Szef ma zawsze rację

Niemal każdy ma nad sobą jakiegoś szefa, nawet druga najważniejsza osoba w Państwie.

Mikołaj też jest kobietą

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska zadbała, żeby na czwartkowym posiedzeniu oprócz gorących dyskusji politycznych pojawił się także akcent świąteczny. Jednak czy wszyscy posłowie byli w tym roku grzeczni?

Łamanie prawa? Nie widziałem

Podczas posiedzenia Sejmu wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik stwierdził, że od rozpoczęcia fali protestów w Polsce, czyli od 22 października 2020 roku, nie widział ani jednego naruszenia czy przekroczenia uprawnień przez policjantów. Pewność siebie i dobre samopoczucie nie opuściło go nawet wtedy, kiedy został zapytany o przypadek złamania ręki przez policjanta nastolatce obecnej na jednym ze strajków. Stwierdził, że bardzo ubolewa nad tą sytuacją, ale "sytuacja z tą młodą damą" jest w dalszym ciągu wyjaśniana...

Budżet bez ministra

Posiedzenie sejmu dotyczące budżetu na rok 2021 nie zawiodło. Dowiedzieliśmy się, że w przyszłym roku bez problemu wrócimy do poziomu budżetu z roku 2019. Posłowie opozycji zauważali, że pewnie mogłoby tak być, tylko zapomniano o pandemii i wciąż zamkniętych sektorach gospodarki, które miałyby napędzać budżet. A to wszystko bez przewodnictwa ministra finansów, który nie pojawił się na przedstawieniu projektu budżetu.

Zwał jak zwał

Za długa nazwa jaką tytułuje się minister nie jest dobra...

Misio szuka domu

Ten 3- letni, łagodny kundelek trafił do Chaty Zwierzaka postrzelony. Przeszedł trudną operację ale dzisiaj jest już w pełni zdrowym i sprawnym psem. Jedyne czego mu brakuje to kochających opiekunów, którzy będą tylko dla niego. Misio będzie szczęśliwy w domu z dziećmi, jest wesoły, szybko się uczy, kocha przysmaki i przytulanie.

Spotkanie w gronie ekspertów

Prezydent ciągle się uczy, dzięki czemu zna się między innymi na wojskowości i rolnictwie. Do pól zainteresowań Głowy Państwa doszła także medycyna i związana z nią kwestia szczepień.

Znowu "sukces" rządu

Polska znalazła się w trójkącie i zrezygnowała z veta ws. budżetu UE. To dobra wiadomość dla wszystkich poza Zbigniewem Ziobrą.

Weto albo śmierć?

Wygląda na to, że weta nie będzie, a Janusz Kowalski ma przed sobą ciężkie dni...

Prawo to ja!

Co robi minister sprawiedliwości i prokurator generalny, kiedy łamane są zasady i wytyczne, które wprowadza jego rząd? Nic.

Jaś szuka domu

Jasiek zwany też Jankiem to młody psiak, ma 4 lata. Do fundacji trafił rok temu po śmierci swojej pani. Wygląda może nieco na "kanapowca", ale to dlatego że jest speszony kamerą i jest mniej aktywny niż normalnie. Jest puchaty, przytulaśny, bardzo kocha ludzi. Nadaje się do domu również z innym psiakiem, ponieważ wobec zwierząt w fundacji nigdy nie wykazywał agresji. Za okazane serce, okaże swoje i bardzo chciałby być pieskiem, który będzie miał swojego pana lub panią na wyłączność.

Intensywny weekend...

Za nami intensywna sobota i niedziela - błyskawicznie procedowana mikołajkowa niedziela handlowa, huczne urodziny jednej z rozgłośni radiowej... A wszystko to osnute widmem koronawirusa. W galeriach handlowych ścisłe kontrole, na urodzinach - kontroli brak, za to bez dystansu i maseczek. Czy znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie to wytłumaczyć?

Partyzantka turystyczna

Ferie coraz bliżej, więc Polacy myślą jak obejść rządowy zakaz o hotelach zamkniętych dla turystów. Furtką pozostają podróże służbowe, których najpewniej w styczniu będzie bardzo dużo.

Na kłopoty... Kowalski

Janusz Kowalski wyrasta na prawdziwą gwiazdę Solidarnej Polski: wyjaśni każde zagadnienie, uspokoi i rozwieje wszystkie wątpliwości związane z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi bieżącej polityki.

Kim jest ten pan?

Zdalne obrady komisji sejmowych niosą to ryzyko, że w ich trakcie może się pojawić niepodziewany gość który coś zapowie, a potem dość szybko zniknie.

Zdanie odrębne

Jan Maria Jackowski ma coraz częściej inne zdanie niż jego partia. Tym razem przedstawił zdanie odrębne w sprawie dodatkowej niedzieli handlowej, która zaplanowana jest na 6 grudnia.

And the Oscar goes to...

Telefon prezydenta Andrzeja Dudy do wicepremiera Jarosława Gowina tak wzruszył Włodzimierza Czarzastego, że na korytarzu sejmowym objawił swój wielki talent aktorski. To może być zapowiedź nowej ścieżki kariery wicemarszałka. Jest tylko jedno pytanie: następna będzie główna rola w komediodramacie czy jednak kino akcji?

Puls sportowca

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego został przedstawiony nowy pomysł "pulsoksymetr dla zakażonych". Minister, znany z zamiłowania do sportu, również poddał się badaniu urządzeniem - wynik był idealny, jak na prawdziwego biegacza przystało.

Biała szuka domu

Biała jest młodą kotką, która trafiła do fundacji z pobliskiej wsi. Ma 3 latka, jest po sterylizacji i szczepieniach. Uwielbia i kocha ludzi, lubi zabawę z innymi kotami, ale najchętniej trafiłaby do domu, w którym właściciele mieliby otwarte ramiona i wolne kolana na jej wyłączność.

Miękiszon głupiszon

"Miękiszon" autorstwa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry to obecnie najpopularniejszy neologizm w polskiej polityce. Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty w programie Konrada Piaseckiego "Kawa na ławę" na tej samej zasadzie dodał końcówkę "-szon" do słowa "głupi" i wyszedł... głupiszon.

Strach się bać

Protesty trwają, zamieszki trwają, rząd trwa... twardo przy swoim. Na ulicach zrezygnowani obywatele, a władza? Chyba stosuje taktykę "przeczekania". No bo w końcu kiedyś wszystko to ucichnie, prawda?

Spotkanie w radiostacji

Krzysztof Jurgiel porozmawia z naszymi dziennikarzami pod pewnymi warunkami. Po pierwsze rozmowa musi odbyć się "na żywo". Drugi warunek jest trudniejszy do spełnienia: eurodeputowany czeka na zaproszenie nie do stacji, tylko radiostacji.

Rozwód w koalicji

Paweł Kukiz nie idzie już ramię w ramię z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Czy osłabienie opozycji będzie wzmocnieniem dla partii rządzącej i kto wejdzie w koalicję z osobami które utworzą koło poselskie?

Kim jest "miękiszon"?

Zbigniew Ziobro lubi ubarwiać swoje wypowiedzi, dlatego tworzy nowe zwroty o których rozmawiają wszyscy. Jednak jak na razie zagadką pozostaje, co autor miał na myśli.

Poseł konsekwentny

Czasem zdarza się tak, że politycy jednak dotrzymują słowa. Idealnym przykładem tego stwierdzenia jest Lech Kołakowski który jak powiedział tak zrobił, czyli opuścił drużynę Prawa i Sprawiedliwości

Zagubieni zakażeni

Polska polityka nie zwalnia tempa - codziennie przybywają nowe tematy i palące kwestie. Na wczorajszej konferencji Głównego Inspektoratu Sanitarnego ujawniono, że 22 tysiące zakażonych na koronawirusa nie zostało uwzględnionych w codziennych raportach Ministerstwa Zdrowia. Jak mawiał klasyk: pieniądze i zakażeni się gubią... ;)

Wspomnieniowe Szkiełko

22 listopada twórca i były prowadzący Szkła Kontaktowego Grzegorz Miecugow skończyłby 65 lat. Grzegorz Markowski i Katarzyna Kasia wraz z pozostałymi prowadzącymi i komentatorami przedstawili „Miecuga” za pomocą przymiotników i cech, które podczas wspomnień jako pierwsze przyszły im na myśl. Poza tym program toczył się swoim trybem: na świeczniku nadal tematy koronawirusa, nietrafionych działań i decyzji rządu, strajków… Grzegorz Markowski i Katarzyna Kasia głośno zastanawiali się, w jaki sposób te kwestie skomentowałby dzisiaj Grzegorz Miecugow.

Sto dni solidarności

Wzniosłe hasła, sto dni solidarności, narodowa kwarantanna, szkoda, że przez pół roku rząd tak sprawnie nie pracował na strategią walki z pandemią, jak pracują nad chwytliwymi hasłami.