Terlecki: czytałem opinię rzecznika TSUE, ale my uważamy, że wszystko jest w porządku

[object Object]
Terlecki: czytałem opinię rzecznika TSUE, ale my uważamy, że wszystko jest w porządkutvn24
wideo 2/35

Szanujemy rozmaite opinie, rozmaite zdania, ale niekoniecznie musimy się nimi przejmować - powiedział wicemarszałek Sejmu (PiS) Ryszard Terlecki. Skomentował w ten sposób czwartkową opinię rzecznika generalnego TSUE dotyczącą nowej Krajowej Rady Sądownictwa i wyłonionej przez nią Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. - My uważamy, że wszystko jest prawidłowo i wszystko jest w porządku - dodał Terlecki.

Rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał w czwartek opinię na temat nowej, powoływanej przez polityków Krajowej Rady Sądownictwa, w której stwierdził, że "sposób powoływania członków KRS ujawnia nieprawidłowości, które mogą zagrozić jej niezależności od organów ustawodawczych i wykonawczych".

OPINIA RZECZNIKA TSUE. CZYTAJ WIĘCEJ >

Z tego powodu, jak ocenił, Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego, której sędziowie są wybierani przez KRS, "nie spełnia wymogów niezawisłości określonych w prawie Unii".

Terlecki: szanujemy rozmaite opinie, rozmaite zdania

Wicemarszałek Sejmu z Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki rozmawiał krótko z dziennikarzami na sejmowym korytarzu. Zapewnił, że "rząd z pewnością będzie analizować" opinię rzecznika TSUE.

- Zobaczymy, jaki będzie wynik tej analizy. Pamiętajmy, że to jest opinia, a nie decyzja - zaznaczył. Na sugestię, że bardzo często opinie rzecznika generalnego TSUE są tożsame z wyrokami trybunału, wicemarszałek odparł: - Niekoniecznie.

Kiedy reporter TVN24 odczytał fragment opinii rzecznika Trybunału Sprawiedliwości UE, Terlecki powiedział: - Tak, czytałem. Ale my uważamy, że wszystko jest prawidłowo i wszystko jest w porządku. - Szanujemy rozmaite opinie, rozmaite zdania, ale niekoniecznie musimy się nimi przejmować - dodał.

Autor: ads//now / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości