Pomorze

Uratowali maleńkie kotki. "Gdy nas zobaczyły, zaczęły miauczeć wniebogłosy"

Pomorze

[object Object]
Kotki zostały porzucone w lesie. Teraz wszystkie mają domyNadleśnictwo Stare Jabłonki
wideo 2/2

Strażnicy Leśni znaleźli pięć maleńkich kociaków. Były zmarznięte i wyczerpane. – Nie mogliśmy ich zostawić w lesie. Nie przetrwałyby kolejnej nocy – mówią. Gdy zastanawiali się, co z nimi zrobić, zatrzymał się samochód, jadący pobliską drogą. Wtedy historia nabrała tempa.

31 października. Strażnicy Leśni z Nadleśnictwa Stare Jabłonki w województwie warmińsko-mazurskim jak co dzień są na rutynowym patrolu, gdy niespodziewanie zauważają ruch w przydrożnym rowie. – Zatrzymaliśmy się, by sprawdzić, co to – relacjonuje pan Piotr Karwowski, jeden ze strażników. – Znaleźliśmy pięć maleńkich kociaków ukrytych w gęstym listowiu. Gdy nas zobaczyły, zaczęły miauczeć wniebogłosy – przypomina sobie.

- Nie mogliśmy ich zostawić. Pośród tylu zagrożeń tak bezbronne stworzenia nie przetrwałyby kolejnej nocy – przekonuje Paweł Garwoliński, Komendant Posterunku Straży Leśnej w Starych Jabłonkach. Gdy strażnicy zastanawiali się, co z kotkami zrobić, przy drodze zatrzymał się samochód. Wysiadła z niego młoda kobieta, która, jak sama mówi, widząc zmartwione miny strażników, zaoferowała pomoc.

Malina terapeutka

- Okazało się, że to pani Anita Osowska. Osoba o wielkim sercu. Pomogła znaleźć kociakom domy. W tym jeden bardzo wyjątkowy – opowiada Anna Paprocka z Nadleśnictwa. Jedna z kotek trafiła do Mojego Domu Na Sielskiej, ośrodka pomocy dla osób w podeszłym wieku i przewlekle chorych, gdzie pani Anita jest terapeutką zajęciową.

- Ochrzciliśmy ją Malina. Jest niezastąpiona w terapii. Już samą swoją obecnością sprawia, że wszyscy się uśmiechają. Działa kojąco, rozbawia – opowiada nam pani Anita. – Muszę jej tylko pilnować, żeby nie stała się grubym kotem, bo wszyscy ją dokarmiają – żartuje.

Malinka podobno ma niespożyte pokłady energii, jak na małego kota przystało, i zaraża nią innych. "Znacie powiedzenie "Dobro zawsze powraca"? My możemy śmiało stwierdzić, że nie dość, że powraca, to ze zwiększoną mocą"– tak Nadleśnictwo spointowało historię kotków na swoim portalu internetowym.

Stare Jabłonki obfitują w tereny leśne | Google Maps

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa//ec / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Nadleśnictwo Stare Jabłonki | Anna Paprocka

Pozostałe wiadomości