Poznań

Policjanci przyjechali do awantury, miał ich pobić żołnierz

Poznań

ShutterstockMężczyzna zaatakował policjantów

Prokuratura Rejonowa w Żarach (woj. lubuskie) wszczęła śledztwo ws. pobicia dwóch policjantów na służbie. Funkcjonariuszy zaatakował młody, rosły i wysportowany mężczyzna– poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Fąfera.

Jako pierwsza informację o pobiciu funkcjonariuszy podała we wtorek "Gazeta Lubuska". Napisała, że sprawcą jest zawodowy żołnierz, zawodnik sportów walki.

- Napastnik został zatrzymany i niebawem będzie przesłuchany w charakterze podejrzanego. O tym, jakie usłyszy zarzuty, zadecyduje m.in. opinia biegłego co do obrażeń, jakich doznali pokrzywdzeni funkcjonariusze. U jednego z nich jest podejrzenie złamania nosa – powiedział Zbigniew Fąfera.

Wezwano ich do awantury

Do zajścia doszło w poniedziałek wieczorem w Lubsku. Patrol policji został wezwany do domowej awantury. Kiedy funkcjonariusze weszli do pomieszczenia, zaatakował ich rosły mężczyzna. Obaj zostali przez niego pobici. Napastnika udało się obezwładnić i zatrzymać dopiero po wezwaniu posiłków.

- Na razie nie znamy dokładnego przebiegu tego zajścia. Więcej będzie można powiedzieć po dalszych ustaleniach, m.in. przesłuchaniu świadków, pokrzywdzonych i samego sprawcy – dodał rzecznik.

Autor: FC / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości