Polska

"'Marek! Idź za nimi". Kukiz sugeruje Jakubiakowi opuszczenie ugrupowania

Polska

[object Object]
Burza po wpisach Pawła Kukiza na Twitterzetvn24
wideo 2/5

Marek! Idź za nimi, skoro im dobrze życzysz! - napisał na Twitterze do Marka Jakubiaka w nocy z piątku na sobotę szef Kukiz'15. Paweł Kukiz odniósł się w ten sposób do życzeń złożonych przez Jakubiaka na portalu społecznościowym posłowi Jakubowi Kuleszy, który w piątek opuścił ugrupowanie. - Nie wykluczam, że będę się starał o funkcję przewodniczącego klubu Kukiz'15 - zapowiedział w sobotę Marek Jakubiak.

Poseł Jakub Kulesza poinformował w piątek, że odchodzi z ruchu Kukiz'15 i przystępuje do partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Jako najważniejszy powód swojego odejścia podał niemożność współpracy z Dariuszem Pitasiem, wiceszefem Kukiz'15.

"Marek! Idź za nimi"

W reakcji na odejście Kuleszy poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak wyraził nadzieję na Twitterze, że "jeszcze o nim usłyszymy". Oczekiwanie to wyraził także w stosunku do Adama Andruszkiewicza, który wcześniej opuścił ugrupowanie. Poseł określił obu byłych członków Kukiz'15 jako swoich "sejmowych synków" i ocenił, że "widocznie nie nadają się na wegetację".

Do słów Jakubiaka odniósł się szef ruchu Paweł Kukiz, który napisał: "Marek! Idź za nimi, skoro im dobrze życzysz! Masz browary i układy w wojsku. Całe 30 tysięcy na kampanię w Warszawie wydałeś (czyli dwa razy mniej niż ja na ciebie w parlamentarnych) :-)" (pisownia oryginalna - red.).

Kukiz życzył ironicznie Jakubiakowi powodzenia. "Czuwaj, Żołnierzu Kuleszy i Andruszkiewicza :-)" - dodał polityk.

W kolejnym tweecie - odpowiedzi do Jakubiaka Kukiz napisał: "Synek, znaczy jednego masz z Kornelem a drugiego z Korwinem. Pytanie - ty rodzisz czy zapładniasz te piękne istoty :-)" (pisownia oryginalna - red.).

Ostatnio Kukiz nie był aktywny na Twitterze. Jego poprzedni wpis datowany jest na 17 czerwca tego roku.

Kukiz znika z Twittera

Kilka godzin później Paweł Kukiz opublikował wpis, w którym zapowiedział likwidację swojego konta na Twitterze.

"W związku z sytuacją, że utraciłem kontrolę nad swoim kontem na Twitterze zmuszony jestem konto zlikwidować, co uczynię jutro o 8smej rano" - czytamy.

W sobotę w rozmowie z PAP Kukiz tłumaczył, że do jego konta "ma dostęp zbyt wiele osób" m.in. ludzie już nie związani z Kukiz'15, a którzy współpracowali z nim i z jego ugrupowaniem jeszcze za czasów wyborów prezydenckich i parlamentarnych w 2015 roku.

- Nie korzystałem z tego konta, a głównie komunikowałem się przez Facebook - zaznaczył Kukiz.

"Nie wykluczam, że będę się starał o funkcję szefa klubu Kukiz'15"

W sobotę wieczorem Marek Jakubiak przyznał, że w klubie Kukiz'15 potrzebne są zmiany. - Nie jestem we władzach klubu i nie zamierzam ustąpić - zapowiedział.

- Nie wykluczam, że 6 listopada na klubie Kukiz'15 będę się starał o funkcję przewodniczącego. Chcę dać jasny sygnał wyborcom, że ich nie zostawię - powiedział Jakubiak.

Kukiz o Jakubiaku

Marek Jakubiak był kandydatem Kukiz'15 na prezydenta Warszawy. Podczas konwencji wyborczej w Kielcach doszło do niecodziennej sytuacji. Paweł Kukiz oznajmił, że Jakubiak nie ma wielkich szans na objęcie stanowiska prezydenta stolicy, a także, że jego "sympatia jest akurat niekoniecznie mocno nakierowana na naszego kandydata, mam również inne osoby, którym mocno kibicuję dla dobra Warszawy".

W późniejszej wypowiedzi na antenie RMF Kukiz poparł jednak Jakubiaka. - Najlepszym kandydatem na prezydenta Warszawy jest Marek Jakubiak - powiedział.

Autor: mm, kb/adso / Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości