Polska

PiS rusza w teren, chce dotrzeć do wyborców

Polska

 
TVN24Politycy PiS będą objeżdżać kraj, chcą w ten sposób dotrzeć do wyborów

Seria wyjazdowych posiedzeń klubu PiS, a następnie objazd kraju - to pomysł Prawa i Sprawiedliwości na dotarcie do wyborców. Parlamentarzyści PiS mają odwiedzić każdą gminę. W najbliższy weekend cykl spotkań zaczyna prezes partii Jarosław Kaczyński.

- Będziemy organizować posiedzenia klubu, żeby zainteresować lokalną opinię publiczną, a także umożliwić naszym posłom poznanie regionalnych problemów - powiedział rzecznik PiS Adam Hofman. I dodał:- takich wyjazdowych posiedzeń może być kilka, ale szczegółowego planu jeszcze nie ma.

Rzecznik PiS poinformował, że w piątek odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS w Lubinie (woj. lubuskie), które będzie poświęcone KGHM i wprowadzenia podatku od kopalin. W najbliższym czasie na Pomorzu Zachodnim odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu dotyczące problemów tego regionu.

Wyjazd do każdej gminy

W weekend prezes PiS Jarosław Kaczyński ma rozpocząć objazd lokalnych struktur partii, podczas którego zaplanowane są także spotkania otwarte. W sobotę i niedzielę Kaczyński będzie prawdopodobnie w Radomiu, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu i Lublinie.

Parlamentarzyści PiS od wiosny 2012 r. - zgodnie z zapowiedziami polityków tej partii - rozpoczną objazd kraju.

Mają odwiedzić każdą gminę. To sposób na dotarcie do wyborców w inny sposób niż przez media - tłumaczą.

Obecna akcja jest podobna do tej z maja zeszłego roku. Objazd kraju odbył się pod nazwą "Polska jest jedna". W jej ramach w weekendy politycy odbyli kilkaset spotkań we wszystkich województwach.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości