Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: stopniowy powrót słońca. Do 17 st. Celsjusza

W piątek najlepszą pogodą będą się cieszyć mieszkańcy wschodniej Polski. Tam od rana ma być słonecznie. Zachodnie i południowe regiony będą stopniowo wyzwalać się spod wpływu deszczowego frontu. Choć pierwsza część dnia nie będzie tam zbyt pogodna, w późniejszych godzinach ma się konsekwentnie rozpogadzać.

Pół miliona na walkę z parzącym barszczem

Barszcz Sosnowskiego - silnie parząca roślina pochodząca z Kaukazu - zajmuje w Zachodniopomorskiem już 280 ha. Władze województwa przeznaczyły na walkę z tym inwazyjnym gatunkiem pół miliona złotych.

Co noc będzie zimniej. Lokalnie ma kąsać mróz

Im bliżej weekendu, tym więcej słońca spodziewają się synoptycy. Ale nocami będzie zimno, a miejscami nawet mroźno. Na północnym wschodzie Polski termometry już w nocy z czwartku na piątek wskażą 0 st. C. Każdej kolejnej nocy będą wskazywać jeszcze mniej.

Bydgoszcz wiosenną "królową piękności"

W Bydgoszczy wiosna pokazuje swoją najpiękniejszą odsłonę. Kwiaty, które zakwitły w mieście, zdominowały jego krajobraz. Dzięki intensywnym żółciom, głębokim czerwieniom oraz nasyconym fioletom w Bydgoszczy jest pięknie, nawet jeśli na niebie dominuje szarość.

Bomba niżowa na wschodzie USA. Wiosnę zamieniła w srogą zimę

Na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych wiatr w środę osiągał prędkość około 100 km/h, spadło blisko pół metra śniegu. Narodowa Służba Meteorologiczna wystosowała liczne ostrzeżenia dla miejscowości znajdujących się blisko brzegu, w który uderzały 3-metrowe fale. - To skutek bomby niżowej - tłumaczą meteorolodzy.

Bociany mówią zimie: dość. Do kraju przyleciały całe stada

Dobre wiadomości dla zmęczonych zimą: w Polsce jest coraz więcej bocianów - zwiastunów wiosny. Powroty tych ptaków obserwowane są już w różnych regionach kraju. Reporterzy 24 sfotografowali je już m.in. na Podhalu i Warmii. A wy widzieliście już bociany? Czekamy na zdjęcia!

Decyzja o zabiciu lwów w duńskim zoo "nie ma uzasadnienia"

- Nie jestem Duńczykiem, dlatego trudno mi zrozumieć tę decyzję - przyznał w rozmowie z TVN24 Radosław Ratajszczak, dyrektor wrocławskiego zoo. - O ile decyzja podjęta w przypadku żyrafy była wytłumaczalna względami genetyki, to w przypadku tych lwów uważam, że tego uzasadnienia nie ma - zaznaczył.

Nowy rezerwat na Mazurach. Tam rośnie manna

Rezerwat przyrody Czarnówko utworzono w Puszczy Rominckiej na Mazurach - podała w środę Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie. Na objętym ochroną obszarze występuje wiele rzadkich gatunków roślin, np. jedyne w Polsce stanowisko manny litewskiej.

Naukowcy: lawina miała siłę trzęsienia ziemi

Sejsmolodzy z Uniwersytetu Waszyngtońskiego analizują przyczyny osunięcia się potężnej połaci ziemi w stanie Waszyngton. Instrumenty zarejestrowały dwa silne i serię słabszych uderzeń, które badacze przyrównują do odczytów uzyskiwanych podczas trzęsień ziemi. W lawinie zginęły co najmniej 24 osób, a lista zaginionych obejmuje 176 nazwisk.

Habub przyniósł ciemność i chaos

Nietypowa ciemność zapadła we wtorek w rejonie Phoenix w amerykańskim stanie Arizona. Spowodowała ją burza piaskowa z porywistym wiatrem. Mimo złej widoczności, normalnie działało miejskie lotnisko, natomiast na drogach doszło do kilku kolizji.

Zmiana czasu zabierze godzinę snu. To już w ten weekend

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni. 30 marca nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00, przez co będziemy spali godzinę krócej. Według wielu badań te zmiany to korzyść dla środowiska, budżetu i naszego zdrowia, jednak niektórzy naukowcy przekonują, że nie zawsze tak jest.

"Trzynastka robi dużą różnicę"

- Ta trzynastka będzie robić dużą różnicę w naszym samopoczuciu - ostrzega prezenterka TVN Meteo Maja Popielarska. Chodzi o 13 hPa, o które miało podnieść się ciśnienie między wtorkowym a środowym południem. Ten gwałtowny skok w ciągu zaledwie doby może mocno odbić się na naszej kondycji.

4-latek cudem ocalony z lawiny

Ratownicy starający się pomóc ofiarom sobotniej lawiny błotnej, jaka zrujnowała amerykańskie miasteczko w stanie Waszyngton, cudem uratowali małego chłopczyka. Maluch był o krok od śmierci. - To błoto tak go pochłonęło i wessało, że nie mógł wykonać żadnego ruchu - mówią świadkowie.