Owsiak: zadeklarowana kwota wpłynęła na konto WOŚP

Polska

Owsiak: wszystkie plany 26. finału WOŚP zrealizujemytvn24
wideo 2/35

Cała deklarowana kwota 81 milionów 423 tysięcy 542 złotych jest już na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - ogłosił Jerzy Owsiak. Zaznaczył jednocześnie, że pieniędzy będzie jeszcze więcej, ponieważ cały czas spływają i dopiero są liczone.

Zadeklarowanie wpłat w wysokości 81 milionów 423 tysięcy 542 złotych ogłoszono 15 stycznia, dzień po zakończeniu 26. Finału WOŚP. Jednak dopiero teraz pieniądze w tej wysokości rzeczywiście znalazły się na rachunku Fundacji.

"Wszystkie plany zrealizujemy"

Jerzy Owsiak zaznaczył w piątek, że zebranych podczas 26. Finału WOŚP pieniędzy będzie jeszcze więcej. Pochodzą one bowiem nie tylko z ulicznych zbiórek, ale cały czas spływają na konto Orkiestry i są liczone.

- To są także wszelkiego rodzaju wpłaty z zagranicy, to są nasi partnerzy, to są wpływy z SMS-ów, które jeszcze ciągle do nas nie doszły, no i są aukcje - wymieniał. Ostateczna zebrana kwota zostanie podana 8 marca.

Szef WOŚP zaznaczył, że już teraz kwota na rachunku Orkiestry jest "ogromna". - Proszę mnie nie pytać o rekordy, bo rekordem jest to, że już po raz 26. tak wspaniale graliśmy - stwierdził. Owsiak przypomniał również, że wpłat na WOŚP można dokonywać przez cały rok, a styczniowy finał to "taki deadline", kiedy rozliczane są te środki.

- Gdyby nam dziś powiedziano, że to są już wszystkie wpłaty, to już możemy śmiało mówić, że wszystkie nasze plany zrealizujemy - podkreślił szef WOŚP.

Pieniądze dla noworodków

Celem tegorocznego finału WOŚP było pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Fundacja chce wyposażyć szpitale położnicze w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne czy specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry.

W 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczestniczyło około 120 tysięcy wolontariuszy. Zbiórce pieniędzy towarzyszyły liczne imprezy, między innymi koncerty, wydarzenia sportowe i licytacje.

W ubiegłorocznym, 25. Finale, WOŚP zebrała 105 milionów 570 tysięcy 801 złotych i 49 groszy. Pieniądze były przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W ciągu poprzednich 25. Finałów Orkiestra zebrała ponad 825 miliony złotych na wsparcie polskiej medycyny.

Cała rozmowa z Jerzym Owsiakiem w TVN24tvn24

Autor: mm//now / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Magazyny:
Raporty: