Poznań

Orzechy dla niedźwiedzi. Zoo prowadzi zbiórkę

Poznań

Nowe ZOO w PoznaniuNiedźwiedzie brunatne jesienią zasilą szeregi poznańskiego Nowego ZOO

Dobiega końca budowa poznańskiej niedźwiedziarni. Jesienią do Nowego ZOO mają trafić trzy niedźwiedzie brunatne. Ogród już przygotowuje się na przybycie nowych rezydentów i specjalnie dla nich zorganizował zbiórkę orzechów.

- Niedźwiedzie będą miały zapewnione wspaniałe warunki bytowania, opiekę i odpowiednie wyżywienie – informują pracownicy Nowego ZOO.

Każdy może nakarmić

Niedźwiedzie menu jest bardzo bogate. Zawiera pokarm pochodzenia zwierzęcego oraz roślinnego. W jedzeniu pomaga zwierzętom szczególne uzębienie, przystosowane do diety wszystkożercy: mocne kły, oraz potężne, trące trzonowce. - W naturalnych warunkach niedźwiedź nie pogardzi: owocami leśnymi, bulwami, roślinami trawiastymi, ziarnami, owadami, rybami, żabami, ptakami, jajami, mięsem ssaków - od drobnych gryzoni po jelenie i nawet bydło - oczywiście nie zapominając o miodzie - wielkim przysmaku niedźwiedzi – wymieniają opiekunowie zwierząt.

W zróżnicowanej diecie znajdują się również orzechy. Ich zbiórkę rozpoczęło właśnie Nowe Zoo. - Orzechy mogą być włoskie i laskowe. Podarować je można przy głównym wejściu. Za wszelkie dary będziemy bardzo wdzięczni – mówi Marta Grześkowiak, opiekunka Działu Dydaktycznego Nowego ZOO. - Jest to co prawda dodatek do niedźwiedziej diety, ale bardzo pożyteczny – dodaje.

Zwierzęta będą, ale ukryte

Tymczasem nowy pawilon dla niedźwiedzi jest już w ostatniej fazie budowy. Trwają prace wykończeniowe. – Do końca września budynek ma być gotowy. Niedźwiedzie przyjadą prawdopodobnie w drugiej połowie października, lecz jest to na razie nieoficjalny termin – deklaruje Maja Szymańska–Łukszo, przyszła opiekunka niedźwiedziarni. – Niestety nie będzie można ich od razu podziwiać, potrzebują czasu na aklimatyzację. Oficjalna prezentacja ma się odbyć w maju - kończy.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Autor: ib, fc / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Nowe ZOO w Poznaniu

Pozostałe wiadomości