Google

Google

Program uznał, że czarnoskóra para to goryle. Google przeprasza za błąd

Od pewnego już czasu Google Photos ma nową funkcję, która odpowiada za grupowanie i tagowanie zdjęć na podstawie tego, co się na nich znajduje. Algorytm, który za to odpowiada, czasem jednak się myli. Doświadczyła tego dwójka młodych Afroamerykanów, których system przyporządkował do albumu… goryle.

Google chce kształtować prawo. Wydaje coraz więcej na lobbing

Google zbudował swoje imperium tworząc bezkonkurencyjną wyszukiwarkę internetową. Teraz koncern chce zachować pozycję poprzez silne wpływy polityczne. Firma z Mountain View w Kalifornii wydała w zeszłym roku aż 16,8 mln dolarów na lobbing w Białym domu. To najwięcej spośród spółek technologicznych.

Zarzuty Komisji Europejskiej: Google "oszukuje konkurencję"

Komisja Europejska przedstawiła formalne zarzuty wobec koncernu Google o nadużywanie dominującej pozycji na rynku wyszukiwarek internetowych. Wstępna analiza, której dokonały służby KE, wskazuje na naruszenie przez firmę przepisów antymonopolowych.

Google prezentuje nowy komputer. Schowasz go do kieszeni

Google ogłosił, że w 2015 roku na rynku pojawi się komputer wielkości pendrive'a. Nowe urządzenie o nazwie Chromebit, które na pierwszy rzut oka wygląda jak przenośna pamięć, będzie można podłączyć do monitora lub telewizora za pomocą portów HDMI.

Duże zmiany w Google+. Na lepsze?

Google+ czeka poważna przebudowa. Jak poinformował na swoim profilu Bradley Horowitz, szef projektu, serwis zostanie podzielony na dwie części: stream i zdjęcia.

Europa komórkowym "skansenem". Zostajemy daleko za USA i Azją

W Barcelonie rozpoczyna się Światowy Kongres Technologii Mobilnych. W trwającym cztery dni spotkaniu udział weźmie ponad 85 tys. uczestników. Choć kongres odbywa się w Europie, analitycy wskazują, że nasz kontynent powoli staje się skansenem jeśli chodzi o branżę technologii mobilnych.

Google łamie prawo antymonopolowe? Rosjanie skarżą giganta

Yandex złożył skargę na Google do rosyjskiego Federalnego Urzędu Antymonopolowego (FAS). Zdaniem Rosjan, Amerykanie stosują praktyki monopolistyczne, wywierając niezgodny z prawem nacisk na twórców urządzeń działających na systamie operacyjnym Google'a Android.