Pomorze

Cztery drogi do wolności. Wystawa w Gdańsku

Pomorze

ECSWystawa Solidarność – Dialog – Wolność – Zwycięstwo

"Czasy przełomu" - taki tytuł nosi wystawa pokazująca wydarzenia w Europie Środkowo-Wschodniej, które umożliwiły zmianę systemu komunistycznego na demokratyczny w końcówce lat 80. i na początku 90. Archiwalne zdjęcia i plakaty będzie można oglądać 4 czerwca na placu Solidarności w Gdańsku.

W 25. rocznicę wyborów parlamentarnych 4 czerwca 1989 roku, symbolicznie świętujemy nowy początek wolności i demokracji w Polsce.

Europejskie Centrum Solidarności z tej okazji organizuje wystawę plenerową, która pokazuje pokojowe przemiany będące dziełem ruchów społecznych, organizacji i indywidualnych działań Polaków, którzy spotkali się w 1980 roku w Solidarności.

Solidarność – Dialog – Wolność – Zwycięstwo

Ekspozycja będzie umieszczona na czterech filarach z hasłami kolejnych przemian. Archiwalne zdjęcia i plakaty prezentowane będą kolejno jako ścieżka: solidarności, dialogu, wolności i demokracji – do zwycięstwa, jakie stało się udziałem Polski w czerwcu 1989 roku.

Upamiętnione zostaną na niej również aktualne wydarzenia na Ukrainie.

Ekspozycja jest też zapowiedzią wystawy stałej ECS, która znajdzie się w nowej siedzibie. Prezentowana będzie od 4 czerwca do końca września 2014 r.

Archiwalne zdjęcia i plakaty będzie można oglądać 4 czerwca na Placu Solidarności w Gdańsku:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: ws/mz / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: ECS

Pozostałe wiadomości