Najnowsze

Najnowsze

"Niewidzialne miasto": Ateny spowiła gęsta mgła

W środę aglomerację Wielkich Aten spowiła gęsta mgła. Mieszkańcy przez cały dzień musieli liczyć się z utrudnieniami. W Pireusie widzialność stała się na tyle ograniczona, że miasto zyskało miano "niewidzialnego".

Orkan poszerzył świnoujską plażę

O 30 metrów poszerzyła się po ostatnich sztormach plaża w Świnoujściu (Zachodniopomorskie), i tak uznawana za najszerszą na polskim wybrzeżu - poinformował w czwartek rzecznik tamtejszego magistratu Robert Karelus. Jej szerokość dochodzi teraz do blisko 200 m.

Eksperci znów ostrzegają Brytyjczyków. Teraz niebezpieczne stają się zapadliska

Nawet po ustąpieniu deszczów, w Wielkiej Brytanii sytuacja szybko się nie poprawi. Wręcz przeciwnie - będzie jeszcze bardziej niebezpiecznie. Brytyjska Służba Geologiczna informuje bowiem o narastającym problemie powstawania lejów krasowych. W lutym już sześć razy "otworzyła się ziemia", w kolejnych miesiącach będzie dochodzić do tego jeszcze częściej.

"Potępienie i piekło" dla Arabów, którzy polecą na Marsa

Skończyły się marzenia Arabów o wyprawie na Czerwoną Planetę. Duchowni przywódcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich poinformowali niedawno, że udział w programie Mars One (który zakłada kolonizację Czerwonej Planety) jest oficjalnie zabroniony. Tych, którzy zdecydują się na wyprawę w Kosmos, czeka potępienie i piekło.

Nadciąga meteorologiczna wiosna

Kończy się luty, marzec już prawie za pasem. Za miesiąc wiosna astronomiczna i kalendarzowa, a już niedługo, bo pierwszego marca wiosna meteorologiczna.O tym, że do wiosny bliżej niż dalej, uświadamia nas nie tylko temperatura powietrza, zupełnie przyjemna jak na luty, ale również słońce, coraz dłużej wiszące nad horyzontem.

Najpierw się rozlewa, a potem rozpada. NASA pokazuje, jak wybucha supernowa

Eksplozja supernowej nie przypomina gwałtownie rozciągającej się piłki, kończącej się rozerwaniem gwiazdy. Astronomowie odkryli, że ten proces jest zaburzony, bo fala uderzeniowa wybuchu niemal zamiera i ożywia ją dopiero rozlanie się wewnętrznych obszarów gwiazdy. Rozwiązanie jednej z największych zagadek astronomicznych umożliwił nowoczesny teleskop NuSTAR, który według naukowców jest dokładny jak narzędzie kryminalistyczne.

Poziom Wisły w okolicach Płocka opada

W związku ze spadkiem poziomu Wisły odwołano w czwartek alarm powodziowy w siedmiu położonych nad rzeką gminach powiatu płockiego. Wcześniej w Płocku odwołano pogotowie przeciwpowodziowe. Pracujące od tygodnia na Zbiorniku Włocławskim lodołamacze kończą akcję.

Bryły lodu odrywały się od World Trade Center

Spore utrudnienia w godzinach szczytu zaskoczyły nowojorczyków po tym, jak policja niespodziewanie zamknęła dla ruchu kilka ulic w okolicy odbudowywanego kompleksu World Trade Center. Wszystko przez duże bryły topniejącego lodu, spadające z wieżowca Freedom Tower. Środki ostrożności nie były jednak przesadzone, bo pędzący z tak dużej wysokości lód tuż nad chodnikiem może osiągać prędkość nawet 160 km/h.

Szukała psa, zapadła się 6 m pod ziemię. Lej krasowy zaskoczył ją na własnym podwórku

Przypadek mieszkanki amerykańskiego Portland świadczy o tym, że niebezpieczne sytuacje mogą się przytrafić nawet tuż za progiem własnego domu. Kobieta wyszła na podwórko, szukając psa, bo zwierzak nie przychodził na wołanie, zupełnie jakby zapadł się pod ziemię. Okazało się, że to nie tylko figura retoryczna - kobieta wpadła do głębokiego leja krasowego, który wcześniej pochłonął jej pudla.

Znalazł złote rybki w kałuży. Przyniosły je wody powodziowe

Pewien Anglik, spacerując, zauważył w kałuży dwie złote rybki. Postanowił, że złowi je do imbryczka. Choć brzmi to jak początek bajki, historia jest zupełnie prawdziwa i przytrafiła się Dave'owi Pope'owi, mieszkańcowi południowego wschodu Anglii. Trzecią rybkę w pobliskiej kałuży znalazło dziecko jego sąsiadów i wszystkie trzy obecnie pływają w wiaderku na tyłach angielskiego ogródka.

Bez parasola ani rusz m.in. we Włoszech

W czwartek w Europie pogoda nie wszędzie dopisze. Znajdą się miejsca, w których będzie lało. O tym, gdzie parasole będą niezbędne, a także o tym, kto się bez nich obejdzie opowiada prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski.

Do 3 litrów deszczu na północy

Podczas porannych podróży kierowcy w północnych, wschodnich i południowo-zachodnich regionach powinni się liczyć z ograniczającymi widzialność mgłami. W ciągu dnia widzialność się poprawi, a warunki na większości tras staną się dobre. Jedynie w północnych regionach jazdę będzie utrudniał deszcz.

Nowa autorska prognoza na 16 dni

GORĄCO ZAPRASZAM! Na co? Na nową, 16-dniową prognozę temperatury. Kiedy? W każdą niedzielę wieczorem. Gdzie? Tu, czyli na stronę www.tvnmeteo.tvn24.pl

Chmura pyłu znad Sahary zawisła nad Niemcami

Niemiecka Służba Meteorologiczna (DWD) udostępniła zdjęcie pokazujące zasięg strefy pyłu przyniesionego przez wiatry nad południową i zachodnią Europę znad Sahary. Jak informuje DWD, chmura unoszącego się w powietrzu piasku sięga południowych Niemiec.

Jeziora wciąż jeszcze skute lodem, a na lądzie już zakwitły stokrotki

Ostatnie resztki śniegu topnieją w silnym słońcu, a przy odrobinie czujności można nawet wypatrzyć kwitnące stokrotki. Tak w obiektywie internauty gniewka wyglądają Mazury - jeszcze niedawno jeden z najbardziej zimowych obszarów Pilski. Teraz o mroźnych i śnieżnych tygodniach przypomina tylko gruba tafla lodu na jeziorach.

Kolejny atak zimy. USA pod śniegiem, na wschodzie brakuje soli do posypywania dróg

Pozamykane szkoły, instytucje i firmy i coraz więcej utrudnień - to efekty kolejnego ataku zimy w Stanach Zjednoczonych. Ze śniegiem zmagają się między innymi Connecticut, Wisconsin i Pensylwania, na wielu drogach panują fatalne warunki. Sytuację pogarsza to, że w wielu stanach brakuje już soli do posypywania ulic, a drogowcy muszą ratować się domieszkami piasku, a nawet solanki powstającej przy produkcji sera.

Amerykański sen nie dla karpi. Chicago szykuje eksterminację przyprawioną pieprzem i cytryną

Mieszkańcy Chicago mają osiągający metr długości i 30 kilogramów problem pływający w Wielkich Jeziorach Północnoamerykańskich. Jest nim tołpyga, czyli karp azjatycki, obcy gatunek w tych wodach, znany ze swojego destrukcyjnego wpływu na środowisko. By ocalić ekosystem największych zbiorników w Stanach Zjednoczonych, postanowiono przeprowadzić eksterminację przerabiając wszystkie ryby na kotlety.

Suchych dróg będzie dziś niewiele

Podróżujący nie będą dziś mogli liczyć na dobre warunki jazdy. Większość regionów dostanie się pod wpływ deszczowych frontów. To oznacza mokre drogi i niezbyt dobrą widzialność.