Polska

"Jest super", "było miło, było dobrze". Czarzasty, Zandberg i Biedroń rozmawiali do późna

Polska

Liderzy SLD, Wiosny i Razem dyskutowali o zjednoczeniu lewicy
Liderzy SLD, Wiosny i Razem dyskutowali o zjednoczeniu lewicytvn24
wideo 2/35

W piątek o godzinie 13 przed Sejmem odbędzie się konferencja prasowa liderów Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny i Lewicy Razem, na której zostaną przedstawione rezultaty czwartkowych rozmów dotyczących wyborów parlamentarnych - poinformował szef Sojuszu Włodzimierz Czarzasty.

Liderzy SLD Włodzimierz Czarzasty, Wiosny - Robert Biedroń i Lewicy Razem Adrian Zandberg spotkali się w czwartek wieczorem, aby rozmawiać o wspólnej koalicji w wyborach do Sejmu i Senatu. W spotkaniu wzięli też udział: Andrzej Rozenek (SLD), Krzysztof Gawkowski (Wiosna), Maciej Konieczny (Lewica Razem).

"Jest super. Jest naprawdę fajna siła"

Po spotkaniu, które zakończyło się po godzinie 23, politycy nie chcieli zdradzać szczegółów rozmów. Powiedzieli, że wszystkie informacje przekażą w piątek na konferencji prasowej przed Sejmem. Ma odbyć się o godzinie 13.

- Jest super. Jest naprawdę fajna siła - mówił, wychodząc ze spotkania, Czarzasty.

Dopytywany, czy siły lewicowe pójdą jako koalicja, szef SLD powiedział, że szczegóły zostaną podane w piątek podczas konferencji prasowej. - Teraz zobaczycie, jak będzie - wszyscy będą wychodzili i wszyscy będą mówili to samo, bo po prostu jesteśmy razem - dodał.

Adrian Zandberg ocenił, że spotkanie liderów było dobre. - Myślę, że będziemy mieli państwu coś bardzo fajnego i bardzo ważnego do powiedzenia jutro o godz. 13 pod Sejmem - mówił.

Dopytywany, czy rozmowy dotyczyły wspólnych list, odpowiedział: - Rozmawialiśmy o tym, żeby była jedna lista lewicy, żeby była jedna lista na lewo od Platformy Obywatelskiej i jest chęć, jest wola. Spędziliśmy sporo czasu ze sobą i było miło, było dobrze.

Również Robert Biedroń zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową na piątek. - Ogłosimy wszystkie informację. Dzisiaj już połóżmy się spać. To był bardzo długi dzień i bardzo owocny - podkreślił lider Wiosny.

Opozycja w trzech blokach

W czwartek rano szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że Platforma wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych jako Koalicja Obywatelska (wraz z Nowoczesną i Inicjatywą Polska). 20 procent miejsc na listach KO mieliby otrzymać kandydaci "obywatelscy", czyli przedstawiciele organizacji pozarządowych, eksperci oraz samorządowcy. PSL zapowiedział samodzielny start pod szyldem "PSL - Koalicja Polska". Po tej deklaracji liderzy Wiosny i SLD ogłosili zamiar budowy bloku lewicowego z udziałem Lewicy Razem.

Autor: ads/adso / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości