Ciekawy gość na konferencji Lewicy

W konferencja posłów Lewicy Anny Marii Żukowskiej i Krzysztofa Śmiszka pod gmachem Ministerstwa Sprawiedliwości wziął udział także gość specjalny - baner z Ministrem Sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym Zbigniewem Ziobrą. Mimo tego, ustawienie się przed konferencją sprawiło niemały problem...

Zmarnowany potencjał

KOD i jego były lider Mateusz Kijowski zgromadzili spory potencjał społeczny, niestety wszystko zostało zmarnowane.

Mistrz drugiego planu

Wywiady, setki, rozmowy... Politycy, szczególnie na korytarzach sejmowych znajdują się w ogniu pytań dziennikarzy i reporterów. Kamera zarejestruje wszystko, więc niezwykle ważne jest to, aby prezentowali się nienagannie. Niektórzy jednak dokonują ostatnich poprawek w ostatniej chwili. Mistrz drugiego planu, Przewodniczący KKP Lewicy Krzysztof Gawkowski na kilka sekund przed nagraniem usiłował rozprawić się ze swoim krawatem. Jak widać, wyszedł z tego zwycięsko.

Mentalna blokada

Mentalna blokada, zapora, mur wreszcie runęła. Przekop Mierzei będzie i trzeba się z tym pogodzić. Zapomnijmy o tym co było, a właściwie co miało być, jakieś promy i inne pierdoły. Skierujmy naszą mentalność na to co będzie!

Niki szuka domu

Młoda, na widok człowieka staje przy kratach jakby chciała przez nie przeniknąć, wyciąga łapki najdalej jak potrafi.... i wciąż za tymi kratami tkwi. Krótki spacer to dla niej jedyna przyjemność. Sunia jest bardzo radosna, lubi się bawić, spacerować i węszyć. Po spacerze smutnieje, nie chce wracać do kojca, całą sobą błaga aby mogła zostać przy człowieku. Zazwyczaj wtula się w nogi wolontariusza i nieruchomieje. Jedyna szansa dla Niki to kochająca rodzina, dająca poczucie bezpieczeństwa. Sunia odnajdzie się zarówno w mieszkaniu w bloku jak i w domu z ogrodem. Niki jest zaszczepiona, wysterylizowana, w pełni gotowa na przeprowadzkę do własnego domu. Bardzo prosimy, niech ktoś zadzwoni w jej sprawie i niech to będzie wreszcie ten właściwy KTOŚ. Kontakt: tel.789 379 376 Agnieszka Wójcik-Głód Stowarzyszenie Zwierzoluby Mielec

Koniec pierwszego sezonu

Liderzy Zjednoczonej prawicy coś podpisali, tylko nie wiadomo co. Podobno to jakaś umowa koalicyjna czy jakieś porozumienie..Sezon pierwszy serialu się zakończył

Więcej naszych pieniędzy na wojsko i telewizję?

Trwają prace nad nowelizacją budżetu konieczną ze względu na pandemię Covid 19. Jednak niektóre wydatki planowane w nowelizacji nie maja nic wspólnego z walką z epidemią. Wśród nich jest na przykład potężna kwota dla Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ma być przeznaczona na stworzenie ośrodka badającego oglądalność stacji telewizyjnych.

Telenowela

Telenowele mają to do siebie, że mimo wielu długich dialogów, niespodzianych zwrotów akcji i zaskakujących sytuacji koniec i tak jest wszystkim znany.

Ciche dni?

To nie konflikt w koalicji toczący się na Nowogrodzkiej jest problemem Polski tylko postawa opozycji - zapewnia Michał Wójcik z Solidarnej Polski. Po prawej stronie sceny politycznej trwa ostra walka o podział władzy.

Norki zaorały Sejm

ustawa futerkowa doprowadziła do poważnego kryzysu na szczytach władzy. Dla rozluźnienia atmosfery przygotowaliśmy dla Was krótki program artystyczny w wykonaniu posłów Konfederacji.

Przeciąganie liny

Koalicja jest dobrem i to dobro jest zagrożone. W Zjednoczonej Prawicy toczą się burzliwe negocjacje dotyczące przyszłości rządu, niektórzy nie wykluczają nawet przyspieszonych wyborów.

Muniek wypatruje domu

Około trzymiesięczny szczeniak czeka na adopcję. Może zamieszkać w mieszkaniu, nie urośnie duży, ok. 7-8 kg.

Prezydenckie Dożynki

Prezydent dzieli sprawiedliwie chleb i przemawia dosadnym głosem w obronie rolników. Na pierwszym miejscu jest byt rolnika - podkreśla na dożynkach przed Pałacem Prezydenckim. Czy to zapowiedź weta ustawy futerkowej?

Zwarci i gotowi

Widmo przedterminowych wyborów i perspektywa rządu mniejszościowego coraz częściej pojawiają się w wypowiedziach polityków. Przedstawiciele wszystkich największych partii politycznych w Polsce deklarują, że jak najbardziej są przygotowani do wyborów. Zapewniają, że jak dla nich wybory mogą się odbyć za miesiąc, za rok, czy za trzy lata. Czy aby na pewno?

Trudne zadanie

Walka była ciężka, ale zwycięska, zasadzenie drzewa to czynność która podobno powinien zrobić każdy mężczyzna.

Noc, w której pękła koalicja

Chwilowy kryzys czy jednak rozpad? Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że różnice zdań w Zjednoczonej Prawicy sprowadzają się do tego, jak ma wyglądać rząd po zapowiadanej od wielu tygodni rekonstrukcji. Nocne głosowanie tzw. "Piątki dla zwierząt" zatrzęsło koalicją i ostatecznie potwierdziło brak jedności w obozie rządzącym.

Poemat o miłości

W piękny, słoneczny, jesienny dzień odbyło się posiedzenie Sejmu. Marek Suski wygłosił z mównicy wzruszający poemat "O miłości". Może już niedługo tomik sejmowej poezji trafi do księgarń, a tymczasem dzieło posła Prawa i Sprawiedliwości interpretowali Wojciech Zimiński i Wojciech Fiedorczuk.

Golenie Konfederacji

Czy to jeszcze polityka czy już kabaret? Janusz Korwin-Mikke obiecał, że nie zgoli brody dopóki trwa pandemia COVID-19. Najwyraźniej długa broda mu się znudziła, bo ogłosił koniec pandemii i dokonał aktu zgolenia zarostu przed kamerami. W uporaniu się z siwą brodą pomagała mu żona operując tradycyjnymi nożycami.

Wyrok

Sąd twierdzi, że to premier ponosi odpowiedzialność za nieprzeprowadzone wybory kopertowe ale posłowie PiS mają inne zdanie. Tymczasem rozkręca się spór wokół ustawy, która ma zwolnić urzędników z odpowiedzialności za decyzje podejmowane w związku z pandemią.

Istebna strefą wolną od..?

Putin dba o demokrację na Białorusi życząc powodzenia Aleksandrowi Łukaszence, politycy żyją rekonstrukcją rządu i ustawą o ochronie praw zwierząt tymczasem PiS chce przegłosować prawo działające wstecz.

Bosak za hodowlą zwierząt dla futer

Nikt nie przemawia tak pięknie, barwnie i rzeczowo jak Mateusz Morawiecki, tym razem o zatoczkach, chodnikach i rozwoju. Podsumowanie wydarzeń dnia przedstawiają bracia Jachimkowie.

Prezes na TikToku

Sobota upłynęła pod znakiem wystąpienia prezesa Prawa i Sprawiedliwości na jednym z najpopularniejszych mediów społecznościowych. Jarosław Kaczyński w towarzystwie naklejki z kotem namawia do poparcia projektu ustawy w sprawie zakazu hodowli zwierząt na futra. Tym samym zainicjował akcję #StopFurChallenge i nominował do niej m.in. premiera Mateusza Morawieckiego.

Młodość w dwóch odsłonach

Jarosław Gowin jest już chyba trochę znudzony serialem "Niekończące się rozmowy o rekonstrukcji". W przerwie między odcinkami przemawiał na spotkaniu z młodzieżówką partii w Warszawie, a potencjał sceniczny lidera Porozumienia fachowym okiem ocenił Tomasz Jachimek.

Rekonstrukcja jak Yeti?

Rekonstrukcja rządu to obecnie najczęściej wyszukiwane hasło w internecie. Spekulacje, rozmowy i plotki mnożą się wraz z kolejnymi długimi rozmowami i spotkaniami na Nowogrodzkiej. Marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu, planowana rekonstrukcja kojarzy się z mitycznym stworem Yeti. Czy słusznie?

Pasmo sukcesów technicznych

Po dość niefortunnej wypowiedzi Rzecznika Praw Dziecka o seksedukatorach i tabletkach na zmianę płci, Mikołaj Pawlak sprawozdał się z dotychczasowej działalności przed komisją senacką. Sukcesy Rzecznika są raczej natury technicznej - remont biura, przeprowadzka do nowego budynku, czy organizacja koncertu muzycznego dla dzieci...

Czy dzieci zaczną uprawiać magię?

Jacek Ozdoba z Ministerstwa Klimatu zachęca do zapoznania się z ofertą mediów prowadzonych przez Tadeusza Rydzyka. Idąc za radą ministra dzielimy się odkryciami z "Rozmów Niedokończonych".

PiS dla zwierząt

Cieszą się norki i szynszyle, bo Jarosław Kaczyński chce zmian w ustawie o ochronie praw zwierząt. Na razie jest projekt nowych przepisów tymczasem trwają negocjacje dotyczące rekonstrukcji rządu a Szymon Hołownia swoją zyskuje pierwszą "rękę" w Sejmie.

Rekonstrukcja Szkła Kontaktowego?

Obóz rządowy zapowiadaa wymianę ministrów i zmniejszenie ich liczby, trwają negocjacje dotyczące stanowisk, które toczą się oczywiście przy ul. Nowogrodzkiej.

Dobra nowina od ministra rolnictwa

Głodu nie będzie - ogłosił minister rolnictwa na Jasnej Górze. Co prawda nikt klęski głodu nie zapowiadał ale teraz możemy już być 100-procentowo pewni.

Wesoły szczeniak szuka domu

Ta wesoła, 3-miesięczna suczka chętnie trafi do domu z dziećmi. Lubi się bawić, jest ciekawa świata i energiczna.