Polska

Miał przy sobie 76 kart do okradania bankomatów

Polska

Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym SączuRumun miał przy sobie ponad 70 kart do bankomatów

Karpacka Straż Graniczna w ostatnich dniach aresztowała dwóch Rumunów podejrzanych o okradanie bankomatów. Jednego z nich zatrzymała w środę na lotnisku Balice w Krakowie, gdy chciał odlecieć do Londynu. Miał przy sobie kilkadziesiąt kart płatniczych.

Aresztowany wczoraj obywatel Rumunii ma 41 lat i został złapany podczas kontroli bezpieczeństwa.

- Strażnicy graniczni w jego bagażu głównym znaleźli 76 plastikowych kart płatniczych, służących do okradania bankomatów. Wiemy, że już od sześciu lat, na stałe mieszkał on w Londynie. Wiadomo także, że podejmował próby okradania bankomatów w Krakowie, w Tychach na Śląsku, w Radomiu i innych miastach woj. mazowieckiego - poinformował w czwartek mjr Marek Jarosiński z SG.

Rumuńska siatka?

To nie jedyny przypadek próby przekroczenia granicy przez Rumuna podejrzanego o elektroniczne kradzieże bankowe. - 19 września zatrzymaliśmy innego obywatela Rumunii, w wieku 22 lat, który także chciał polecieć do Londynu. W jego bagażu strażnicy graniczni znaleźli 20 kart bankomatowych, spreparowanych w celu okradania bankomatów i dość znaczną kwotę ponad dwóch tysięcy euro, które najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży - dodał Jarosiński.

Wysoko w grupie

Obaj podejrzani przekazani policji. Według informacji karpackiej Straży Granicznej, Rumun zatrzymany w środę znajduje się wysoko w hierarchii grupy przestępczej.

- Obecnie szczegółowo analizowane są kontakty obu zatrzymanych podejrzanych. Pracują nad tym specjaliści z policji i Straży Granicznej. Jesteśmy także w kontakcie z policją brytyjską - zaznaczył przedstawiciel SG.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu

Pozostałe wiadomości