W ogniu pytań

Po długich miesiącach medialnej nieobecności znów można było zobaczyć Stanisława Piotrowicza. Obecny sędzia Trybunału Konstytucyjnego zna się na przesłuchiwaniu i zadawaniu pytań, dlatego miał ich wiele do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wina Tuska

Kiedy Sławomir Nowak opuszcza areszt tymczasowy, a minister sprawiedliwości zadaje pytanie o związek pomiędzy decyzją sądu i wypowiedzią Donalda Tuska, to w Szkle Kontaktowym może paść tylko jedna odpowiedź...

Jacek szuka domu

Jacek jest dojrzałym, statecznym psem z królewskimi manierami. To ośmioletni moskiewski pies stróżujący. Nigdzie się nie spieszy, bo to, co miał wybiegać w swoim życiu, to już wybiegał. Teraz podąża spokojnie przez życie i też takich opiekunów szuka – spokojnych, którzy będą mogli poświęcić mu dużo czasu. Ten ośmiolatek szuka swojego nowego pana lub panią na wyłączność. Gwarantuje miłe towarzystwo i dużo miłości.

Kwiecień plecień

"Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata". To przysłowie idealnie opisuje zarówno obecną pogodę, jak również sytuację polityczną i społeczną w Polsce. Jest ciepło, ma być zimno, potem ciepło, a chwilę później znowu zimno. My się pytamy: kiedy możemy się spodziewać jakiejś względnej stabilizacji?

Apel Anny Dymnej

Osoby z niepełnosprawnościami często nie potrafią mówić. Ich los całkowicie zależy od siły rodzin i opiekunów, którzy się nimi zajmują oraz dobrej woli nas wszystkich. Dlatego w ich imieniu pani Anna Dymna zwróciła się z gorącą prośbą do ministra Michał Dworczyk i Ministerstwa Zdrowia.

Nadwątlona jedność Zjednoczonej Prawicy

Zjednoczona Prawica nie ma łatwego czasu, coraz częstsze konflikty mogą sugerować że zbliżamy się do przyspieszonych wyborów. Jarosław Gowin stara się jednak studzić emocje i prosi koalicjantów o najprostszą rzecz: rozmowę.

Widzowie dziękują medykom za ich pracę

W Dniu Pracowników Ochrony Zdrowia podziękowania medykom wysyłają widzowie z całej Polski. Tymczasem Jarosław Kaczyński w duchu "miłości bliźniego" nazywa opozycję parlamentarną rakiem a my pamiętamy o Dniu Bobra!

Rzeszów szczepi

Akcja szczepionkowa ma przyspieszyć nie tylko w Rzeszowie tymczasem sytuacja w Zjednoczonej Prawicy robi się mocno niestabilna. Czy będą przyspieszone wybory?

Reasumpcja Lanego Poniedziałku

Jak przebiega pandemiczny Lany Poniedziałek, kto się zaszczepił a kto jeszcze nie, czym żyje naród a czym władza dowiecie się dzięki subiektywnej relacji Tomasz Sianeckiego i Jerzego Iwaszkiewicza.

Świąteczne analizy

W niedzielę wielkanocną nie mogło zabraknąć kurczaczka i króliczka szkłowego.

Błąd Matrixa

Jak nazywa się wpadka lub zmiana decyzji w ostatniej chwili, bądź niekompetencja i zła komunikacja? Błąd systemu, jak w Matrixie.

W biegu

Ryszard Terlecki nie zwalnia tempa, odpowiedzi nadal udziela idąc ale teraz jakby jeszcze szybciej.

Mistrz riposty

W krajobraz obrad Sejmu wpisały się już potyczki słowne między Ryszardem Terleckim a Sławomirem Nitrasem. Z racji zajmowanej funkcji przewagę ma wicemarszałek Sejmu, ale nie tym razem.

Głos suwerena

Poza kampanią wyborczą politycy rzadko mają okazję spotykać się z wyborcami. Chyba, że nagrywają wypowiedź na ulicy. Wtedy może wydarzyć się wszystko.

Klara szuka nowego domu

Klara to wpatrzona w człowieka kotka, która uwielbia kiedy się ją głaszcze. Ma około 3, 4 lat i niestety nie znamy jej przeszłości. Została znaleziona na ulicy. Po jej zachowaniu i usposobieniu widać, że nie przeżyła zapewne złych wydarzeń w przeszłości. Jest bezproblemową kotką, która czeka obecnie na zabieg sterylizacji. Kontakt w sprawie adopcji: 664 821 160, Fundacja Znajdki koło Radzymina.

Dziki nie potrafią pływać?

Sławomir Izdebski powrócił po dłuższej nieobecności w mediach przypominając, że jego słowa sprzed lat się sprawdziły. A dziki, wbrew poglądowej opinii, jednak opanowały umiejętność pływania.

Doktryna odstraszania

Zastanawiamy się czy groźnych i poważnych min ma się przestraszyć wirus czy obywatele

Zaostrzanie obostrzeń

Czy można jeszcze bardziej zaostrzać już wcześniej zaostrzane? Otóż tak. Podczas konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że ze względu na najwyższe liczby zakażonych od początku pandemii, są zmuszeni wprowadzić nowe obostrzenia na dwa tygodnie. Od soboty nie skorzystamy już m.in. z salonów kosmetycznych i fryzjerskich, z obiektów sportowych, a w poniedziałek nie poślemy dzieci do przedszkola.

Ogólnoświatowa rozpoznawalność

O Prezydencie głośno jest nie tylko w Polsce. Przez jedno wydarzenie stał się postacią znaną na całym świecie, ale rozgłosu nie z takiego powodu Andrzej Duda zapewne by oczekiwał.

Znajdź różnice

Okienko transferowe w polityce trwa cały czas, tym razem barwy klubowe postanowiła zmienić Monika Pawłowska. Pytanie tylko jak pogodzić jej poglądy gdy była w Wiośnie z tymi, które będzie prezentowała w Porozumieniu?

Słowo na niedzielę

Ksiądz wie, że duża liczba testów przed Świętami to nie przypadek. Wie też, że testy PCR wykrywają wszystkie wirusy, więc nie tylko ten "popularny". A wszystko po to, by wywołać w ludziach strach. I to nie żart, duchowny mówi to na poważnie.

Fiona szuka nowego domu

Fiona to sznaucerka olbrzymia, która od 9 lat jest podopieczną Fundacji. Przez ten czas nikt się w niej nie zakochał. Fiona szuka domu z ogródkiem w którym, w słoneczne dni, chętnie leniuchowałaby leżąc na słońcu. Ma problemy z łapkami: te przednie są nieco krótsze przez co ma problem z chodzeniem. Kocha ludzi, inne pieski już trochę mniej. Kontakt w sprawie adopcji: 664 821 160, Fundacja Znajdki koło Radzymina.

"Morsem być!"

Zima się kończy, ale jeszcze jest czas by pomorsować. Jak nie w jeziorze czy morzu, to na śniegu w ogródku.

Władza ludowa oczami Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda brał udział w obchodach wydarzeń bydgoskich marca 1981 roku. Podczas swojego przemówienia chciał przekazać słuchaczom, co dla niego oznacza władza ludowa. Czy to się mu udało?

Nieład

Miał być "Nowy ład", jednak póki co zostaje po staremu.

Nowa Lewica

Serial pod tytułem łączenie lewicy oficjalnie dobiegł końca. Formanie pojawił się nowy byt polityczny: Nowa Lewica.

Rodzina na swoim

Jak wyliczył Cezary Tomczyk w sejmie, PiS bardzo dobrze realizuje program Rodzina na swoim.

Fajny ten Michał

Pewnie się Michał zarumienił, dobrze ze miał makijaż telewizyjny...

Analiza porównawcza

Co ma wspólnego sprawa Pawła Adamowicza i Daniela Obajtka? Kazimierz Smoliński zauważył analogię i postanowił podzielić się nią z Narodem.