Ruszają zgłoszenia kandydatów do pierwszego Medalu Wolności Słowa

Autor:
asty/adso
Źródło:
Press, tvn24.pl
Ruszają zgłoszenia kandydatów do pierwszego Medalu Wolności Słowa

Fundacja Grand Press oddaje Polkom i Polakom głos. Chce honorować obywateli zasłużonych dla wolności wypowiedzi – autorki i autorów najważniejszych przemówień, które wpłynęły w największym stopniu na świadomość obywateli. Od 1 lipca ruszają zgłoszenia do pierwszego Medalu Wolności Słowa. W kategorii Obywatel swoich kandydatów do nagrody mogą zgłaszać wszystkie pełnoletnie osoby.

Od 1 lipca można zgłaszać kandydatów do pierwszego Medalu Wolności Słowa Fundacji Grand Press – wydarzenie to ma na celu promowanie mądrych i znaczących słów wygłaszanych w przestrzeni publicznej, a także promowanie wybitnych osób, które je wygłaszają. Fundacja Grand Press - honorując Medalem Wolności Słowa - chce popularyzować dojrzałą debatę publiczną oraz utrzymanie wolności słowa w Polsce.

Medale przyznawane będą w trzech kategoriach – Media, Instytucja i Obywatel.

W kategorii Obywatel kandydatów będą zgłaszać pełnoletni obywatele Polski, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy. Wyróżnienie mogą otrzymać osoby, które angażują się w działalność na rzecz dobra wspólnego, w tym między innymi w działalność obywatelską, społeczną, kulturalną, artystyczną, naukową czy dziennikarską.

W kategorii Media zgłoszeń dokonywać mogą kolegia redakcyjne polskich gazet, czasopism, stacji radiowych i telewizyjnych oraz profesjonalne redakcje internetowe.

W kategorii Instytucja kandydatów do Medalu Wolności Słowa zgłaszać będą organizacje pozarządowe, fundacje oraz stowarzyszenia.

Nominacje do kategorii Media i Instytucja należy składać na adres mws@fundacjagrandpress.pl, do kategorii Obywatel kandydata można zgłosić poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.press.pl/Medal.

Uroczysta gala ogłoszenia laureatów odbędzie się 30 sierpnia o godzinie 20.30 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku – transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi TVN24.

Autor:asty/adso

Źródło: Press, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: press.pl

Pozostałe wiadomości