Be or not 2B

Pan premier pięknie mówi, tylko jakoś mało konkretnie.

Dystans społeczny

Trzeba zachować dystans społeczny. W Szkle fotele ustawione są regulaminowo, 1,5 metra od siebie.

Izolacja kontrolowana

Braki w wyposażeniu służby zdrowia wylicza Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz "do jasnej ciasnej" apeluje do rządu o konkretne działania a Grzegorz Markowski i Krzysztof Daukszewicz pokazują jak można twórczo "nudzić się" w domu.

"Humor Andrusa ratuje nas od wirusa"

Walka z koronawirusem trwa na wszystkich frontach, brakuje testów, maseczek ale pomysłowość naszych widzów i inicjatywy obywatelskie są nieposkromione.

Spór o wybory

Jak wyglądają wybory samorządowe podczas pandemii, jak poseł Jarosław Kaczyński widzi najbliższe wybory prezydenckie i Władysław Kosiniak -Kamysz, kótry przestrzega przed realnym niebezpieczeństwem. Na koniec wspaniały pies, który czeka na swój dom.

Jak dobrze mieć sąsiada

Sąsiad który pomoże, zapyta czy coś się stało i można na niego zawsze liczyć to prawdziwy skarb.

90 czy 90%?

Szkoły są podobno przygotowane do nauczania na odległość. Pytanie tylko ile takich placówek edukacyjnych jest.

Wirtualna kampania

Kampania prezydencka ostro wyhamowała, niektórzy uważają że tylko Andrzej Duda ma wszelkie możliwości by ją prowadzić.

Chwila oddechu

Wszystkim przyda się trochę oddechu i poczucia humoru, a to zapewnią Michał Kempa i Wojciech Fiedorczuk

Pluto - miłość i nadzieja

Plutek jest psem z wypadku. Psiak potrafi bawić się zabawkami i bardzo szybko dostosowuje się do panujących warunków.

Pomysły na kwarantannę

Trochę optymizmu i rozrywki w trudnych czasach w wykonaniu Katarzyny Kwiatkowskiej i Grzegorza Markowskiego. No i Pluto, który czeka na nowy dom.

Zostań w domu i oglądaj Szkło

Obok walki z pandemią koronawirusa toczy się kampania prezydencka bez wyborców, przedsiębiorcy i artyści apelują do rządu o pomoc finansową a widzowie Szkła Kontaktowego pokazują jak można spędzać czas w domu.

Szkło w czasach zarazy

Informujemy, radzimy i przestrzegamy - jak zachować się w czasie pandemii żeby pozostać przy zdrowych zmysłach.

Problemy byłego Marszałka

Stanisław Karczewski ewidentnie nie może pogodzić się z faktem, że nie jest już Marszałkiem Senatu. Dlatego w niemal każdej wypowiedzi próbuje wykazać jak bardzo jego następca nie radzi sobie z funkcją którą pełni.

Ale wpadka! :D

Przed podłączeniem komputera do dodatkowego ekranu należałoby sprawdzić co na nim jest żeby nie musieć się potem wstydzić.

Zmiana planów

Wirus wymusza na kandydatach na prezydenta zmiany planów kampanijnych. Dlatego od teraz wielkie konwencje muszą ustąpić miejsca kameralnym spotkaniom.

Chrońmy się

Kontrole sanitarne na granicach, odwoływanie imprez masowych, w tym spotkań z wyborcami to środki, które mają zapobiec drastycznemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Gościnnie w Szkle Kontaktowym występuje Andrzej Duda, prezydent RP. Jeden posłów PiS porównuje go do Kazimierza Wielkiego a pani prezydentowa przemówiła ws. Polaków na wschodzie.

Misiek, lubi krótkie spacery i pieszczoty

Uwielbia ludzi i przebywanie w ich towarzystwie. Okazuje to swoimi wielkimi wdzięcznymi oczami i wtula się, oczekując głaskania. Kiedy do nas trafił bał się opuszczać swój boks, od niedawna wychodzi na spacery i bardzo to lubi.

Zaskakujący Dzień Kobiet w Szkle Kontaktowym

Kampania prezydencka w toku, tymczasem stażyści zostają zaskoczeni przez Katarzynę Kasię niespodziewana wizytą w studiu. Mimo szalejącego koronawirusa Władysław Kosiniak-Kamysz namawia do całowania dam w dłoń a Patryk Jaki okazuje się medioznawcą od lajfstajlu.

Prosto, zwięźle i logicznie

Nikt tak klarownie jak Jan Maria Jackowski nie wyjaśni problemów z którymi boryka się Prezydenta Andrzej Duda i opcji jakie przed nim stoją w sprawie dotacji dla mediów publicznych.

Kolej na Kolej+

Gdzie najlepiej podpisać nowelizację ustawy o transporcie kolejowym? Oczywiście na peronie nieczynnej stacji PKP.

Nie taki mały tygrys

Władysław Kosiniak-Kamysz został tygrysem i raczej nic już tego nie zmieni. Kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje, czy jest tygrysem dużym, czy też małym.

Nikt nie chce być Adrianem?

Co kraj to obyczaj, zasady higieny nie są jednakowe dla wszystkich. W Niemczech władza odmawia sobie wymiany uścisków dłoni, polski prezydent całuje urzędniczki po rękach. Rumieńców nabiera wyścig do fotela prezydenta, znacząca role zaczynają grac partnerzy życiowi kandydatów, pani Dudowa reprezentuje państwo milcząc - zapewnia rzecznik prezydenta.

Jaki naprawdę jest Władek?

Tygrys polskiej polityki należy do PSL, na imię mu Władysław i walczy o urząd prezydenta przy pomocy staropolskich przysłów. Andrzej Duda pociesz Polaków, że olej potaniał mimo, że ceny innych produktów poszły w górę no i jest 500+.

Dostojny pieszczoch

Wyluzowany dojrzały, 10-letni dżentelmen. Nosi modne umaszczenie marengo co sprawia, że wygląda dostojnie i poważnie ale to pieszczoch, który kocha zabawę i przytulanie.