Redakcja TVN Meteo, na czele z pogodynką Dorotą Gardias, żadnej pogody się nie boi. Dlatego też, nie zważając na gwałtowne tropikalne ulewy, ekipa zapuściła się do serca Wenezueli - delty rzeki Orinoko.
Redakcja TVN Meteo wybrała się do Wenezueli na rozpoczęcie sezonu w kitesurfingu. Komu najlepiej szła nauka, jak się pływa w spódniczce mini i dlaczego trener musi mieć "cojones", o tym w relacji z wyprawy.
Maluchem, syrenką lub wartburgiem do Lizbony nie wjedziesz. Miasto wprowadziło zakaz poruszania się po ulicach autami liczącymi 20 i więcej lat. Ponadto ratusz wymienił całą flotę aut dla urzędników. Teraz będą jeździć pojazdami zasilanymi prądem.
Z dinozaurzych jaj powstałyby bardzo ciekawe pisanki, twierdzą paleontolodzy. Składane przez olbrzymie gady jaja były bardziej symetryczne od ptasich i przybierały różne kształty, od owalnych po podłużne.
Choć prima aprilis mamy już niemal tydzień za sobą, a przed nami najważniejsze z katolickich świąt, poseł Ruchu Palikota Marek Poznański w żartobliwym tonie opowiada o swej pasji. A jest nią archeologia eksperymentalna, w ramach której opracowuje m.in. techniki zmiękczania poroża moczem, buduje łodzie z kory i delektuje się smakiem pieczonych pędów pałki wodnej. Przedświąteczna prowokacja czy promocja nauki?
Gęsta, gigantyczna mgła pod koniec marca rozciągała się nad Morzem Żółtym. Choć to podobno nic niezwykłego, widok satelitarny zaparł nam dech w piersiach.
Za nami pierwsza wiosenna pełnia, tzw. Pełnia Różowego Księżyca. Na Kontakt Meteo napłynęło mnóstwo zdjęć, na których zobaczycie, jak pięknie się prezentowała i sprawdzicie, czy, jak nazwa wskazuje, była różowa.
W Święta Wielkanocne zapraszamy do TVN Meteo. Od soboty do wtorku emitować będziemy bardzo lubiany przez naszych widzów magazyn "Wybrzeża świata: Europa". W niedzielę na antenie telewizji zostaną wyemitowane aż cztery odcinki.
Jeśli martwicie się kiepską pogodą w święta, sprawdźcie, w jakich warunkach spędzą je polscy naukowcy w stacji Hornsund. Na południu Spitsbergenu średnia dobowa temperatura to ok. -13 st. C, ale badacze nie narzekają, bo jeszcze do niedawna byli w objęciach nocy polarnej. Sytuację w ich bazie na bieżąco sprawdzisz w Kontakcie Meteo!
W nocy z piątku na sobotę Księżyc spotka się z Saturnem i najjaśniejszą gwiazdą z konstelacji Panny. To kolejne efektowne i potrójne spotkanie na niebie w tym miesiącu. Nasz satelita jest obecnie w pełni, a ta odsłona satelity zwana jest różową.
W australijskich zwyczajach świątecznych szykuje się rewolucja. Popularny w wielu krajach króliczek może tam stracić swoją pozycję symbolu wielkanocnego. Konserwatyści chcą go zamienić na wielkoucha, królikopodobnego torbacza zagrożonego wyginięciem, zwanego w Australii "bilby". Na świątecznych wystawach pojawiły się już pierwsze czekoladowe "bilbies".
Marynarze i żeglarze pływający wzdłuż wschodniego wybrzeża USA będą mogli ściągnąć nową aplikację na iPada i iPhone’a. Po co? Usługa ostrzeże ich przed ewentualną kolizją z waleniami. Dokładnie z walami szarymi, które migrując przemieszczają się wzdłuż amerykańskich brzegów i często giną w zderzeniach z łodziami.
Jest chemia, ale nie ma rezultatów. Tak pracownicy edynburskiego zoo relacjonują starania pand wielkich o potomstwo. Przed miśkami jeszcze jedna szansa. Czy ją wykorzystają i dlaczego nie wszystko idzie tak jak powinno?
Ważącego trzy tony rekina wielorybiego dostrzegł w płytkich wodach Rzeki Perłowej chiński marynarz. Ryba próbowała przedostać się z powrotem do morza, niestety bezskutecznie. Wkrótce zdechła.
Tragiczne skutkach tsunami, które nawiedziło w marcu 2011 roku Japonię, nie tylko zabrało tysiące ludzkich istnień i zniszczyło dużą część Kraju Kwitnącej Wiśni. Woda wymyła bowiem do oceanu 5 milionów ton śmieci. Większa część zatonęła, ale półtora miliona ton do dziś dryfuje po Pacyfiku. Do tej pory nikt dokładnie nie potrafił określić, gdzie dokładnie się one znajdują. Naukowcy z NASA jako pierwsi podjęli się tego zadania.
Google wyprzedził konkurencję i przedstawił okulary rodem z filmów z science fiction. Wydając komendy głosowe będzie można korzystać z GPS, aparatu fotograficznego i dyktafonu, a nawet prowadzić wiedeokonferencje.
Sensacyjne odkrycie międzynarodowego zespołu astronomów pod kierownictwem prof. Grzegorza Pietrzyńskiego. Naukowcy odkryli nowy mechanizm tworzenia się gwiazd pulsujących. Wyniki ich badań trafiły na łamy prestiżowego tygodnika "Nature".
Codzienne prognozy pogody kojarzymy z kilkoma znanymi twarzami prezenterów. Jednak za nimi stoi cały zespół, który opracowuje informacje o pogodzie i nadaje im postać, jaką znamy z ekranu. Żeby to się udało, muszą być zgraną drużyną, w której zawodnicy rozumieją się niemal bez słów. Jak im to wychodzi, sprawdzała Weronika Diallo.
Maleńki skakun arlekinowy będzie dodatkowym pasażerem statku kosmicznego lecącego na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Astronauci sprawdzą na jego przykładzie, w jaki sposób pająki zachowują się w stanie nieważkości. Na pomysł eksperymentu wpadł 18-letni Amr Mohamed z Egiptu, który wygrał międzynarodowy konkurs "Space Lab".
Jego wstępny projekt powstał w połowie zeszłego wieku w amerykańskiej firmie lotniczej. Po przejęciu przez agencję kosmiczną, zamienił się w potężny napęd rakietowy, do dziś osiągający rekordowe wyniki. NASA przypomina historię silnika rakietowego F-1, który zapewnił historyczne sukcesy programowi lotów kosmiicznych Apollo.
Łotysze w niecodzienny sposób postanowili zwrócić uwagę władz na dziurawe jezdnie. W kilku miastach w kraju sadzą w wyrwach kwiaty, informuje agencja BNS.
Widziana w największych miastach kraju, słyszana w promieniu kilkudziesięciu kilometrów, pozostawiająca po sobie smugę na 10 minut. Czym było niecodzienne zjawisko na nowozelandzkim niebie?
W ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem słabego niżu i frontu atmosferycznego. Niż ten skieruje do nas ciepłe polarno-morskie powietrze (PPmc) z południa, tylko na północy zalegać jeszcze będzie powietrze pochodzenia arktycznego (PAs).
Zapracowani i zabiegani, pod natłokiem codziennych obowiązków często nie mamy czasu, by rozejrzeć się wokół siebie, pójść na spacer, docenić piękno przyrody. Zrobił to za nas użytkownik Enrique, który sfotografował las w skali makro.
Frank Sinatra śpiewał o Nowym Jorku, że to miasto, które nigdy nie śpi. Potwierdza to NASA swoimi zdjęciami satelitarnymi. Kiedy słońce zachodzi światła Wielkiego Jabłka wyraźnie widoczne są z Kosmosu. Przez całą noc.
10 tys. razy szybszy niż inne i do tego 50 razy wrażliwszy - taki ma być SKA (Square Kilometer Array), najnowocześniejszy radioteleskop, wart 2 miliardy euro. Dzięki niemu dowiemy się m.in. czy jesteśmy sami w Kosmosie. Budowa urządzenia ma ruszyć w 2016 roku, ale wciąż nie wiadomo gdzie. O inwestycję rywalizują Australia i RPA, a walka między nimi jest brudna.
W połowie marca burze piaskowe kilkakrotnie przetaczały się po południowo-zachodniej Azji i po Bliskim Wschodzie. Występowały na terenach od Morza Czerwonego po Afganistan i od półwyspu Arabskiego po Indie. Jedna z nich była wyjątkowa...
Przyszłej nocy na niebie wyjątkowe spotkanie ciał niebieskich. Błękitna Gwiazda, czyli Regulus, zabłyśnie koło Srebrnego Globu i Czerwonej Planety. Szykujcie lornetki!