Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na pięć dni: promyk nadziei na weekend

Kolejne fronty atmosferyczne wędrujące nad Europą sprawią, że zarówno koniec tego tygodnia, jak i początek nowego zdominują opady. Trochę pocieszenia przynosi prognoza pogody na weekend, bo właśnie w sobotę i niedzielę zobaczymy najwięcej rozpogodzeń. W poniedziałek znów wszędzie będzie mokro, a niektórych regionach bardzo chłodno.

Mamy sposób na długowieczność?

Czy naukowcy właśnie odkryli sposób na długowieczność? I czy jest on dużo prostszy, niż nam się wydawało? Badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego opublikowali przełomowe wyniki swoich eksperymentów: odpowiednio dobrana dieta, regularne ćwiczenia, a do tego joga odwraca poziom starzenia na poziomie komórkowym. Problem w tym, że wyniki swoich badań oparli na bardzo małej grupie.

Na suche drogi nie ma co liczyć

Zmotoryzowani nie mogą w czwartek liczyć na sprzyjające warunki w żądnej części kraju. We wszystkich regionach prognozowane są przelotne opady. To oznacza mokre i śliskie drogi, a do tego gorszą widzialność.

Prognoza pogody na dziś: jesień trwa w najlepsze

Przed nami kolejny dzień zdominowany przez chmury i przelotne opady deszczu. W ciągu dnia jednak niebo ma się przejaśniać. Największej poprawy można się spodziewać w zachodniej Polsce, gdzie będzie też o kilka stopni cieplej niż we wschodnich regionach.

Drony ścigały zombie nad Atlantykiem

Drony NASA przeleciały nad burzą tropikalną Humberto i - co ważniejsze - wyszły z tego cało. Ich zadaniem było zbadanie, w jaki sposób Humberto na nowo odzyskał siły po tym, jak w weekend rozproszył się na Oceanie Atlantyckim. Z uwagi na to "zmartwychwstanie" burza otrzymała przydomek: "zombie".

40 tys. turystów utknęło w Acapulco. Meksyk w kleszczach żywiołów

Setki turystów utknęły na międzynarodowym lotnisku w Acapulco po tym, jak w Meksyk uderzyły dwa żywioły - sztorm tropikalny Manuel z południa i huragan Ingrid z północy. W całym kurorcie znajduje się kilkadziesiąt tysięcy turystów, którzy nie mogą opuścić miasta z powodu ulew i podtopień.

Wir pyłowy zatańczył im przed nosem

Niesamowity wir pyłowy utworzył się w hrabstwie Shasta w Kalifornii. Wiatr poderwał w górę piasek i stworzył wysoką kolumnę sięgającą chmur. Jego formowanie się zarejestrowano dzięki kamerze w telefonie komórkowym.

Greenpeace na rosyjskiej platformie. Padły strzały

Czterech aktywistów organizacji ekologicznej Greenpeace zostało w środę zatrzymanych przez rosyjską straż graniczną po tym, jak dwóch z nich wspięło się na platformę wiertniczą Prirazłomnaja koncernu Gazprom w Arktyce. Strażnicy wielokrotnie oddali strzały ostrzegawcze, jeden z działaczy może być ranny.

Śnieg w Tatrach. Napadało już 12 cm

W środę rano po dość mroźnej nocy na tatrzańskich stokach pojawił się śnieg. Na Kasprowym Wierchu leży aż 12-centymetrowa warstwa białego puchu, a temperatura na szczycie spadła do 3 st. C poniżej zera. TOPR odradza wyjść w partie szczytowe. "W wyższych partiach Tatr warunki nie pozwalają na wygodne używanie sprzętu zimowego (raki, czekan), a letni ekwipunek jest już niewystarczający" - informują w oświadczeniu ratownicy górscy.

Zniszczonych 1,6 tys. domów. Katastrofalna sytuacja w Kolorado

Władze Kolorado usuwają skutki ubiegłotygodniowych powodzi, szukają ciał ewentualnych ofiar i przeprowadzają ewakuacje mieszkańców podmokłych, górskich terenów w obawie przed osunięciami ziemi. We wtorek potwierdzono śmierć ośmiu osób. Zniszczonych zostało co najmniej 1,6 tys. domów.

Trzmiel z głową byka rozświetla cały mózg

Naukowcy od dawna zastanawiali się, gdzie w naszym mózgu kryje się nasza wyobraźnia. Najnowsze odkrycie sugeruje, że wyobraźnia to współpraca indywidualnej dla każdego z nas sieci neutronów. Odkrycie może pomóc w rozwoju sztucznej inteligencji, czyniąc ją bardziej "ludzką".

Deszczowa środa. Drogi mokre i niebezpieczne

W środę na śliskie drogi uważać muszą kierowcy podróżujący po wschodniej i zachodziej części Polski. Pas przejaśnień przedzieli dwie strefy deszczu i wystąpić pomiędzy Łodzią a Warszawą.

Masz smartfona? Umyj ręce

Ekrany dotykowe smartfonów i tabletów są siedliskiem ogromnych ilości bakterii. Według naukowców, na takich aparatach znajduje się więcej zarazków niż w sedesie.

Nowa mapa terenów zagrożonych na Ziemi

Naukowcy z University of Queensland i Standford University przeanalizowali dane i prognozy dotyczące wpływu zmian klimatu na ekosystemy naszej planety i na ich podstawie stworzyli mapę, która pokazuje obszary najbardziej i najmniej podatne na zagrożenia. Swoje wyniki opublikowali w "Nature Climate Change".

Woda zalała domy w dziesięć minut. "Ile straciliśmy? To nie do opisania"

Kilkadziesiąt rodzin bez dachu nad głową, kilkaset osób, których domy ocalały, ale przepadła im reszta mienia - sytuacja we wsi Berezin na południu Ukrainy jest naprawdę dramatyczna. A to nie jedyna miejscowość tak mocno poszkodowana po powodzi, która nawiedziła obwód odeski. Wszystko przez rekordowe ulewy, jaki przeszły przez ten rejon.

W którą stronę kręci się jądro Ziemi? Konsternacja: w dwie przeciwne

Dwie warstwy jądra Ziemi obracają się w przeciwnych kierunkach - twierdzą naukowcy. Wewnętrzny, stały rdzeń naszej planety obraca się na wschód, natomiast otaczająca go płynna strefa nazywana jądrem zewnętrznym kręci się w kierunku zachodnim. Za te różnice odpowiada działanie ziemskiego pola magnetycznego.