Najnowsze

Najnowsze

Yeti to krzyżówka niedźwiedzi? Tak wykazało genetyczne badanie włosa

Rozwiązanie zagadki tajemniczego człowieka śniegów z Himalajów przedstawił brytyjski naukowiec z Oksfordu Bryan Sykes. Według niego legendarny yeti to krzyżówka niedźwiedzia polarnego z brunatnym lub nieznany gatunek spokrewniony z polarnym praprzodkiem. To właśnie hybrydalny charakter może odpowiadać za jego nietypowe cechy i zachowania.

Deszcz i silny wiatr na drogach całego kraju

Piątkowa pogoda sprawi, że warunki drogowe w Polsce będą trudne. Negatywnie na komfort podróży wpłynie zarówno deszcz, jaki jest prognozowany dla całego kraju, jak i silny wiatr, który powieje na północy. To wszystko sprawi, że na drogach może być niebezpiecznie, warto więc zwolnić i zachować czujność na drodze.

400-metrowa planetoida leci w stronę Ziemi. Uderzy w 2032 roku?

Przed kilkoma dniami astronomowie odkryli dużą asteroidę pędzącą w kierunku Ziemi. Czy jesteśmy bezpieczni, będziemy mogli powiedzieć na pewno dopiero w 2028 roku. Jak szacują naukowcy, jeśli znaleźlibyśmy się na kursie kolizyjnym, siła eksplozji byłaby 50 razy większa od najsilniejszej bomby jądrowej.

2012 rok wyjątkowo mało zabójczy

W katastrofach wywołanych przez czynniki naturalne i techniczne na całym świecie w 2012 roku zginęło blisko 10 tys. - wynika z opublikowanego w czwartek raportu. To najniższy taki bilans na przestrzeni ubiegłych 10 lat. Najwięcej ofiar pochłonął tajfun Bopha.

Góry całe na biało. Szlaki zasypało prawie 30 centymetrów śniegu

W Tatrach już rano turystów wyruszających na szlak zaskoczyła blisko 30-centymetrowa warstwa białego puchu. Szlaki turystyczne już od wysokości 1300 m n.p.m. znajdują się pod grubą warstwą świeżego śniegu. Choć późnym popołudniem zabrakło już słońca i pojawiły się mgły, utrwalone na zdjęciach słoneczne przedpołudnie wyglądało magicznie.

Oszałamiające widoki z drona nad Tatrami

Jak pisze na jednym z forów internetowych nie chciał ryzykować latając daleko w celu uzyskania fajnych ujęć, trzymał się w granicach stu metrów od szczytu. Cieszy się, że "miał farta", że pogoda dopisała. Efekt jest oszałamiający - obejrzyj Tatry kręcone z drona przez "hasofiego", który wysłał nam nagranie na Kontakt24.

Wipha uderzył w Kamczatkę

Tajfun Wipha uderzył w godzinach popołudniowych w Kamczatkę. Wiatr z prędkością dochodzącą nawet do 144 km/h szaleje na południowym zachodzie półwyspu. Synoptycy ostrzegają: będzie groźniej, bo żywioł nabierze mocy.

Naukowcy testują podwodne "wi-fi"

Naukowcy testują "podwodne wi-fi" pod taflą jeziora - donosi BBC News. Próby mają na celu stworzenie sieci bezprzewodowego internetu głęboko pod powierzchnią morza.

Zabójcze jesienne słońce: ginie kilkadziesiąt osób rocznie

Podczas jazdy blask słońca, który oślepia kierowcę, może być zgubny. Potwierdza to raport brytyjskiego stowarzyszenia motoryzacyjnego (Automobile Association, w skrócie AA - red.), wykazujący że jest to przyczyna blisko 3 tys. wypadków rocznie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy z jego powodu zginęło 36 osób.

Sydney dusi się w dymie pożarów

Co najmniej siedem ostrzeżeń pożarowych wydały służby w Nowej Południowej Walii w czwartek. Ogień wydostał się spod kontroli strażaków i podchodzi pod Sydney. Już teraz dym wymusił zamknięcie lotniska w Newcastle.

Pochmurno, mgliście, ponuro? "Będzie gorzej"

Szaro, ponuro i mgliście zaczął się czwartkowy poranek, a - jak powiedziała prezenterka TVN Meteo Maja Popielarska - będzie jeszcze gorzej. W piątek i sobotę oprócz przymrozku w nocy spodziewamy się silnego wiatru i opadów. Od niedzieli pogoda delikatnie się poprawi.

Tajfun uderzył w Japonię. Prace w Fukushimie wstrzymane

Wędrówka tajfunu Wipha trwa, żywioł na szczęście oddala się od Japonii. W okolicach Tokio zginęło kilkanaście osób. Wipha minął Fukushimę, dlatego też zagrożenie dla elektrowni atomowej maleje. Na wyspie Izu Oshima osunęło się zbocze wulkanu, trwają poszukiwania kilkudziesięciu osób.

Kościoły legły w gruzach. Najstarszy miał 500 lat

Rośnie tragiczny bilans ofiar wtorkowego trzęsienia ziemi na Filipinach. Naliczono już 158 ofiar śmiertelnych, ale może być ich więcej, bo pod gruzami zawalonych budynków wciąż mogą być ludzie. Na skutek wstrząsów zniszczone zostały drogi i mosty oraz wiele budynków, w tym liczne zabytkowe kościoły.

Rozpadł się, potem zepsuł wagę. Pechowe wydobywanie meteorytu z dna jeziora

Ważącą ponad pół tony skałę wyciągnęli nurkowie z rosyjskiego jeziora Czebarkuł. To kolejny fragment meteoroidu, który w lutym eksplodował nad Czelabińskiem. Cała operacja okazała się jednak pechowa, bo jednolity blok kosmicznej skały, który początkowo okazał się rekordowo wielki, podczas ważenia rozpadł się na fragmenty. A potem zepsuła się waga...