Na A2 przewrócił się tir. Odblokowano trasę w kierunku Warszawy

TVN24 | Poznań

Aktualizacja:
Autor:
aa/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Samochód ciężarowy przewrócił się na A2Kontakt 24
wideo 2/4
Kontakt 24Samochód ciężarowy przewrócił się na A2

Na autostradzie A2 na odcinku Poznań-Września przewrócił się tir. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Przez kilka godzin była zablokowana trasa w stronę Warszawy. Teraz ruch powinien się już odbywać bez zakłóceń.

Odblokowano autostradę A2 na odcinku Poznań-Września w stronę Warszawy. We wtorek o godz. 6 na 175. kilometrze trasy przewrócił się tam samochód ciężarowy.

Pierwsze informacje otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Dyżurny punktu informacji drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA podał, że zdarzenie miało miejsce na wysokości miejscowości Tulce. Nie ma żadnych informacji dotyczących osób poszkodowanych.

- Doszło do wywrócenia się ciągnika siodłowego z naczepą, na której znajdował się ładunek kilkunastu ton profili aluminiowych. Ta ciężarówka tak nieszczęśliwie wywróciła się, że zablokowała całkowicie przejazd w kierunku Warszawy. Na razie nie wiemy, co było przyczyną tego wypadku, będziemy to badać - poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Policja wyznaczyła objazdyPaweł/ Kontakt 24

Na A2 ruch udało się przywrócić dopiero około godz. 13. Nie było to takie łatwe, ponieważ trzeba było ciężarówkę postawić na koła i przeładować towar, który wiozła.

Do czasu usunięcie pojazdu obowiązywał wyznaczony przez policję objazd zablokowanego odcinka z węzła Poznań Krzesiny przez Poznań do drogi krajowej nr 92, następnie do węzła Kostrzyn i drogą S5 do węzła Poznań Wschód na autostradę.

Ciężarówka przewróciła się na A2 koło PoznaniaNa autostradzie A2 na odcinku Poznań-Września przewrócił się tir. Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Zablokowana jest trasa w stronę Warszawy. Policja wyznaczyła objazdy.TVN24

Autor:aa/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24