"Łubu dubu" w Pucku. W centrum stanęła szafa z "Misia"

Pomorze

TVNSzafa w Pucku

W centrum Pucka stanęła szafa, na wzór tej słynnej z kultowego filmu "Miś". Od dziś każdy mieszkaniec będzie mógł do niej zaśpiewać swoje "Łubu dubu".

Szafa z wbudowanym mikrofonem i guzikiem przez miesiąc będzie zachęcała mieszkańców Pucka do aktywnego działania. Do nagrania zachęcać będzie chodzący po ulicy duży biały miś.

- Chcemy, żeby mieszkańcy Pucka stali się aktywni. Oni najlepiej wiedzą o problemach i pozytywach życia w mieście. Dzięki szafie będą mogli powiedzieć o wszystkim, na co maja ochotę – mówi Arkadiusz Gawrych, prezes fundacji Pozytywne Inicjatywy.

Jak tłumaczy, wystarczy nacisnąć czerwony przycisk i powiedzieć swoje spostrzeżenia, potem znów nacisnąć przycisk. Nagrania będą przekazywane władzom. – Musza wiedzieć co gryzie mieszkańców. Mamy nadzieje, że inicjatywa przyniesie pozytywne skutki. To w końcu wszystko dla dobra miasta – dodaje Gawrych.

„Z przyjemnością się wsłuchamy”

Inicjatywę popierają zarówno mieszkańcy jak i władze Pucka. Liczą też na jej skuteczność. - Bardzo podoba mi się ten projekt. Może to cos pomoże, bo zapytania do burmistrza na stronie internetowej nie działają. A tak wszystko będzie nagrane i łatwo dostępne. Mam nadzieję, że poskutkuje i będą pozytywne zmiany – mówiła pani Janina, mieszkanka Pucka.

- Spodziewam się oczywiście w większości krytycznych komentarzy. Myślę, że ten, kto miałby do powiedzenia coś pozytywnego, w ogóle nie zabrałby głosu – mówi Zenon Dettlaff, wiceburmistrz Pucka. - Najczęściej zapewne będzie słychać głosy o niedoskonałościach miasta. Chociaż mam nadzieję, że nie wszystkie nagrania będą aż tak krytyczne. Jeśli nagrania zostaną nam dostarczone, to oczywiście z przyjemnością się w nie wsłuchamy - dodaje.

Obiecuje też, że każdy realny projekt ma szansę realizacji i zastrzega, że ostateczne działanie zależy od dostępności środków w budżecie i decyzji Rady Miasta.

Autor: ws / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: TVN