Najnowsze

Najnowsze

Tłumy oglądają błękitny wodospad. Nikt nie wie, dlaczego zmienił kolor

Tej zimy silne mrozy w USA zapewniły niejeden spektakularny widok. Temperatury były tak niskie, że lód zdołał skuć nawet największe rzeki, jeziora i wodospady tak potężne jak Niagara. Mieszkańców miasteczka Wolcott zachwyciły zmrożone kaskady, które nieoczekiwanie przybrały niebieską barwę.

Kosmiczny debiut. Japończyk dowodzi załogą ISS

Dobiega końca 38. ekspedycja na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. We wtorek po 166 dniach spędzonych w kosmosie na Ziemię wrócą kosmonauci Oleg Kotow i Siergiej Riazański oraz astronauta Mike Hopkins. W niedzielę nastąpiło uroczyste przekazanie dowództwa ISS.

Znów witaliśmy dzień mgłami. "Dodają porankowi uroku"

Mglisty początek niedzieli zaliczyły regiony na zachodzie, w centrum i na południowym wschodzie kraju. Największe ograniczenia widzialności odnotowano na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, gdzie miejscami była ona skrócona do 50 m. Przed południem mgły zanikły i w całym kraju przeważyła słoneczna aura.

Zapanowała "rasowa wyżowa pogoda"

"Mgieł i zamgleń pojawiło się sporo, jednak nie tyle przynoszą one utrudnienia w komunikacji, ile dodają porankowi uroku" - pisze synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. Wyjaśnia, że taką zjawiskową aurę zawdzięczamy wpływowi wyżu helmut. Zdradza też, jak długo będziemy się cieszyć jego oddziaływaniem.

Prognoza pogody na dziś: pogodne niebo i dużo słońca

Dzięki wpływowi wyżu we wszystkich regionach możemy dziś liczyć na pogodną aurę sprzyjającą niedzielnym spacerom. Jedynie wcześnie rano miejscami mogą utrzymywać się mgły, potem jednak niebo się rozpogodzi i przeważy słońce. Do tego na termometrach zobaczymy wysokie wartości sięgające nawet 15 st. C.

Coraz bliżej wiosny. Reporterzy 24 na spacerze

Niemal bezchmurne niebo i słoneczna pogoda zmobilizowały wielu Reporterów 24 do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Meteorolodzy zapowiadają, że taka pogoda utrzyma się przez kilka następnych dni. Internauci przesyłają zdjęcia oznak wiosny, które zauważyli podczas sobotnich spacerów.

Nadal ponad 90 proc. Złotego Stanu walczy z suszą

- Prawie 91 proc. powierzchni Kalifornii nadal doskwiera susza - alarmują specjaliści. Jak się okazuje, to wcale nie koniec, bo klęska może potrwać jeszcze kilka lat, a mieszkańcy powinni się do tego przyzwyczaić.

Lodowy korek na rzece. A to dopiero początek topnienia lodów

Zima wciąż mocno daje się we znaki Amerykanom, zwłaszcza na północy i wschodzie kraju. Jednak nawet kiedy zacznie odpuszczać, może spowodować kolejne problemy. Wystarczy spojrzeć na to, co już teraz dzieje się na jednej z rzek w Montanie, żeby zaniepokoić się perspektywą mocniejszego ocieplenia.

Zanieczyszczone prawie wszystkie miasta. To cena szybkiego rozwoju

Prawie wszystkie chińskie miasta, w których w ubiegłym roku badano poziom zanieczyszczenia, nie spełniły krajowych norm - poinformował w sobotę wiceminister ds. ochrony środowiska. Przedstawił też plany walki ze skutkami szybkiej industrializacji. Niezadowolenie ze smogu i rosnącego skażenia wyraża coraz więcej mieszkańców kraju.

Coraz gęstsze dymy nad wyspą. Widać je z orbity

Mimo intensywnych wysiłków, służbom z indonezyjskiej prowincji Riau nie udało się zwalczyć pożarów lasów i zarośli spowodowanych przez nielegalne wypalanie gruntów pod plantacje. Kolejnych ognisk przybywa, a nad Sumatrą nasila się zadymienie. Dym jest tak gęsty, że wyraźnie widać go z orbity, a do tego powoduje liczne problemy na wyspie.

Żurawie wracają wcześniej na Suwalszczyznę

Żurawie, gągoły i gęsi wcześniej niż zwykle przyleciały na Suwalszczyznę, nazywaną polskim biegunem zimna. Nie ma jeszcze bocianów, które lecą już do Europy. Chociaż w przyrodzie widać wiosenne poruszenie, przyrodnicy podkreślają, że w tym regionie zima może jeszcze o sobie przypomnieć.

Po mglistym poranku dobre warunki na drogach

Podczas porannych podróży kierowcy mogą napotkać niewielkie utrudnienia związane z mgłami i mżawką. W ciągu dnia jednak kierowcy nie powinni narzekać na warunki drogowe. Widzialność się poprawi, a drogi zrobią się suche.

Naukowcy wiedzą już, kiedy i gdzie zapadnie się ziemia

Naukowcy z NASA mają nadzieję, że wkrótce uda im się zwiększyć bezpieczeństwo. Zauważyli bowiem, że istnieje możliwość przewidywania potężnych lejów krasowych. Dzięki temu można będzie z ponad miesięcznym wyprzedzeniem ostrzec ludność o zagrożeniu.

Asteroida zaskoczyła astronomów. Rozpadła się jak kometa

Astronomowie nie raz obserwowali, jak kruche, zbudowane z lodu i pyłu komety ginęły po przelocie zbyt blisko Słońca. Niedawno odkryli, że wpływ promieniowania słonecznego prawdopodobnie może spowodować dezintegrację również innych obiektów. Właśnie oddziaływanie naszej gwiazdy wydaje się najbardziej prawdopodobną przyczyną trwającego od kilku miesięcy rozpadu jednej z asteroid na mniejsze fragmenty.

Przewaga słońca i pogodnego nieba. Ale niektórzy w Europie zmokną

W Europie w piątek synoptycy prognozują przewagę pogodnego, słabo i umiarkowanie zachmurzonego nieba, jednak ni wykluczają opadów deszczu. Więcej chmur zobaczą głównie mieszkańcy krajów Bałkańskich gdzie parasole będą niezbędne, podobnie jak w Anglii, Skandynawii i lokalnie w centrum i na wschodzie Europy. O szczegółach opowiada prezenter TVN Meteo Maciej Dolega.