Najnowsze

Najnowsze

100 osób nie żyje, 192 zaginione. Rośnie bilans ofiar na Sri Lance

Mieszkańcy Sri Lanki zmagają się ze skutkami intensywnych, monsunowych opadów deszczu. Lokalne władze odnotowały osunięcia ziemi i lawiny błotne na południu i w centrum kraju. Według najnowszych danych nie żyje sto osób, a 192 są zaginione. Liczba ofiar może się zwiększać. Z godziny na godzinę maleją szanse na odnalezienie żywych.

Ameryka Południowa pod ciężkimi, burzowymi chmurami

Pogoda daje się we znaki mieszkańcom Ameryki Południowej. W ciągu ostatnich dni Urugwajczycy i Kolumbijczycy odnotowali potężne burze. Żywioł przyniósł obfite opady deszczu i silny wiatr, który niszczył domy, drogi i linie energetyczne.

Wyjątkowa chmura w obiektywie Reportera 24

Redakcja TVN Meteo otrzymała wyjątkowe zdjęcia chmur. Czujny Reporter 24 uchwycił na fotografii prawdopodobnie altostratus undulatus, które wyglądają jak pofalowane morze.

Hiszpania z 28 st. C, nad Sycylią burzowe chmury

Jesień nie na całym kontynencie europejskim jest ponura. Lokalnie nie brak błękitnego nieba, na którym próżno szukać ciemnych chmur. Meteorolodzy prognozują, że czwartek będzie słoneczny m.in. w Portugalii, Hiszpanii, Francji oraz częściowo we Włoszech i w kilku krajach bałkańskich. Nie zbraknie jednak miejsc, gdzie zamiast ciemnych okularów przydadzą się parasole. Gdzieniegdzie może nawet zagrzmieć.

Trudny początek dnia na drogach. Potem nie będzie na co narzekać

W pierwszej połowie dnia kierowcy na północnym zachodzie będą mieli powody do narzekania. Na tamtejszych drogach niewykluczone są mgły, których niestety poranne słońce nie rozproszy zbyt łatwo. W pozostałych województwach warunki drogowe będą dość dobre, co nie oznacza że nie warto zachowywać ostrożności.

Nawałnica przetoczyła się przez stolicę Argentyny

Argentyńczycy walczą ze skutkami nawałnicy, jaka przetoczyła się przez stolicę i okoliczne miejscowości. Silny wiatr przewracał drzewa, czego skutkiem było m.in. uszkodzenie sieci energetycznych. Towarzysząca wichurze ulewa przyczyniła się do zalania wielu ulic.

Doskonale zachowana "mamucia nastolatka" zwiedzi świat

Zamknięta w szklanym pudle, w którym czujniki utrzymują temperaturę poniżej 0 st. C, "mamucia nastolatka" imieniem Yuka to najcenniejszy artefakt rosyjskich naukowców. Eksperci mający do czynienia z okazem sprzed wielu tysięcy lat są zachwyceni jej stanem. W arktycznym mrozie doskonale zachowała się od trąby, przez mózg, po ogon - na jej ciele widać nawet rany zadane jej przez niedźwiedzia.

"Mleczne" skutki inwersji temperatury. Najgęstsze mgły będą na południu

- Wyż z centrum nad Rosją o imieniu Pitter zaciąga ze wschodu zimne masy powietrza, które, sunąc ciężko i powoli na zachód, ustalają typ pogody na najbliższe kilka dni - informuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. To ma duży wpływ na obecne od pewnego czasu nocne i poranne mgły, ponieważ zachodzi zjawisko inwersji temperatury.

Wyż Pitter "wysuwa macki daleko w głąb"

- Przyszła jesień, a wraz z nią brzydkie, gęste, uciążliwe i trujące mgły - zauważa synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. - Te przykre zjawiska to wina wyżu o imieniu „Pitter”, z centrum nad Rosją, który wysuwa macki daleko w głąb Europy. Zaciąga ze wschodu zimne masy powietrza, które sunąc ciężko i powoli na zachód, ustalają typ pogody na kilka dni - dodaje.

Fala stopionej skały zaledwie kilkadziesiąt metrów od domów

Hawajski wulkan Kilauea po raz ostatni wybuchł 3 listopada 1983 roku i od tego czasu nieustannie wypluwa z siebie "świeże porcje" lawy. W 2014 roku, prawie 31 lat później, "fala" stopionej skały znajduje się nieco ponad 60 m od ludzkich siedzib wybudowanych u stóp wznoszącego się na wysokość 1247 m n.p.m. wulkanu.