Najnowsze

Najnowsze

Zobacz film, na którym widać żyrafę całującą umierającego opiekuna

Serca milionów internautów z całego świata poruszyła w ostatnich dniach historia umierającego mężczyzny, który przed śmiercią postanowił pożegnać się ze zwierzętami z zoo, w którym był opiekunem. Nagranie, na którym widać poruszający pocałunek, którym powiedziała mu "do widzenia" żyrafa, zostało udostępnione przez Dutch Ambulance Wish Foundation.

Czy "Święty Graal" zmieni naukowców w "demony Laplace'a"?

Odkrycie fal grawitacyjnych - "zmarszczek czasu" Wszechświata przewidzianych w teorii przez Einsteina pozwoli na ujednolicenie Teorii Wszystkiego. Jej definicja stanowi wyzwanie dla fizyków od lat, a odkryte przez superczuły teleskop na biegunie polarnym "zmarszczki" pomogą badaczom stać się demonami Laplace'a.

Mały baktrian w węgierskim Wielkim Lesie

W węgierskim ogrodzie przyszedł na świat wielbłąd dwugarbny, czyli baktrian. Maluch chwilę po narodzinach niepewnie stał na nogach, a zachwyceni goście i jego dumna mama przyglądali się, jak zapoznaje się ze światem.

Komunikat dla alergików

Wyjątkowo wcześnie w tym roku rozpoczyna się okres pylenia brzozy, której pyłek jest bardzo silnym alergenem. Na wysokim poziomie utrzymuje się stężenie pyłku topoli, który jednak nie powinien powodować silnych objawów alergicznych. Pylą również cisy, graby, jesiony, wierzby i wiązy.

Deszcz da się kierowcom we znaki

W poniedziałek zmotoryzowani w większości kraju nie będą mogli liczyć na komfortową jazdę. Mokre drogi i osłabiona przez deszcz widzialność będą wymagały zwiększonej ostrożności. Na lepsze warunki mogą liczyć tylko podróżujący po północnym wschodzie kraju.

Na Dolnym Śląsku spadł śnieg

Zima nie powiedziała ostatniego słowa - na Dolnym Śląsku w niedzielny wieczór sypnęło śniegiem. Jak wynika z prognozy pogody na 16 dni, przygotowanej przez Tomasza Wasilewskiego, w tym tygodniu jest jeszcze szansa na lokalne opady śniegu.

Meteorolodzy mieli swoje święto

Każdego roku 23 marca świętujemy Światowy Dzień Meteorologii. Data nie jest przypadkowa - upamiętnia wejście w życie konwencji o utworzeniu Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO) w 1950 roku. W tym roku obchody święta skupiają się na młodzieży i na ich znaczeniu wobec zmieniającego się klimatu.

W 24 godziny ślad po zimie zniknął. Film poklatkowy topniejącego lodu

Zakończył się sezon zwiedzania jednej z największych atrakcji północnej części Ameryki. Zamknięte zostały lodowe jaskinie na Wyspach Apostoła leżących u wybrzeży Jeziora Górnego. Powodem jest topniejący lód, który stanowi zagrożenie dla turystów. A to, w jak szybki sposób gruba pokrywa lodu na jednym z Pięciu Jezior Północnoamerykańskich potrafi zniknąć, przedstawia opublikowany właśnie film. W zaledwie 24 godziny nie ma śladu po zimie.

Prognoza pogody na dziś: deszcz w całym kraju i spadek temperatury

Niedziela niemal w całym kraju będzie pochmurna i deszczowa. Niewykluczone jednak, że miejscami niebo zacznie się przejaśniać. Do kraju napłynie chłodniejsze i bardziej wilgotne powietrze, dlatego temperatura nieco spadnie. Niestety pogoda nie będzie sprzyjać meteopatom - biomet pozostanie niekorzystny.

Śliskie drogi w całym kraju

W niedzielę pogoda nie będzie sprzyjać kierowcom. W całym kraju możliwe będą opady deszczu, dlatego kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu.

Trzydzieści złotych za każdy dzień w smogu

W Chinach wprowadzono ubezpieczenie od zanieczyszczeń powietrza. Turyści, którzy podczas smogu będą zwiedzać jedno z miast objętych ubezpieczeniem, otrzymają zwrot części kosztów wycieczki. Jest jednak pewien haczyk...

"Mamy tyle wody, ile jest w Egipcie". Polacy osuszają naturalne zbiorniki wody pitnej

- Mamy tyle wody, ile jest w Egipcie i mniej niż Hiszpania, która jest uważana w Europie za kraj praktycznie pozbawiony wody - powiedział wiceminister środowiska. Na jednego mieszkańca Polski przypada niespełna 1/3 metrów sześciennych wody przypadających na przeciętnego mieszkańca Europy. Co gorsza - zamiast chronić naturalne zbiorniki wody pitnej takie jak np. bagna, osuszamy je.

Węglarczyk z Hadfieldem. Jak się mieszka w kosmosie?

Bartosz Węglarczyk rozmawiał z Chrisem Hadfieldem - astronautą, który jako pierwszy Kanadyjczyk odbył spacer w przestrzeni kosmicznej. Hadfield podczas pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zrealizował kilka teledysków, w tym ten do piosenki Space Oddity Davida Bowie. Całą rozmowę zobaczyć można będzie w niedzielę w programie Dzień Dobry TVN.