Google

Google

Szykuje się kolejna bitwa o wolność internetu - alarmują internauci na całym świecie. Chodzi o zmiany w traktacie Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU), jednej z agend ONZ. Część nowych propozycji dotyczy kontroli sieci, co może doprowadzić do faktycznej cenzury internetu. Konferencja, na której 193 kraje mają przyjąć dokument, odbędzie się za zamkniętymi drzwiami w grudniu w Dubaju. Polska zapowiedziała, że nie zgodzi się na przyjęcie kontrowersyjnych zapisów umowy.

Apple wprowadza do sprzedaży mniejszą wersję iPada, a Google zapowiada premierę stworzonego przez Samsunga Nexusa 10, większej edycji tabletu z systemem Android. Nowe urządzenia trafią na rynek niemal jednocześnie.

O północy z czwartku na piątek ruszyła sprzedaż nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft - Windows 8. Są to pierwsze Windowsy zaprojektowane zarówno dla komputerów osobistych i notebooków, jak i dla tabletów z dotykowym ekranem.

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkami głównych indeksów. Najmocniej stracił Nasdaq po tym, jak Google negatywnie zaskoczyło wynikami. Spółka, wbrew oczekiwaniom analityków, miała w trzecim kwartale słabsze notowania.

Okazuje się, że Marsa można eksplorować siedząc przed ekranem domowego komputera. Wszystko za sprawą usługi Google Mars, która powstała przy współpracy informatycznego giganta z naukowcami NASA.

Czy możliwe jest życie bez Facebooka? Choć wielu internautom wydaje się to nierealne, eksperci już pytają o to, co czeka nas w erze "post-facebookowej" i jakie serwisy mają szansę zagrozić popularności portalu.

Miliard dolarów - tyle będzie kosztowało Marka Zuckerberga i jego portal społecznościowy Facebook wykupienie aplikacji Instagram, która pozwala na dzielenie się zdjęciami swoim użytkownikom na całym świecie. Zuckerberg zapewnia, że aplikacja pozostanie oddzielnym produktem, bo wie, jak bardzo "ludzie ją kochają", a sam skorzysta na sojuszu kojarząc ze sobą ludzi nie będących tylko "przyjaciółmi", ale mających ze sobą wspólne zainteresowania i podróżujących w tych samych kierunkach.