Politycy kontra nepotyzm

Być może potrzebujemy ministerstwa ds. nepotyzmu, bo wszyscy politycy twierdzą, że nie pochwalają zatrudniania krewnych i znajomych na intratnych stanowiskach a jednak proceder kwitnie.

Historia pewnego palca

Kiedy na posłów opozycji sypią się kary finansowe prezydium Sejmu unieważnia karę za gest posłanki Lichockiej.

Skuteczny prezydent, skuteczna walka

Prezydent Andrzej Duda podczas piątkowego posiedzenia Rady Gabinetowej przekonywał, że "walka z koronawirusem, którą jak do tej pory prowadzimy, jest walką skuteczną i to widać". Skuteczność według pana prezydenta przejawia się także w tym, że do tej pory w Polsce nie odnotowano przekroczenia tysiąca zakażeń.

Podziemne refleksje premiera

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził zabytkową kopalnię Guido w Zabrzu. Jak sam przyznał, jest to prawdziwa perła Górnego Sląska. Jednak największą uwagę premiera przykuł podziemny pub...

Notowania na giełdzie rosną

Początek miesiąca, a już gorączkowe spotkania na szczycie, rosnące notowania Solidarnej Polski i niecichnące komentarze na temat wypowiedzi Rzecznika Praw Dziecka. Co jeszcze przyniesie wrzesień?

Rzecznik czy Niedorzecznik?

W szkołach pierwszy dzwonek w sanitarnym reżimie, na Westerplatte obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, ale wszystko przyćmiła narracja Rzecznika Praw Dziecka o edukacji seksualnej.

ZWIERZ Szkła Kontaktowego

Fundacja ZWIERZ i Szkło Kontaktowe przedstawiają problem bezdomności wśród zwierząt i podpowiadają jak sobie z nim radzić. Fundacja ZWIERZ prowadzi program ZWIERZ Kastruje, w ramach którego realizuje teraz projekt ZWIERZowa Akcja Kastracja! Ponad to prowadzi infolinie bezpłatnej informacji prawnej z zakresu ochrony zwierząt, wspiera organizacje, schroniska i domy tymczasowe. Eksperci zachęcają do korzystania ze sprawdzonych rozwiązań: kastracji, chipowania i adopcji. Fundacja ZWIERZ działa na rzecz ograniczania bezdomności zwierząt w Polsce. Przeciwdziała i reaguje na krzywdę i zjawiska patologiczne związane z ochroną zwierząt.

Wejście lidera

Porozumienie Jarosława Gowina wydaje się pozostawać jeszcze w konwencji kampanii, choć najbliższe wybory dopiero za trzy lata.

Porozumienie sprzed 40 lat w cieniu konfliktu

Dzisiaj trwają spory: o to czy nosić cz nie nosić maseczek, o ideologię, religię, stanowiska, pomniki a nawet kanalizację. 40 lat temu mimo wielu różnic udało się podpisać Porozumienia Sierpniowe.

Radosna, spokojna Hepa czeka na dom

Hepa jest dużą, dość młodą suczką, ma do 5 lat i dopiero teraz zaczęła cieszyć się życiem po długim czasie spędzonym w klatce w fatalnym schronisku. Jej cudowny charakter, łagodność i oddanie dla człowieka predysponują ją do jak najszybszej adopcji.

Koleje losu

Szymon Hołownia zapowiada naprawianie Polski centymetr po centymetrze, PiS rozdaje intratne stanowiska kompetentnym osobom a premier zdejmuje maseczkę w kinie wbrew swoim własnym zaleceniom.

Optymizm niszczy koronawirusa?

Bezcenne zalecenia Ministra Edukacji przed rozpoczęciem roku szkolnego, koleje Polskich Kolei Państwowych, ponad 30 podatków wprowadzonych przez PiS to tylko część tematów, które przedstawiają Wojciech Zimiński i Krzysztof Daukszewicz. Jak twierdzi dyrektorka jednej z warszawskich szkół, najważniejszy jest optymizm, którego sobie i Państwu życzymy.

Rozmowy przy łopacie

Są łopaty, są też dobre humory, które dopisywały politykom w czasie uroczystego rozpoczęcia budowy tunelu na drodze s3

Trzy lata...

Grzegorza Miecugowa nie ma z nami trzy lata, a czujemy jakby to była wieczność. Zawsze będzie nam brakować tego wyważenia, opinii i humoru.

Ah, te plecki

Wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki jest nie tylko znany ze swojej szczerości, ale też z wywiadów plecami, które lubi eksponować do kamery.

Walka o umysły i duszę

Spór ideologiczny toczy się w tej chwili na wszystkich płaszczyznach życia społecznego, naukowego i kulturowego

Mem z zatłoczonej plaży

Co jest bardziej niebezpieczne dla ucznia: przebywanie na zatłoczonej plaży, czy przebywanie w zatłoczonej szkole?

Diana szuka nowego domu

Diana, to suczka o wybitnej inteligencji i o wspaniałym, zdecydowanym charakterze. Ma silny instynkt obrony swego ludzkiego stada. Zdecydowanie lepiej czuje się w towarzystwie kobiet, nie miała jak dotąd kontaktu z dziećmi.

Ziemniak a sprawa polska

Kuratorzy oświaty chcą bronić polskie dzieci przed szkodliwą ideologią LGBT, która nazywają wirusem a minister rolnictwa skupia się na sprawach ważnych i zachęca do świętowania Dnia Ziemniaka.

Nieproszony gość

Rzecznik resortu zdrowia dba o to, żeby nikt i nic nie zakłóciło wystąpienia jego nowego szefa.

Rekonstrukcja przed rekonstrukcją

Ministrowie wzięli inicjatywę w swoje ręce i wyprzedzili rekonstrukcję rządu: Łukasz Szumowski i Jacek Czaputowicz złożyli rezygnacje w sierpniu, choć planowane zmiany w rządzie miały rozpocząć się po wakacjach. Ale gdy jedni rezygnują z ministerialnych posad, inni mogą upatrywać szansę dla siebie.

Wszystko pod kontrolą, odchodzę!

Dymisja była planowana, tak twierdzi były już minister zdrowia Łukasz Szumowski. Czy jest jakieś drugie dno tej decyzji, pewnie dowiemy się tego w przyszłości

Wina opozycji, wina Tuska, wina winy

Miały być podwyżki, podwyżek nie będzie. Opozycja była za,a nawet przeciw, partia rządząca się obraziła i procedować ustawy nie zamierza.

Koniec kadencji

Rzecznik Praw Obywatelskich swoje sprawozdanie przedstawiał przed pusta salą...

Amor szuka domu

Uroczy, figlarny, mały (waży 8 kg) i młodziutki pieseczek. Ma nieco ponad rok. To energiczne, radosne i ciekawskie stworzenie zawsze nosi ogonek wysoko zadarty, kocha spacerki i przytulanie. Lubi jeść, bawić się, spać i leniuchować. Jest po prostu entuzjastą życia. Zdecydowanie woli być z człowiekiem, niż sam. Kiedy zostaje sam, protestuje głośno płacząc. Lubi też towarzystwo innych psiaków. Amorek czeka na cudowny dom, najchętniej z ogródkiem i koniecznie u kogoś, kto prowadzi bardzo domowy tryb życia. Tel.w sprawie adopcji Amorka: 502 906 532

Milczenie jest złotem?

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem. Czy za około 18 000 złotych brutto miesięcznie będzie wypadało nic nie mówić w ważnych dla Polaków sprawach? Odpowiedź poznamy zapewne w (nie)odległej przyszłości.

Problemy techniczne

Politycy i kłopoty techniczne często idą w parze, nie oszczędzają posłów nawet w Sejmie czyli w miejscu, w którym wydawać by się mogło że wszystko powinno działać idealnie.

Gdzie jest Obatel?

Ryszard Czarnecki, dotąd uwielbiający wypowiadać się w mediach na każdy temat, zniknął. A szkoda, bo mógłby zabrać głos w sprawie poważnych zarzutów które wysuwane są wobec niego przez europejskie instytucje.