Najnowsze

Najnowsze

"Koniec raju na Wyspach Salomona"

W naszej maleńkiej Polsce, zaabsorbowani problemami, konfliktami i dążeniami, by standardem życia dorównać Zachodniej Europie, myślimy często stereotypami. Mnie się to zdarzyło dziś.

Komunikat dla alergików

W szczytowy okres pylenia wchodzą brzozy. W większości punktów pomiarowych w Polsce stwierdzono już bardzo wysokie stężenie pyłku brzozy, przekraczające nawet 1000 ziaren pyłku brzozy w 1 metrze sześciennym powietrza.

"Najgorszy atak żywiołu w historii"

Co najmniej 15 osób nie żyje, a dziesiątki tysięcy straciły dach nad głową w wyniku powodzi, jaka rozszalała się na Wyspach Salomona. Władze postanowiły wprowadzić stan wyjątkowy, ponieważ zaczyna brakować podstawowych środków do życia.

Życie na księżycu? "Absolutnie by mnie to nie zdziwiło"

Czy na księżycu może istnieć życie? Według fizyka Tomasza Rożka jest to całkiem prawdopodobne. Na jednym z naturalnych satelitów Jowisza co jakiś czas naukowcy obserwują wodę w stanie ciekłym z rdzawym osadem. - Absolutnie nie zdziwiłbym się gdyby to były bakterie - zaznaczył Rożek. Co jeszcze niezwykłego kryją w sobie naturalne satelity? Na to pytanie odpowiedział Rożek w porannym programie TVN24 "Wstajesz i weekend".

"To wciąż otwarta rana". Mija pięć lat od trzęsienia ziemi we Włoszech

- To wciąż otwarta rana - powtarzano w nocy z soboty na niedzielę w mieście L’Aquila w środkowych Włoszech podczas uroczystości w piątą rocznicę trzęsienia ziemi. Pamięć 309 ofiar uczczono taką samą liczbą uderzeń dzwonu o godzinie 3.32, gdy doszło do wstrząsu. Reporter TVN24 Robert Jałocha postanowił sprawdzić, co takiego zmieniło się w L'Aquila od czasu trzęsienia ziemi.

Słynna bociania para jest już razem

Jedna z najsłynniejszych w Polsce bocianich par jest już razem. Trzy dni po powrocie Kajtka do gniazda w Uciechowie dołączyła do niego Balbina. Trwają przygotowania pary na pojawienie się potomstwa. Życie ptaków śledzi na bieżąco Reporter 24 Casimirius.

Erupcja wulkanu zmieni chronologię Egiptu?

Nowa interpretacja tekstu znajdującego się na egipskiej Tempest Stela może skłonić naukowców do zmiany chronologii historii Egiptu. Specjaliści z Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu w Chicago uważają, że ten starożytny blok skalny opisuje pogodę, jaka występowała po wybuchu wulkanu Thera i odnosi się do czasów, w których Egiptem władał faraon Ahmose. Do tej pory nikt nie łączył wybuchu wulkanu z okresem panowania tego władcy.

"Mam już serdecznie dosyć". Północ USA pod najgrubszą od 30 lat warstwą śniegu

Chodniki i ulice Minneapolis, największego miasta w stanie Minnesota pokrywa najgrubsza od 30 lat warstwa śniegu. - Mam już naprawdę serdecznie dosyć tej pogody - nie ukrywa złości młoda kobieta odśnieżając swoje auto. Natomiast synoptycy zaznaczają, że na północy USA nikogo nie dziwią śnieżyce nawet na przełomie kwietnia i maja.

Tornado i grad jak grejpfruty. Wiosenne burze w Teksasie

Gwałtowne burze przechodziły w czwartek wieczorem przez północny Teksas. Oprócz ulewy i silnego wiatru przez niektóre rejony przetoczyło się tornado. Gwałtowne zjawiska pozostawiły po sobie uszkodzone budynki, powalone drzewa i płoty, a także pozrywane linie energetyczne.

Europa otoczona przez niże. Zachód i południe w deszczu

Aż pięć ośrodków kształtuje pogodę na naszym kontynencie. Razem z towarzyszącymi im frontami atmosferycznymi sprawią, że sporo będzie mokrych miejsc, a największa dawka deszczu spadnie na Półwysep Bałkański. Jedyny wyż zapewni słoneczną aurę krajom środkowej i wschodniej Europy - skorzysta z niej także Polska.

Prognoza pogody na dziś: słońca zabraknie, dopiero gdy zniknie za horyzontem

W sobotę za ból głowy nie będzie można winić ciśnienia, ponieważ utrzyma się na poziomie gwarantującym korzystny biomet. Synoptycy spodziewają się w sobotę pełnej słońca aury i słabo zachmurzonego nieba. Do spędzania czasu na świeżym powietrzu zachęcą także wartości na termometrach, sięgające od 10-11 st. C do nawet 18 st. C na południowym zachodzie.

Efektowne halo wokół Słońca. "Coś niesamowitego"

Efekt halo wokół tarczy słonecznej cieszył po południu oczy mieszkańców m.in. Bydgoszczy i Inowrocławia. To efektowne zjawisko optyczne wywołało podziw naszych Reporterów 24, którzy w serwisach Kontaktu 24 i tvnmeteo.pl zamieścili swoje zdjęcia.

Niedźwiedzie przychodzą jak do stołówki. "Grzebią sobie w kontenerze na śmieci"

Mieszkańcy słowackich górskich miejscowości coraz częściej spotykają niedźwiedzie, które odkryły, że ludzkie śmietniki gwarantują łatwy dostęp do pożywienia. Choć spotkań z człowiekiem starają się unikać, zdarzają się przypadkowe sytuacje narażające obie strony na stres. Według specjalistów rozwiązanie problemu jest proste: wystarczą specjalne kontenery na śmieci i cierpliwość, bo wyplenienie złych nawyków u zwierząt zajmie trochę czasu.

Rzesze Duńczyków szukają jednej foki

Od środy mieszkańcy jednego z regionów Danii nie ustają w poszukiwaniach Luny. To foka szara, która zbiegła z zagrody biolożki, poświęcającej jej swoją pracę naukową. By pomóc opiekunce uciekinierki, chętni prowadzą poszukiwania zarówno z lądu, jak i z powietrza. Luna od czasu do czasu wynurza się, zaznaczając swoją obecność, jednak nie daje się schwytać.

Pył znad Sahary nadal dusi Londyńczyków. Ekolodzy: rząd zamiata sprawę pod dywan

Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza wciąż dokucza Brytyjczykom. Służby ratunkowe Londynu odnotowały 14-procentowy wzrost liczby zgłoszeń pod nr alarmowy 999 - dzwonili ludzie, którzy informowali o tym, że mają trudności z oddychaniem. Zdaniem ekologów rząd Wielkiej Brytanii bagatelizuje problem zanieczyszczenia powietrza, które mocno odbija się na zdrowiu obywateli kraju.

Tak wygląda świat z perspektywy trąby

Świat oczami zwierząt wygląda zupełnie inaczej niż ludzki. Co dopiero, gdy patrzymy na cuda natury z perspektywy trąby słonia. Dokumentalista dzikiej przyrody Cristian Dimitrius postanowił sprawdzić, jak gruboskórny ssak postrzega własną okolicę "strojąc" kilku mieszkańców afrykańskiego kontynentu w kamerki. Zobacz niezwykły film z perspektywy jego trąby czy stopy.