Nergal już po przeszczepie

TVN24

Aktualizacja:
behemoth.plSzpik dla Nergala znalazł się w listopadzie

- Mimo utrudnień pogodowych, szpik dla Adama Darskiego dotarł do kliniki i już udało się przeprowadzić przeszczep - dowiedzieliśmy się na oddziale Hematologii i Transplantologii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Przyczyną opóźnienia w przeprowadzeniu zabiegu była burza śnieżna we Frankfurcie.

Przesyłki z komórkami macierzystymi miały dolecieć samolotem do Gdańska w piątek po południu. Na miejscu były jednak dużo później i dopiero późnym wieczorem udało się przeprowadzić zabieg.

Jak informował wcześniej w rozmowie z tvn24.pl kierownik kliniki, prof. Andrzej Hellman, przeszczep miał odbyć się około godziny 18.

Coraz więcej chętnych do oddania szpiku

Chorobą Nergala, wokalisty zespołu Behemoth, żyła cała Polska. Na początku sierpnia artysta oświadczył, że jest chory na białaczkę. Trafił do Kliniki Hematologii i Transplantologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Okazało się, że konieczny jest przeszczep szpiku. Przyjaciele muzyka oraz jego partnerka piosenkarka Doda zorganizowali akcję, w której zachęcali do rejestrowania się jako dawcy szpiku.

Na początku listopada Nergal poinformował, że znalazł się dla niego dawca i oczekuje na przeszczep.

Źródło: tvn24.pl