Według meteorologów, za niewyjaśnione zniknięcia statków i samolotów w Trójkącie Bermudzkim na Oceanie Atlantyckim odpowiadają sześciokątne chmury. Przyczyniają się one do niszczycielskich podmuchów wiatru.
Nadleśnictwo Stare Jabłonki (RDLP w Olsztynie) przedstawia cykl o najciekawszych grzybach, które rosną w tamtejszych lasach. Poznaj niezwykłe okazy, którymi poszczyciłby się każdy grzybiarz.
Około 150 mln lat temu w wyniku ewolucji łuskowate gady straciły nogi, a ich ciało się wydłużyło, przez co mogły łatwiej się poruszać. Naukowcy jednak zastanawiali się, co się takiego stało, że węże "pozbyły się" kończyn.
Najnowsze wyniki badań DNA żubra potwierdzają jego pokrewieństwo z bydłem domowym. Naukowcy zajmujący się biologią tych zwierząt nie widzą w tym jednak niczego sensacyjnego.
W październiku na niebie mamy szansę podziwiać rój Orionidów. Może spaść od 15 do 20 "spadających gwiazd" w godzinę. Zobacz, kiedy i gdzie je obserwować.
Diabły tasmańskie słyną ze swojego okrucieństwa. Teraz ich wizerunek może się nieco zmienić na lepsze. Najnowsze badania wykazały, że mleko tych ssaków ma właściwości przeciwbakteryjne.
W ostatnią niedzielę października cofniemy wskazówki zegarków o godzinę i razem z nami zrobi to mniej niż połowa krajów na świecie. Ze zmiany czasu, tylko w tym roku, zrezygnowały Turcja, Urugwaj, Azerbejdżan i Haiti.
Ludzie coraz chętniej sięgają po ostre papryczki i nagrywają swoje reakcje po ich zjedzeniu. Wielu bez namysłu bierze udział w tym wyzwaniu, nie licząc się z konsekwencjami. Ostatni raport Journal of Emergency Medicine sprawia jednak, że niektórzy być może dwa razy się zastanowią, zanim zjedzą jedną z najostrzejszych papryczek na świecie, tylko po to, by się sprawdzić.
Astronomowie przyznali się do błędu. Po ponad 26 latach badań okazało się, że źle oszacowali liczbę galaktyk we Wszechświecie. - Kto wie, jakie ciekawe informacje w sobie kryją - komentują naukowcy.
Za nami wyjątkowa pełnia Księżyca, bo w ten weekend był on stosunkowo blisko Ziemi. Za miesiąc będzie jeszcze bliżej (o ok. 2 tys. km) i wtedy będzie wydawać się jeszcze większy i jaśniejszy niż teraz.
Konie, bizony, krowy i lwy. To one są bohaterami rysunków, które znaleziono na ścianie jednej z hiszpańskich jaskiń. Eksperci ich wiek określili na 14 tysięcy lat.
Jak wynika z najnowszych badań, niektóre owady zrobią wiele, by zadbać o własne bezpieczeństwo. Mają w zanadrzu wiele sztuczek, które im w tym pomagają. Niektóre z nich są naprawdę zaskakujące.
W niedzielę rano byliśmy świadkami kolejnej pełni Księżyca. Tym razem została ona nazwana na cześć myśliwych, gdyż jasny Księżyc ułatwiał im kiedyś polowanie.
Oko w oko z rekinem? W takiej sytuacji znalazł się nurek, gdy do jego klatki wpadł żarłacz biały. Zobacz niesamowite nagranie i dowiedz się jak skończyła się ta historia.
Dąb Bartek stał się symbolem polskiej przyrody. Jaka przyszłość czeka to najsłynniejsze drzewo w Polsce? Naukowcy wspólnie z leśnikami próbują nie tylko jak najdłużej zachować go przy życiu, ale także wyhodować jego klony.
Pamiętasz, jak Twoja babcia mawiała, że nadchodzi burza, bo "czuje ją w kościach"? Okazuje się, że mogła mieć rację. Zmiany ciśnienia, które towarzyszą burzom, mają wpływ na nasz organizm, a niektóre osoby są na nie bardziej wrażliwe niż inne.
Dziś rano mieszkańcy południowej części Wielkiej Brytanii mogli zobaczyć fenomen meteorologiczny. Przesuwające się "dziurawe" chmury nagrał mieszkaniec Bournemouth Steve Beck.
Pasażerowie często obawiają się zagrożeń, na które samolot jest całkowicie przygotowany. W czasie lotu boimy się turbulencji i burz, ale także wtedy gdy samolot zmienia kierunek lub wysokość.
Wbrew często powtarzanym mitom osobom tęższym wcale nie jest cieplej niż szczupłym. Naukowcy twierdzą, że to jak odczuwamy temperaturę nie musi zależeć od wagi ciała.
Od dawna poszukujemy we Wszechświecie śladów obcych cywilizacji. Ostatnio NASA opublikowała zdjęcie, które wywołało poruszenie, szczególnie wśród entuzjastów teorii o istnieniu UFO. Na fotografii widać obiekt określany "starożytną ścianą".
24 głuszce przywieziono z Rosji do Puszczy Augustowskiej (Podlaskie), by wzmocniły miejscową populację tych ptaków. To element programu odbudowy populacji głuszca, który realizują leśnicy.
Jesienią liczba wypadków z udziałem zwierzyny leśnej wzrasta. Powinniśmy uważać o świcie i o zmierzchu. Najwięcej na drogach ginie zwierzyny drobnej. Ofiarami incydentów są również ludzie.
W piątek u wybrzeży Australii na mieliźnie ugrzązł dorosły humbak. Uwięzionej matce starało się pomóc jej dzielne młode. Popychało i szturchało ją, by choć trochę przesunęła się na głębszą wodę.
Grupa norweskich koni nauczyła się komunikacji z ludźmi za pomocą specjalnego "końskiego kodu". Dzięki niemu mogą przekazać swoim opiekunom, czy jest im za gorąco, czy za zimno.
Nazywa się je duszkami i dlatego, że trwają zaledwie kilka milisekund, trudno je sfotografować. To zjawisko pojawiło się ostatnio nad potężnym huraganem na Karaibach.
Wybuchy agresji i skłonność do zabijania to cechy, które występują nie tylko u ludzi. Okazuje się, że niektóre zwierzęta, a szczególnie te wyglądające niepozornie, posiadają równie mordercze instynkty.
Reykjavik zgasił światła na ulicach, żeby w mieście lepiej było widać zorzę. To posunięcie pomogło obserwować zjawisko, co poskutkowało wieloma pięknymi fotografiami zamieszczonymi w mediach społecznościowych.