Najnowsze

Najnowsze

Większość dróg mokra. Zagrzmi i powieje

Mokre drogi i osłabiona przez deszcz widzialność - z tymi utrudnieniami będą się we wtorek zmagać zmotoryzowani w większości kraju. Miejscami mogą wystąpić burze, co oznacza bardziej intensywne opady i silne porywy wiatru. Na komfort jazdy mogą liczyć tylko podróżujący po południowo-wschodniej Polsce.

Prognoza pogody na dziś: pochmurno, mokro i burzowo. Ale za to ciepło

Dzisiaj przydadzą się nam parasole, możemy tez potrzebować filiżanki pobudzającej kawy. W większości regionów ma się chmurzyć i padać, a do tego lokalnie zagrzmi. Niskie ciśnienie i niekorzystny biomet mogą pogarszać nam samopoczucie i powodować ospałość, ale za to dopiszą temperatury - miejscami sięgną nawet 23 st. C.

Burzliwy początek wiosny w USA: tornada, grad, oberwania chmury

Początek wiosny na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych jest burzliwy za sprawą utrzymującego się nad nim frontu niskiego ciśnienia. Ciemne chmury, przecinane piorunami i grzmotami sprowadzają intensywne opady deszczu i gradu. Ulewy są przyczyną powodzi rozciągających się na obszarze od Missisipi po Alabamę.

NASA zwraca się do internautów: którego dnia nastąpi zderzenie?

- Kiedy sonda LADEE uderzy w powierzchnię Księżyca? - pytają internautów z całego świata naukowcy NASA. Osoby, których odpowiedzi będą najbardziej zbliżone do fatycznej daty zderzenia, zostaną nagrodzone pamiątkowymi certyfikatami imiennymi. Termin zgłaszania odpowiedzi mija 11 kwietnia, a nazwiska finalistów zostaną ogłoszone niedługo po faktycznym uderzeniu sondy w powierzchnię Srebrnego Globu.

Tajemnicze promieniowanie w centrum naszej galaktyki. Wpadli na trop ciemnej materii?

Intrygujące wyniki przyniosły nowe badania niezwykle silnego promieniowania gamma emitowanego w centrum naszej galaktyki. Wynika z nich, że część tej emisji może pochodzić z ciemnej materii - nieznanej substancji tworzącej większość naszego materialnego wszechświata. - To bardzo ekscytujące odkrycie, ale sprawa nie jest jeszcze zamknięta - zaznaczają naukowcy.

"Magnolie w tym roku będą kwitły stopniowo"

W tym roku magnolie pojawiły się bardzo wcześnie. Powodem zakwitu krzewów jest ciepło, które przywędrowało w marcu do Polski. Najpierw wyrosły magnolie wystawione na ekspozycję wiosennego słońca; te, które rosną w cieniu, będą zakwitać stopniowo do końca kwietnia.

Gorący i słoneczny weekend w Berlinie

W Berlinie wiosna zawitała na dobre. Pogodne niebo i wysokie temperatury cieszyły mieszkańców niemieckiej stolicy. Słoneczną niedzielę spędzili na świeżym powietrzu.

Wędkarka złowiła rekordowy okaz. Gigantyczny tuńczyk ważył 411 kg

Rekord świata w połowie największego tuńczyka błękitnopłetwego pobity. Dokonała tego kobieta, która u wybrzeży Nowej Zelandii złowiła okaz ważący blisko pół tony. Gigantyczna ryba sprawiła spory kłopot przy wciąganiu na pokład - kilkuoosobowa załoga męczyła się przy tym aż cztery godziny.

Gęś poderwała się do lotu, zderzyła się z samochodem

Nieprzyjemna sytuacja na drodze spotkała mieszkankę amerykańskiego stanu Kolorado. Jadąc do pracy, zderzyła się z dziką gęsią. Choć przednia szyba auta została poważnie rozbita, kobieta wyszła z kolizji bez szwanku. Gęś nie miała tyle szczęścia.

"Koniec raju na Wyspach Salomona"

W naszej maleńkiej Polsce, zaabsorbowani problemami, konfliktami i dążeniami, by standardem życia dorównać Zachodniej Europie, myślimy często stereotypami. Mnie się to zdarzyło dziś.

Komunikat dla alergików

W szczytowy okres pylenia wchodzą brzozy. W większości punktów pomiarowych w Polsce stwierdzono już bardzo wysokie stężenie pyłku brzozy, przekraczające nawet 1000 ziaren pyłku brzozy w 1 metrze sześciennym powietrza.

"Najgorszy atak żywiołu w historii"

Co najmniej 15 osób nie żyje, a dziesiątki tysięcy straciły dach nad głową w wyniku powodzi, jaka rozszalała się na Wyspach Salomona. Władze postanowiły wprowadzić stan wyjątkowy, ponieważ zaczyna brakować podstawowych środków do życia.

Życie na księżycu? "Absolutnie by mnie to nie zdziwiło"

Czy na księżycu może istnieć życie? Według fizyka Tomasza Rożka jest to całkiem prawdopodobne. Na jednym z naturalnych satelitów Jowisza co jakiś czas naukowcy obserwują wodę w stanie ciekłym z rdzawym osadem. - Absolutnie nie zdziwiłbym się gdyby to były bakterie - zaznaczył Rożek. Co jeszcze niezwykłego kryją w sobie naturalne satelity? Na to pytanie odpowiedział Rożek w porannym programie TVN24 "Wstajesz i weekend".

"To wciąż otwarta rana". Mija pięć lat od trzęsienia ziemi we Włoszech

- To wciąż otwarta rana - powtarzano w nocy z soboty na niedzielę w mieście L’Aquila w środkowych Włoszech podczas uroczystości w piątą rocznicę trzęsienia ziemi. Pamięć 309 ofiar uczczono taką samą liczbą uderzeń dzwonu o godzinie 3.32, gdy doszło do wstrząsu. Reporter TVN24 Robert Jałocha postanowił sprawdzić, co takiego zmieniło się w L'Aquila od czasu trzęsienia ziemi.

Słynna bociania para jest już razem

Jedna z najsłynniejszych w Polsce bocianich par jest już razem. Trzy dni po powrocie Kajtka do gniazda w Uciechowie dołączyła do niego Balbina. Trwają przygotowania pary na pojawienie się potomstwa. Życie ptaków śledzi na bieżąco Reporter 24 Casimirius.

Erupcja wulkanu zmieni chronologię Egiptu?

Nowa interpretacja tekstu znajdującego się na egipskiej Tempest Stela może skłonić naukowców do zmiany chronologii historii Egiptu. Specjaliści z Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu w Chicago uważają, że ten starożytny blok skalny opisuje pogodę, jaka występowała po wybuchu wulkanu Thera i odnosi się do czasów, w których Egiptem władał faraon Ahmose. Do tej pory nikt nie łączył wybuchu wulkanu z okresem panowania tego władcy.