonicznych.

W Tajlandii monsun zabija ludzi i gospodarkę

Co roku Tajlandia zmaga się z powodziami, wywoływanymi przez ulewne monsunowe deszcze. Tegoroczne ulewy spowodowały, że na północnym wschodzie kraju ulice zamieniły się w rzeki. Władze są zaniepokojone - w zalanej prowincji znajduje się 110 zakładów produkcyjnych bardzo ważnych dla gospodarki kraju.

Słabe deszcze spadną na drogi

W piątek nie wszędzie w Polsce będzie się dobrze prowadziło. Widzialność i przyczepność pogorszy przelotny deszcz. Synoptycy podkreślają, że miejscami drogi będą jednak suche, a warunki drogowe - dobre.

Meteorolodzy spierają się o zimę. Przygnębiające prognozy Rosjan

Szybki przeskok od ciepłego lata do chłodnej i mokrej jesiennej pogody rodzi niepokój o to, czy nie czeka nas ciężka i mroźna zima. Takiego właśnie zdania są klimatolodzy Rosyjskiej Akademii Nauk, którzy zapowiadają okres wieloletniego ochłodzenia. Jednak państwowe służby meteorologiczne, zarówno rosyjskie, jak i amerykańskie uspokajają, że tegoroczne jesień i zima pozostaną w normie. I tym optymistycznym prognozom kibicuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

Burze przemieściły się przez Małopolskę

Słabe burze towarzyszyły przemieszczaniu się frontu atmosferycznego przez Małopolskę. Po południu przez klika godzin rejestrowano tam lokalne wyładowania. Potem aktywność burzowa zanikła.

Jesienne Tatry kuszą widokami, ale pogoda może być zdradliwa

Po bardzo wczesnym ataku zimowej pogody w Tatrach zapanowała nieco łagodniejsza, jesienna aura - przynajmniej w niższych partiach gór. Można tam podziwiać rudziejące powoli liście i trawy czy delikatne mgły nad górskimi jeziorami. Powyżej 1600 m zmienna pogoda może być bardzo niebezpieczna, dlatego czasem warto zostać w dolinach i poznać np. historię tatrzańskich kopalni uranu czy morza, które kiedyś zalewało góry.

Południe Europy wciąż kusi słońcem

Słoneczne i ciepłe południe kontra pochmurna i chłodna północ - tak przedstawia się sytuacja na pogodowej mapie naszego kontynentu. Aurę w przeważającej części Europy kształtują niże. Na jej środkowo-wschodnich obszarach zaowocuje to opadami deszczu.

Spotkał niedźwiedzia na szlaku. Przestraszył go zamiast uciekać

Niejeden turysta spanikowałby, spotykając na górskim szlaku niedźwiedzia. Jednak zapalony wędrowiec z Kalifornii na widok nadchodzącego baribala nie stracił zimnej krwi, tylko zaczął udawać większe i bardziej przerażające stworzenie. Albo mężczyzna ma duży talent, albo miś był wyjątkowo płochliwy, bo obszedł człowieka z daleka, a z zapowiadającej się groźnie przygody pozostała pamiątka w postaci nagrania w telefonie.

Pogoda utrudni jazdę w całym kraju

Czwartkowa prognoza pogody nie zachęca kierowców do podróży. Synoptycy ostrzegają, że utrudnienia spotkamy w całym kraju. Drogi wszędzie będą śliskie, zaś widzialność znacząco ograniczona. Najtrudniej będzie się jechało na południu kraju, gdzie deszcz będzie najintensywniejszy.

Komunikat dla alergików

W całym kraju w powietrzu występuje już bardzo niskie stężenie pyłku roślin; przede wszystkim bylicy i traw, a lokalnie na zachodzie i na południowym wschodzie kraju także pyłku ambrozji.

Niebieskie piaski na Czerwonej Planecie

Teleskopowi znajdującemu się na pokładzie marsjańskiej sondy kosmicznej udało się sfotografować fragment krajobrazu Czerwonej Planety. Granatowe wydmy i bladoczerwone szczyty dostarczają ekspertom z NASA wielu informacji na temat tej planety.

1 października kometa stulecia zbliży się do Marsa

Kometa ISON, nazywana kometą stulecia, lada chwila minie Marsa w bardzo bliskiej odległości, a pod koniec listopada znajdzie się w najbliższej odległości od Słońca. Naukowcy nie są pewni jednak co do tego, czy jej jądro jest na tyle silne, żeby przetrwać to bliskie spotkanie.