Polska

Plan PiS na kampanię? "Skłócić społeczeństwo, wywołać wojnę ideologiczną"

Polska

Lubnauer i Schetyna komentują konwencję PiS i słowa Kaczyńskiego
Lubnauer i Schetyna komentują konwencję PiS i słowa Kaczyńskiegotvn24
wideo 2/35

Jeżeli Jarosław Kaczyński mówi o "swoich dzieciach" i tworzy taką kłamliwą narrację, to znaczy, że kłamstwo i manipulacja będzie główną osią kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w sobotę lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Odniósł się do słów prezesa partii rządzącej, który podczas konwencji PiS mówił między innymi o adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

W sobotę w trakcie wystąpienia w Katowicach Jarosław Kaczyński nawiązywał do piątkowego wywiadu wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, udzielonego "Dziennikowi Gazecie Prawnej", w którym Rabiej mówił między innymi o kwestii adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

- Siedem dni temu dziękowałem za szczerość, dzisiaj muszę znów podziękować za szczerość panu wiceprezydentowi Warszawy, który po prostu postawił sprawę jasno: nie chodzi o żadną tolerancję, chodzi o afirmację. O afirmację związków jednopłciowych, o małżeństwa tych związków, chodzi o to żeby miały prawo do tego, aby adoptować dzieci - mówił Kaczyński. - My chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy nie, a już w szczególności jeżeli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci - podkreślił.

CZYTAJ WIĘCEJ O SOBOTNIEJ KONWENCJI PIS >

"Kłamstwo będzie osią tej kampanii"

Te słowa prezesa PiS komentował przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

- Jeżeli Kaczyński mówi o "swoich dzieciach" i tworzy taką kłamliwą narrację, to znaczy, że kłamstwo będzie osią tej kampanii. Teraz wyraźnie to widać - kłamstwo i manipulacja - podkreślił. Zdaniem polityka opozycji "to znaczy, że PiS bardzo boi się tych wyborów, kampanii wyborczej i wyników".

- Wiedzą, że porażka jest blisko, dlatego będą próbowali skłócić opozycję, używać kłamstwa i manipulacji w sposób tak ordynarny jak dzisiaj Kaczyński - dodał Schetyna.

Lubnauer: plan PiS-u na kampanię to skłócenie społeczeństwa

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer stwierdziła, że po sobotniej konwencji, "wiemy już jaki jest program PiS-u na wybory do Parlamentu Europejskiego".

- Skłócić społeczeństwo, wywołać wojnę ideologiczną i podzielić Polaków na tych godnych i mniej godnych. Prawomyślnych i nieprawomyślnych. Gorszych i lepszych - stwierdziła.

Autor: ads//rzw / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości