2 miliardy na Szkło Kontaktowe

Senator Bogdan Zdrojewski zgłosił śmiały pomysł dofinansowania dla Szkła Kontaktowego. Elżbieta Witek ogłasza termin wyborów, które rozwiążą problem "mieszkańca Pałacu Prezydenckiego" - twierdzi Małgorzata Kidawa-Błońska.

Dwa miliardy złotych dla Szkła Kontaktowego?!

Gdzie w telewizji jest misja publiczna? Senator Bogdan Zdrojewski nie ma wątpliwości, że znajdziemy ją w Szkle Kontaktowym a nie w TVP. W związku z tym powinniśmy otrzymać 2 miliardy złotych z Budżetu Państwa. Czy tak się stanie?

Oskarżenie Pawła J.

Paweł Juszczyszyn "brnie w to samo, (...) występuje jako celebryta" dlatego spotkała go kara ze strony Izby Dyscyplinarnej.

Ściąganie "pasków Kurskiego"

Prezydent Francji otwarcie mówi, że nie podoba mu się to co polski rząd próbuje zrobić z wymiarem sprawiedliwości. Mateusz Morawiecki zapewnia, że lepiej zna się na wartościach europejskich. Nie wiemy kto kogo uczył posługiwać się widelcem podczas oficjalnego obiadu. Jednak hitem tego programu jest wystąpienie Jacka Kurskiego.

Rycerz wyborczy

Beata Kempa, wybitna posłanka do europarlamentu twierdzi, że wyjście z Unii Europejskiej to pomysł opozycji. Katarzyna Kwiatkowska ma propozycje odpowiadającą strategii Andrzej Dudy, który nie zgadza się na obce języki. Robert Biedroń zaś zamienia procenty na pszczyńską kranówkę.

Brexit

Wielka Brytania opuściła Unię Europejska, kto będzie następny?

Niczego nie będzie

Sędzia Sądu Najwyższego cytujący Krzysztofa Kononowicza, tego jeszcze nie było.

Daukszewicz na pasku

W tym pikantnym, według polityków programie, pokazujemy Andrzeja Duda. Prezydent RP ale także mistrz stund-upu, który tym razem zaszczyca żartem kolejarzy. Tymczasem lewica wyjaśnia na czym polega"nowy level bezczelności" w polskim sądownictwie a Grzegorz Markowski przeprowadza pierwszy w tym roku wywiad ze śniegiem.

Ryszard przyłapany

Zbigniew Ziobro "w geście dobrej woli" proponuje kompromis pani komisarz Verze Jurovej. Andrzej Duda zaczyna ocieplać swój wizerunek a nuncjusz apostolski chwali polski Senat. Tymczasem Ryszard Czarnecki zostaje przyłapany na kłamstwie.

Plany na najbliższą przyszłość

Nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej przedstawił priorytety na najbliższe miesiące. Pracy jest dużo, a stawka większa niż kiedykolwiek.

Bracia Jachimek zapraszają na Szkło Kontaktowe

Realizując hasło "rodzina swoim" zapraszamy na debiut braci Jachimków. To pierwszy raz Tomasz Jachimka w roli redaktora prowadzącego program. Szymon Jachimek pierwszy raz występuje jako komentator w Szkle Kontaktowym. Jachim brothers zapraszają na przegląd najbardziej osobliwych wydarzeń dnia.

Dumka - szacowna filozofka szuka rodziny

Urocza dojrzała psia dama na swą emeryturę została pozbawiona domu i bezpieczeństwa. Świat się zawalił pod jej łapkami. Nie mogła uwierzyć, że jest zdana na zły los i nikt jej nie pomoże.

Dura lex sed lex?

Twarde prawo, lecz prawo. To stara rzymska zasada uznawana przez wieki, do czasu...

Szkło od kuchni

Na sukces Szkła pracuje wiele osób, raz na jakiś czas jest okazja żebyście nas zobaczyli.

Orędzie urodzinowe

Wojciech Zimiński Prezydentem jeszcze nie jest, ale postanowił wygłosić orędzie do Narodu.

"Dyktaturka"

Mamy dla Was prezent, nowy wiersz Krzysztofa Daukszewicza. Futurystyczny, ale może nie do końca.

Reżyser

Borys Budka wie jak robi się telewizję, wie co jest potrzebne by dobrze wyjść przed kamerą.

Nie tym razem

Podróż sędziego Juszczyszyna do Warszawy może już być jedynie podróżą turystyczną. Sejm nie pokaże list do KRS, bo cofnięto sędziemu delegację.

Milczenie jest szansą

Leszek Miller ciągle w formie. Znowu udało mu się stworzyć maksymę wartą zapamiętania. Plecomówca Ryszard Terlecki nie pamięta kim jest Banaś ale Szkło Kontaktowe spieszy z pomocą i przypomina.

Czas przemówień

Jak przemawia Andrzej Duda to milkną nawet świerszcze. Na przegląd wiekopomnych fragmentów polityków zapraszają Wojciech Zimiński i Wojciech Fiedroczuk. Kandydat na fotel prezydenta Robert Biedroń też szlifuje zdolności oratorskie ale do Andrzeja Dudy jeszcze mu daleko, oceńcie sami.

Elegancki Topik

Mały, młody elegancik w garniturku, białej koszuli i skarpetkach. To łagodny, subtelny pies o bardzo komunikatywnej naturze, lubiący pieszczoty i zawsze na nie gotowy. Prześlicznie chodzi na smyczy, na spacerach jest ciekawy świata i otwarty na poznawanie różnych nowinek.

Dyrygent

Prezydent lubi krzyczeć podczas swoich wystąpień. A jeżeli dodamy do tego gestykulację to można odnieść wrażenie, że Andrzej Duda jest zawodowym dyrygentem.

"Nowy zamach na naszą suwerenność"

Jarosław Kaczyński po dłuższej nieobecności postanowił podzielić się przemyśleniami dotyczącymi suwerenności i niepodległości Polski. Wszystko z troską o to, by odeprzeć nowy zamach.