W Poznaniu będzie dwa razy więcej kontrolerów

TVN24

TVN24 | TVN24W poznańskich środkach komunikacji miejskich bilety sprawdza 30 kontrolerów

Za kilka miesięcy w poznańskich autobusach i tramwajach bilety sprawdzać będą kontrolerzy z prywatnej firmy. ZTM ogłosił właśnie przetarg w tej sprawie.

Nie oznacza to jednak, że ZTM odda całkowicie sprawdzanie biletów w prywatne ręce. - Ogłosiliśmy przetarg na przeprowadzenie kontroli w naszych pojazdach. Będą je równolegle przeprowadzali nasi pracownicy i firma zewnętrzna, którą wybierzemy – mówi Zdzisława Andrzejewska, z-ca dyrektora ZTM w Poznaniu.

Aktualnie w poznańskich środkach komunikacji miejskich bilety sprawdza 30 kontrolerów zatrudnionych przez ZTM. Prywatna firma ma zatrudniać kolejnych 30 kontrolerów.

"Prywatne kontrole" już w tym roku

Firmy, które są zainteresowane udziałem w przetargu mają czas na składanie wniosków do 4 marca.

– Jeśli po ogłoszeniu wyników nie będzie odwołań, zewnętrzna firma powinna rozpocząć kontrole pod koniec trzeciego kwartału tego roku – zapowiada Andrzejewska.

Uczą się na błędach

W poznańskich autobusach i tramwajach bilety kontrolowali już pracownicy prywatnej firmy. Jednak po wielu skargach pasażerów rozwiązano z nią umowę. - Takie ryzyko zawsze wchodzi w grę. W umowie będzie klauzula pozwalająca nam zerwać umowę - dodaje Andrzejewska.

Autor: mm/fc / Źródło: TVN 24 Poznań