TVN24 | Poznań

Zmieniał pas, zderzył się z ciężarówką, a ta wjechała w dom

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Dębe. Ciężarówka wjechała w domOSP KSRG Lubasz
wideo 2/5
OSP KSRG LubaszDębe. Ciężarówka wjechała w dom

Brak poszkodowanych, ale po kolizji renault z ciężarówką poważnie uszkodzony został dom. Drugi z pojazdów zjechał bowiem z drogi i wjechał w pobliski budynek. Strażacy przez kilka godzin pracowali przy usunięciu pojazdu.

W sobotę, tuż przed godziną 22, doszło do groźnie wyglądającej kolizji w miejscowości Dębe (woj. wielkopolskie) na trasie Czarnków-Lubasz. Samochód ciężarowy zjechał z drogi i uderzył w pobliski dom jednorodzinny. Pojazd dosłownie wbił się w ścianę budynku, tworząc wielką wyrwę. - Kierujący renault wykonał nieprawidłowy manewr zmiany pasa ruchu i zderzył się bocznie z pojazdem ciężarowym. W wyniku zderzenia kierujący pojazdem ciężarowym wjechał w szczyt budynku mieszkalnego. Nikt nie odniósł obrażeń - poinformowała asp. Karolina Górzna-Kustra z policji w Czarnkowie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Ciężarówka wjechała w budynekOSP KSRG Lubasz

- Od godziny 21.56 do 5.48 na miejscu pracowali strażacy, Łącznie zadysponowano cztery zastępy - przekazał dyżurny straży pożarnej.

Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzeniaOSP KSRG Lubasz

Mandaty dla obu kierowców

- W pierwszej fazie interwencji trzeba było zabezpieczyć miejsce zdarzenia oraz zająć się zbiornikiem paliwa ciężarówki. Został on uszkodzony i paliwo dość szybko wyciekało. Pod koniec działań pomagaliśmy służbom usunąć pojazd z budynku - powiedział mł. kpt. Artur Kłos, rzecznik straży pożarnej w Czarnkowie.

Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi. Kierowca ciężarówki za nieprawidłowe wyprzedzanie, a kierowca auta osobowego za spowodowanie kolizji. Stan techniczny uszkodzonego budynku oceni inspektor nadzoru budowlanego.

Wyrwa po ciężarówceOSP KSRG Lubasz

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: OSP KSRG Lubasz

Pozostałe wiadomości