Skradzionym autem wjechali do sklepu jubilerskiego, spakowali towar warty trzy miliony i zniknęli

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Zatrzymano podejrzanych o udział w grupie okradającej jubilerów w Polsce i Niemczech
Zatrzymano podejrzanych o udział w grupie okradającej jubilerów w Polsce i NiemczechTVN24
wideo 2/10
TVN24Zatrzymano podejrzanych o udział w grupie okradającej jubilerów w Polsce i Niemczech

Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz pomorscy policjanci zatrzymali dziesięć osób, które mają należeć do grupy okradającej niemieckich jubilerów. Sześciu z zatrzymanych trafiło do aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia.

Jak przekazała podkomisarz Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, sprawa gangu okradającego jubilerów w Niemczech i Polsce ruszyła w kwietniu tego roku. Wtedy wspólnie z funkcjonariuszami Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn – mieszkańców województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Chcieli oni sprzedać luksusowe zegarki i biżuterię warte 600 tysięcy złotych, zrabowane między innymi 20 kwietnia ze sklepu jubilerskiego w Lipsku w Niemczech. Znaleziono także przy nich broń oraz znaczną ilość gotówki. Wtedy dowody pozwoliły na postawienie im zarzutów paserstwa.

Zdjęcia z zatrzymania podejrzanych o włamania do jubilerów
Zdjęcia z zatrzymania podejrzanych o włamania do jubilerów04.10 | Funkcjonariusz Straży Granicznej oraz pomorscy policjanci zatrzymali dziesięciu obywateli Polski, którzy mieli być częścią szajki okradającej niemieckich jubilerów, a potem sprzedających łup na czarnym rynku. Sześciu z zatrzymanych trafiło do aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia.KWP w Gdańsku

Grozi im 10 lat więzienia

Kradzież w Lipsku pokazuje sposób działania grupy. Skradzionym samochodem wjechali oni do sklepu, taranując zabezpieczenia. Potem sprawcy błyskawicznie spakowali towar warty trzy miliony złotych i zniknęli.

Policjanci kontynuowali śledztwo i pod koniec września zatrzymali kolejnych pięciu mieszkańców Pomorza w wieku od 21 do 41 lat. – Zabezpieczono przy nich między innymi nośniki danych, telefony komórkowe, karty płatnicze, a także narzędzia mogące służyć do włamań: młotki, łomy i obcinacze do rur – relacjonuje podkom. Kamińska.

Funkcjonariusze uważają, że wraz z jedną z osób zatrzymanych w kwietniu to ci mężczyźni dokonali kradzieży między innymi do salonu jubilerskiego w jednym z gdańskich centrów handlowych.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Na wniosek prokuratora tych sześciu mężczyzn, decyzją sądu, trafiło na trzy miesiące do aresztu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Jak podkreślają policjanci, sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku

Pozostałe wiadomości