Minister zabiera głos "w nawiązaniu do sytuacji z Wydmin"

Polska

Aktualizacja:
W Wydminach koło Giżycka reaktywowano posterunek policjitvn24
wideo 2/2

Internauci żartują z wizyty wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego w Wydminach, gdzie w poniedziałek reaktywował posterunek policji. Chodzi o specjalne traktowania wiceszefa resortu. "Trzeba było postawić słupki przed przejściem dla pieszych i postawić policjanta z drogówki, bo przechodzi osoba niemogąca unieść parasola" - napisał jeden z internautów na Twitterze. Wieczorem, również za pomocą Twittera, do sprawy odniósł się sam Zieliński.

Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński w Wydminach koło Giżycka (województwo warmińsko-mazurskie) otworzył reaktywowany po pięciu latach posterunek policji. Posterunek w Wydminach zlikwidowano 1 lipca 2012 roku.

"Nie może unieść parasola"

Internauci opublikowali na Twitterze wykonane przez reportera "Gazety Olsztyńskiej" zdjęcie z wizyty Zielińskiego w Wydminach. Widzimy na nim rozstawione na jezdni pachołki i posła PiS, za którym ktoś niesie parasol. Nad bezpiecznym przejściem wiceministra czuwa także umundurowany funkcjonariusz, który zamyka ulicę przemierzaną przez Zielińskiego.

"Trzeba było postawić słupki przed przejściem dla pieszych i postawić policjanta z drogówki, bo przechodzi osoba niemogąca unieść parasola" - napisał internauta na Twitterze.

Na innym zdjęciu widzimy z kolei mieszkańców Wydmin przyglądających się uroczystości. "Mieszkańcy Wydmin podziwiali dzisiaj ministra, bo na wsi to rzadkość zobaczyć kogoś takiego" - dodał internauta.

"Ten to ma klawe życie. Zastanawia natomiast postawa niosącego parasol. Nie czuje kompromitacji siebie w roli parasolowego?" - pytał inny internauta.

Na innym ze zdjęć wiceminister Zieliński został zestawiony na fotografiach z królową brytyjską Elżbietą II, która została sfotografowana, kiedy szła pod niesionym samodzielnie parasolem. "Księżniczka Zieliński i Królowa Elżbieta" - skomentował to porównanie internauta.

Komentarz Zielińskiego

We wtorek wieczorem do sprawy za pomocą Twittera odniósł się sam Zieliński. "W nawiązaniu do sytuacji z Wydmin: w przyszłości zwrócę uwagę, aby takie okoliczności nie miały miejsca" - napisał na swoim profilu.

Autor: kb//now / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Sławomir Kędzierski/gazetaolsztynska.pl