Polska

Podejrzany o zabójstwo 18-latki zatrzymany

Polska

TVN24.plLubelska Policja (Janusz Wójtowicz) o zatrzymaniu zabójcy

Lubelska Policja zatrzymała 26-letniego Sławomira S. podejrzewanego o zabójstwo i zgwałcenie 18-letniej dziewczyny w noc sylwestrową w Suchowoli. Zabarykadował się w domu. Trzeba było wyważyć drzwi i go obezwładnić.

- Mieszkańca powiatu Włodawskiego zatrzymano w czwartek wieczorem. Gdy policjanci wyważyli drzwi jego domu, trzymał w ręce nóż, w drugiej kabel elektryczny - powiedział TVN24 Janusz Wójtowicz z lubelskiej policji.

Zabójcę wytypowano na podstawie pochodzących z monitoringu zdjęć samochodów które stały feralnego dnia przed dyskoteką. Dość długo ustalano numer rejestracyjny samochodu którym odjechał on z Suchowoli. Po ustaleniu adresu właściciela pojazdu policjanci natychmiast postanowili go zatrzymać. Jeszcze w piątek Sławomir S zostanie przesłuchany przez prokuratora. Policjantom nie wyjawił co skłoniło go do zabicia osiemnastolatki.

- Nie mamy wątpliwości, że to on. Potwierdza to m.in. zapis z monitoringu dyskoteki, na którym widać go z ofiarą – powiedział rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.

Ciało dziewczyny znaleziono we wtorek w okolicach miejscowości Suchowola niedaleko Parczewa. Ostatni raz dziewczyna była widziana około północy, na sylwestrowej dyskotece - właśnie w Suchowoli. O godz. 8 rano ciało dziewczyny znaleziono na polu, dwa kilometry od dyskoteki.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl