TVN24 | Poznań

Ruszy pilotażowy punkt powszechnych szczepień

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
PAP, TVN24
Kampania szczepień w Polsce
Kampania szczepień w PolsceTVN24
wideo 2/4
TVN24Kampania szczepień w Polsce

W przyszłym tygodniu w Krotoszynie (woj. wielkopolskie) ruszy pilotażowy punkt szczepień powszechnych. Jak podaje urząd wojewódzki, dziennie będzie mogło się tam zaszczepić 520 osób. - Powstanie kolejnych punktów zdecydowanie przyspieszy walkę z pandemią - wskazuje wojewoda Michał Zieliński.

W Krotoszynie (woj. wielkopolskie) powstanie pilotażowy punkt szczepień powszechnych. Taką decyzję podjął wojewoda wielkopolski oraz dyrektor oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu. Punkt będzie zlokalizowany w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Olimpijskiej. Według wstępnych założeń, w tym miejscu możliwe będzie zaszczepienie 520 osób dziennie. OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

W środę Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego podał, że z analiz NFZ wynika, że powiat krotoszyński, przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych punktów szczepień, "potrzebuje powyżej 25 tygodni na zaszczepienie całej swej populacji mieszkańców. To najniższy ze wskaźników w Wielkopolsce" – zaznaczył.

Pilotażowy punkt ma rozpocząć działalność w przyszłym tygodniu. Jego obsługą zajmą się medycy ze szpitala powiatowego w Krotoszynie. 

W Wielkopolsce działa już 518 punktów szczepień populacyjnych. Punkty szczepień powszechnych w Wielkopolsce zostaną uruchomione na podstawie analizy przeprowadzonej przez NFZ i mają odpowiadać rzeczywistym potrzebom ludności w powiatach.

"Dziękuję samorządowi Krotoszyna oraz wszystkim samorządowcom z Wielkopolski za współpracę w realizacji Narodowego Programu Szczepień. Powstanie kolejnych punktów zdecydowanie przyspieszy walkę z pandemią. Jeżeli tylko dostawy szczepionek do Polski odbędą się zgodnie z planem, będziemy gotowi zaszczepić każdego chętnego Wielkopolanina" - napisał w mediach społecznościowych Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.

Autor:aa/gp

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: WUW

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości