Spór o pracowników delegowanych

Spór o pracowników delegowanych

"Bałagan na sali. Nie było wiadomo, co głosujemy"

Prowadzący obrady niestety nie sprostał zadaniu – tak pomyłkę części polskich europosłów w czasie głosowania w sprawie pracowników delegowanych tłumaczył w "Faktach po Faktach" Jerzy Buzek. Podkreślił, że na sali był bałagan.

Szef niemieckiej dyplomacji o Polsce i "francusko-niemieckim silniku"

Jeśli dobrze przyjrzeć się debacie w polskiej polityce wewnętrznej, to duża jej część wiąże się z kwestią tego, że naród ostatecznie może przetrwać jedynie poprzez walkę, poprzez konflikt - ocenił w środę w Paryżu szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel. Jak tłumaczył, taka postawa jest przeciwieństwem przekonania, że suwerenność narodowa może być wzmacniana dzięki współpracy międzynarodowej. Minister podkreślał też, że "francusko-niemiecki silnik ożywił się".

"Tupanie nic nie da, trzeba mieć partnerów"

- Przez nonszalanckie i absolutnie egoistyczne zachowanie Prawa i Sprawiedliwości zaczynamy być coraz bardziej na prowincji Unii Europejskiej - ocenił w "Faktach po Faktach" TVN24 Piotr Apel (Kukiz'15). - Jesteśmy osamotnieni. Pokazują nas wszyscy palcem jako kraj z antyeuropejską, antyunijną władzą, która wyprowadza Polskę, trochę po cichu, z Unii Europejskiej - wskazywał Sławomir Neumann (PO).

Macron: Polska postanowiła się izolować w Europie. Szydło i Waszczykowski odpowiadają

- Europa to region stworzony na bazie wartości, związku z demokracją i swobodami, z którymi Polska jest dzisiaj skonfliktowana - powiedział w piątek prezydent Francji Emmanuel Macron. W czasie wizyty w Bułgarii rozmawiał o potrzebie zmian w przepisach o pracownikach delegowanych w Unii. Prezydentowi Francji odpowiedziała premier Beata Szydło i szef MSZ Witold Waszczykowski.

Macron stara się o "podział w jedności Grupy Wyszehradzkiej"

Omijając Węgry i Polskę w europejskiej podróży poświęconej zaostrzeniu unijnych przepisów o delegowaniu pracowników, prezydent Francji Emmanuel Macron próbuje odizolować kraje, które nie chcą niekorzystnych dla nich zmian - twierdzą francuskie media.

Macron chce zmian w dyrektywie o pracownikach delegowanych

Czy prawo, które forsuje Emmanuel Macron uderzy w polską gospodarkę? Prezydent Francji chce wspólnego rynku, ale nie wyścigu. Chodzi o tak zwanych pracowników delegowanych. Ci, którzy wjeżdżają do Francji mają zarabiać tyle ile Francuzi, a to już polskim firmom - do tej pory konkurencyjnym - może się nie opłacać.

Macron: dyrektywa o pracownikach delegowanych zdradą europejskiego ducha

Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył w środę w Austrii, że unijna dyrektywa o pracownikach delegowanych jest "zdradą europejskiego ducha". Szefowie rządów Austrii, Francji, Czech i Słowacji opowiedzieli się na spotkaniu w Salzburgu za osiągnięciem porozumienia w sprawie pracowników delegowanych w UE do unijnego szczytu w październiku - ogłosił kanclerz Austrii Christian Kern.

Macron omija Polskę. Petru: głupia polityka PiS była bardzo skuteczna

Rządy PiS doprowadziły do tego, że w fundamentalnej sprawie, jaką jest kwestia pracowników delegowanych, z Polską w ogóle się nie rozmawia - stwierdził szef Nowoczesnej Ryszard Petru. Prezydent Francji w środę rozpoczął trzydniową wizytę w Europie Środkowo-Wschodniej, ale nie spotka się z polskimi władzami.