Najnowsze

Najnowsze

Łódzki maraton dłuższy niż wszystkie

"Błąd ludzki" sprawił, że dla kilkunastu uczestników łódzkiego maratonu trasa biegu była znacznie dłuższa. - Biegłam o trzy kilometry za daleko - narzekała po biegu jedna z uczestniczek. Organizator bije się w pierś, przeprasza i... zmienia wyniki biegu.

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Jak znaleźć w sobie motywacje do ćwiczeń? Metod jest tyle, ile ludzi poszukujących owej motywacji. W "Studiu Active" o motywowaniu siebie i innych rozmawiały trenerka personalna Katarzyna Wolska i psycholog Katarzyna Selwant.

Ostatnia prosta przed Wings for Life

Liczy się i tempo biegu, i pokonany dystans, bo to meta goni zawodników. Do charytatywnego światowego biegu Wings for Live zostało już mniej niż dwa tygodnie. Jak się do niego przygotować? Materiał magazynu "Polska i Świat".

Trening "w uzupełniających się stanach grawitacji i antygrawitacji"

Najpierw trzeba przezwyciężyć naturalną niechęć do wiszenia do góry nogami. Gdy to się uda, poczujemy radość, a na końcu odprężenie i wyciszenie. To wszystko zapewnia trening antygrawitacyjny, nowatorska metoda ćwiczeń w podwieszonych u sufitu hamakach, opracowana przez Christophera Harrisona.

Tak, dobiegnę

Nie jestem specjalistą - ortopedą ani dietetykiem. Po prostu biegam. Rocznie pokonuję ponad 1,5 tys. km i chętnie podzielę się z Tobą doświadczeniem z tras.

Jaki rower wybrać? "Dwa koła" polecają

Za oknem coraz cieplej i słoneczniej, a myśl o staniu w korku, czy to w autobusie, tramwaju, czy we własnym samochodzie powoduje, że ciarki przechodzą Ci po plecach? Doskonałym zamiennikiem czterech kółek są dwa kółka, czyli rower. Ale jaki rower jest najlepszy dla Ciebie?

Jak dbać o rower? Radzą specjaliści

Rower, który zimowy okres spędził w garażu lub piwnicy, nie zawsze nadaje sie od razu do użytku. Niekiedy konieczna jest seria mniejszych lub większych napraw. Na co dzień używany wymaga nie tylko czyszczenia z kurzu czy błota, ale także nasmarowania, naoliwienia i napompowania.

Wielkie gradziny, tornado. Jedna osoba nie żyje

Przez Stany Zjednoczone przetaczają się burze. Miejscami pada grad, z nieba leje się też ulewny deszcz. Przez Miami przeszło tornado. Gwałtowny poryw wiatru przyczynił się do śmierci kobiety, na której samochód przewaliło się drzewo.

Mistrzostwa Polski w maratonie już za nami

2 godziny 29 minut i 28 sekund. Tyle czasu potrzebowała Monika Stefanowicz na pokonanie trasy maratonu w Łodzi, dzięki czemu zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Najszybszym mężczyzną był Kenijczyk Albert Kiplagat, który przybiegł na metę w czasie 2 godzin 11 minut i 49 sekund.

Nie wszędzie drogi będą suche

We wschodnim pasie Polski drogi zmoczy deszcz. Na jezdniach stworzą się kałuże skutecznie utrudniające podróż samochodem. W pozostałej części kraju warunki będą dobre.

"Pośladki im większe, tym lepsze". Fitness zupełnie na poważnie

Fitness to nie tylko aerobik, a kulturystyka to nie tylko podnoszenie ciężarów. Właśnie rusza sezon zawodów sylwetkowych, w których sprawdzają się stali bywalcy siłowni. My podglądamy, jak idą przygotowania parze przyjaciół: Magdalenie Kutrowskiej i Michałowi Zadykowiczowi. Może pójdziecie w ich ślady?

Witamina D. Co o niej wiemy i jakie ma znaczenie?

Co wiemy o witaminie D, nazywanej - nie bez kozery - królową witamin? Niewiele, a szkoda, bo to ona właśnie poprawia jakość skóry, normuje gospodarkę hormonalną i znacząco zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty. Dr Maciej Potocki, gość "Studia Active", podkreśla, że to jedna z najważniejszych witamin, której odpowiednia suplementacja gwarantuje nam nie tylko znakomity wygląd, ale i doskonałe zdrowie.

"Każdy maraton jest zmierzeniem się ze swoimi słabościami"

W niedzielę, 19 kwietnia, o godzinie 9.00 dokładnie 6439 osób ruszyło "z kopyta" w 14. PKO Cracovia Maratonie. Start, podobnie jak i meta, zlokalizowany był na Rynku Głównym. - Każdy maraton jest zmierzeniem się ze swoimi słabościami - przyznają uczestnicy biegu. Niektórzy jednak "celowali" w zdobycie trofeum. Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zajął Lwowianin Taras Salo.

Na Ceres może być dużo wody

Na ten moment od miesięcy czekało wielu miłośników astronomii. Sonda Dawn (pol. Świt) należąca do NASA zbliżyła się na tyle blisko Ceres (największej planety karłowatej Układu Słonecznego), by zrobić pierwsze szczegółowe zdjęcia.