Prezydent Andrzej Duda nie wyobraża sobie wprowadzenia w Polsce obowiązku szczepień przeciwko COVID-19. Dlaczego? Bo zna podejście Polaków, które charakteryzuje poczucie wolności.

Czy te oczy mogą kłamać? Zdecydowanie nie! Te piękne oczy czekają na ciepły dom, a w zamian oferują ogromną dawkę miłości. Marshall to roczny psiak. Jest wesoły i bardzo ciekawy świata. Bardzo ładnie bawi się z dziećmi i jest otwarty na nowe doświadczenia. Szukamy domu raczej bez innych zwierząt, bo jak to z młodymi bywa czasami trudno im dogadać się ze starszyzną ;-)

Na czym polega globalna ocena i kim jest stalker? Odpowiedzi na takie trudne pytania zna szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Premier Morawiecki ukrył swój majątek w nieruchomościach przepisanych na żonę, a Michał Kempa wybrał niby prostszy sposób i schował pieniądze w skarpetce.

Kto z polskiej polityki pasuje do postaci z bajki o Królu Lwie? Donald Tusk ma pewne typy.

Ekologia jest dobra, ale kiedy dodamy do tego końcówkę "izm" robi się groźnie...

Rząd wreszcie znalazł sposób na walkę z pandemią. Ma być prosto i tanio.

Przy ogłaszaniu Tarczy Antyinflacyjnej premierowi Mateuszowi Morawieckiemu towarzyszył wicepremier Jacek Sasin. Poseł Borys Budka zauważył, że to gwarantuje wyśmienite działanie tego programu.

Najnowsze analizy Narodowego Banku Polskie głoszą, że już za chwilę będzie lepiej. Miejmy nadzieję, że tym razem nie będzie tak jak z przewidywaniami, że grozi nam deflacja.

Bardzo lubimy inwencję językową polityków. Zestaw komentarzy na temat wyroku Trybunału Julii Przyłebskiej wyjątkowo przypadł nam do gustu

Pora na kolejne źródło odnawialne które zapewni nam niezależność energetyczną i potęgę na lata! Czas na biogaz.

Przekaz dnia jest jasny - boimy się protestów mniejszości, więc większość ma siedzieć cicho i nie protestować.

Nasz ulubiony senator z Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski ma tę właściwość, że czasem mówi co myśli. Posłuchajcie jego analizy na temat spadających sondaży partii rządzącej

W Szkle nie ma dolnej granicy wieku dla osób które dzwonią o czym mogła przekonać się Zuzia.

Kiedy czujesz, że twoje życie nie ma sensu, nikt cię nie słucha, nikt się nie liczy z twoim zdaniem. Pomyśl Radzie Medycznej przy Premierze.

Poseł Grzegorz Braun i MInister w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera zaprezentują w praktyce jak wygląda polskie zamiłowanie do romantyzmu. Dzieci, nie róbcie tego w domu.

Być może umknęła Wam ta ważna wiadomość ale wśród wielu ważnych spraw nasza władza ustawodawcza zdecydowała o ustanowieniu roku 2022 Rokiem Polskiego Romantyzmu. Nie wiemy jak państwo to ocenią, ale nam się wydaje, że romantyzmu ci u nas dostatek, wolelibyśmy zobaczyć więcej pozytywizmu i modernizmu.

To pytanie zawarte w tytule dręczy nas nieustannie. Mamy też inne. Gdzie Pan Kowalski chodzi po rozum do głowy? Czy poseł czeka na zaserwowanie mu musztardy po obiedzie? Tak wiele pytań tak mało odpowiedzi.

My Polacy lubimy o sobie myśleć, że jesteśmy odważni, zaradni, mamy poczucie humoru. A jak myśli o nas rząd? Otóż nasi rządzący uważają, że polskie geny uniemożliwiają nam przyjęcie rozsądnego prawa ratującego ludzkie życia.

Zapominalski jak członek zarządu Spółki Skarbu Państwa? Tak wynika ze słów wicepremiera Henryka Kowalczyka. Z jednej strony ile trzeba mieć pieniędzy żeby zapomnieć o przelewie na 40 tysięcy złotych, z drugiej nie świadczy to najlepiej o kompetencjach ludzi zarządzających "srebrami rodowymi" naszego państwa.

Porównania, metafory i paralele w ustach polityków to jest to co Szkło Kontaktowe uwielbia. Jednak apelujemy o większe urozmaicenie. Co z potworem z Loch Ness? Dlaczego zapominamy o Wielkiej Stopie? A Chupacabra to pies?

Co jest ważniejsze: trwanie koalicji, czy wprowadzenie ustawy która zezwoli na weryfikację szczepień w miejscu pracy?

Fachowa opinia Antoniego Macierewicza o tym jak rząd radzi sobie z pandemią.

Premier Mateusz Morawiecki stawia sprawę jasno: "Nic o nas bez nas"! I co w tej sytuacji może zrobić pani kanclerz Merkel? Wobec tak twardego stanowiska nie ma innego wyjścia niż się mu podporządkować ;-)

Oświadczenia poselskie są bardzo podobne do telefonów w Szkle Kontaktowym. Można w nich wyrazić swoje zdanie na każdy temat. Jest miejsce na konstruktywną krytykę, a także na okazywanie sympatii.

Nasz minister sprawiedliwości jest lepszy w dawaniu prezentów niż nie jeden Święty Mikołaj. Sekret Zbigniewa Ziobry tkwi w symbolicznym wymiarze jego podarunków.

W 2012 roku Polska była gospodarzem Euro, a w 2023 ma być gospodarzem Igrzysk Europejskich... A zaczynaliśmy od gospodarza wojny ;-)

Fraszka jest dobra na wszystko! Także na rozluźnienie atmosfery podczas burzliwych obrad Sejmu.

Kiedy większość Polaków smacznie śpi, nasi dzielni parlamentarzyści obradują. W nocy z wtorku na środę odbyło się drugie czytanie projektu nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej.