Dodzwonił się do nas bohater internetowego virala

Pamiętacie Ziemowita Nowaka, rzecznika Wodociągów Kieleckich, który kilka miesięcy temu zapewniał że "Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie"? Dodzwonił się do nas z ważnych apelem którego nie należy ignorować.

Krótka piłka

Politycy PiS jeszcze długo będą musieli komentować wątpliwości narastające wokół Prezesa Orlenu. Zapytano o nie także Krzysztofa Jurgiela, który szybko uciął temat.

Bary szuka nowego domu

Bary to pies o niskim zawieszeniu, który jest połączeniem kundelka z jamnikiem. Ma 4 lata, ale jego przeszłość nie jest znana. Wiadomo że miał chore łapy i przeszedł dwie operacje, które zapewniły mu sprawność. Jest typem leniuszka który od długich spacerów woli przesiadywać w domu. Z charakteru przyjacielski pies wpatrzony w człowieka. Przy adopcji przyszły właściciel musi wziąć pod uwagę to, że Bary nie może chodzić po schodach. Dlatego idealnie odnajdzie się w domu, lub w mieszkaniu na parterze. Kontakt w sprawie adopcji: 664 821 160, Fundacja Znajdki koło Radzymina.

Nowy Ład, nowe obietnice

Rząd szykuje się do przedstawienia założeń Nowego Ładu który sprawi zapewne, że Polska będzie rosła w siłę, a ludziom będzie się żyło dostatniej.

Odcisk grupy interesów

Daniel, wszystko mogę, Obajtek nie ma łatwych dni. Przeprowadzając fundamentalne zmiany w gospodarce musiał, zdaniem Premiera, nacisnąć na odcisk niejednej grupy interesów, więc stąd te ataki. Ale Zjednoczona Prawica stoi za nim murem i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

Waga w dół

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Przemysław Czarnek schudł 5 kilogramów od momentu słynnej wypowiedzi na temat otyłości dziewczynek w szkołach. Gratulujemy oby wraz z ubytkiem wagi przybyło czegoś innego.

Performance Biedronia

Podczas środowego posiedzenia Parlamentu Europejskiego, na którym dyskutowano m. in. o sytuacji mediów w Polsce eurodeputowany Wiosny Robert Biedroń zamanifestował swoje poparcie dla wolnych mediów w Polsce. Było to wystąpienie niecodzienne - europoseł przez minutę stał w ciszy z czarną tabliczką "free media".

Logika na 5 z plusem

To się wszystko jak widać da się wytłumaczyć. Koalicjant jest ok bo jest przeciw od początku, opozycja jest nie ok bo była zza a teraz jest zza, ale trochę przeciw. Proste

Pierwszy narciarz Polski

Prezydent Andrzej Duda zainaugurował zjazdem na nartach charytatywne zawody w narciarstwie alpejskim "12H Slalom Maraton Zakopane 2021". Czas zjazdu głowy państwa wyniósł 1:04:67. Czy tak zawrotny wynik spowoduje, że otrzyma tytuł Pierwszego Narciarza Polski?

Niepełnosprawny Włodzio szuka nowego domu

Włodzio jest niepełnosprawny, człowiek zrobił mu wielką krzywdę przez którą jego rdzeń kręgowy został przerwany. Już nigdy nie będzie chodził na czterech łapkach. Jednak to go nie zatrzymuje. Ma swój własny wózeczek dzięki któremu przemierza świat. Nie wiadomo ile Włodzio ma lat, ale do młodzieniaszków już nie należy. Ma chore serduszko i potrzebuje leków. To bardzo sympatyczny piesek, który do nowego domu wniesie wiele pozytywnej energii. On naprawdę nie przejmuje się tym, że jest niepełnosprawny. :) Kontakt w sprawie adopcji: 664 821 160, Fundacja Znajdki koło Radzymina.

Remont narodowy

Daniel Obajtek kupił dworek na którego remont zrzucamy się wszyscy, bo środki przyznają publiczne instytucje.

Potężne wiertło Morawieckiego

Premier jest człowiekiem wielu talentów: był między innymi pszczelarzem, grał w tenisa stołowego, wprowadzał Polskę do Unii Europejskiej i zatrzymał mafie VATowskie. Teraz okazuje się, że zna się także na budowlance i wierceniu.

Konkurs o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

Są sprawy ważne i ważniejsze którymi zajmuje się Pierwsza Dama. W związku z tym, że wypowiada się rzadko to tym bardziej należy zwracać uwagę na to co mówi. Tym razem Agata Kornhauser-Duda postanowiła poświęcić kilka słów Kołom Gospodyń Wiejskich.

Czy można sprzedać coś, czego nie ma?

Z informacji podanych przez posła Platformy Obywatelskiej Michała Szczerbę, wynika że Polska miałaby odsprzedawać część szczepionek Astra-Zeneka państwom spoza Unii Europejskiej. Pomysł wydaje się ciekawy, tylko najważniejsze pytanie brzmi: czy faktycznie posiadamy tyle tego "towaru"?

Ściąga

Czy minister sprawiedliwości, prokurator generalny nie powinien znać na pamięć przepisów konstytucji?

Za figę po łapach

Kiedy koalicjant jest niegrzeczny do akcji wkracza niezawodny strażnik ładu i porządku w Zjednoczonej Prawicy - wicemarszałek Terlecki. Czy i tym razem metoda kija będzie skuteczna?

Obietnice wyborcze

Platforma Obywatelska wydaje się budzić ze snu zimowego w którym trwa już kilka lat i proponuje pakiet rozwiązań korzystnych dla obywateli. Jednak ile z tych obietnic jest możliwych do zrealizowania?

"Transformacja strukturalna" z dronami w tle

Jarosław Gowin zapowiada "transformację strukturalną" której częścią będzie inwestowanie w mobilność bezzałogową. Tylko, że kilka lat temu słyszeliśmy o dronach dla armii z ust byłego już ministra obrony narodowej i wiele z tego nie wyszło. Jak będzie w tym przypadku?

Komisja do zadań specjalnych

Komisja ds. pedofilii chce być transparentna, dlatego jej przedstawiciele spotkali się z dziennikarzami i odpowiadali na pytania. Ale nie wszystko wyszło raczej tak jak powinno.

Powrót posła

Antoni Macierewicz rzadko przez ostatnie miesiące występował w mediach, ale teraz wraca z tematem w którym czuje się chyba najbardziej kompetentny.

Złe PZPR i dobre PZPR

Marszałek Terlecki uważa, że osoby z przeszłością w PZPR powinny zrezygnować ze swoich funkcji.Tak...

Taniec i młotek

W tłumaczeniu z angielskiego: "Taniec i młotek" taka strategię walki z wirusem obrał polski rząd. Czyli inaczej Kij i marchewka?

Tiger szuka domu

Tiger ma około 4 lat. Trafił do Fundacji 2 lata temu w potwornym stanie - miał zanik mięśni i nie mógł chodzić. Praca Tigerka i regularne ćwiczenia spowodowały, że psiak dzisiaj swobodnie chodzi i biega. Bardzo lubi osoby dorosłe i starsze dzieci - młodszych trochę się boi. Potrzebuje kochającego domu, w którym będzie dużo pieszczot i miłości.

Macica na własność

Kontrowersyjna wypowiedź Andrzeja Zybertowicza, doradcy w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy spotkała się z dużym odzewem nie tylko środowisk kobiecych, ale także wielu innych ciał i instytucji. Socjolog w "Kawie na ławę" Konrada Piaseckiego wygłosił swoje wątpliwości dotyczące własności... macicy. Jego zdaniem kobieta w momencie stosunku nie jest już jej właścicielką. Czym doradca Andrzeja Dudy jeszcze nas zaskoczy?

Veto albo żegnaj!

W czwartkowym "Szkle Kontaktowym" nie mogło zabraknąć porządnego pożegnania Janusza Kowalskiego - byłego już wiceministra Aktywów Państwowych. Zdymisjonowany polityk na pewno zdążył zapisać się w pamięci: jego "Veto albo śmierć" to najczęściej cytowana wypowiedź ostatnich miesięcy.

Dobrze powiedziane!

Młody poseł ma zadatki na zostanie gwiazdą Prawa ii Sprawiedliwości: mówi miłe rzeczy, dobrze macza rękami i nie zapomina w wypowiedzi o Polsce i Polakach.

Wsparcie techniczne

Piotr Wawrzyk nie został Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Ale zostanie na pewno zapamiętany ze wsparcia, które otrzymywał podczas swojego wystąpienia w Senacie.

Kłopoty? Jakie kłopoty?

Okazuje się, że zawirowania w Porozumieniu nie martwią wszystkich polityków PiS. Są nawet tacy którzy uważają, że nic wielkiego się nie dzieje.

Teoretycznie gotowi

W teorii, zdaniem premiera, służby medyczne są w stanie zaszczepić miesięcznie 10 milionów osób. Jednak praktyka nie pozwala tego zweryfikować ze względu na niedobór szczepionek.